emision

 • Një marrëveshje Rama-Basha sonte në mesnatë? (Video)

  Kanë kaluar dy vite qëkur dy liderët aktualë të politikës shqiptare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, arritën një pakt mes tyre. Por që ky skenar të përsëritet sërish mesnatën e sotme, sipas ish-deputetit të PD Ervin Salianji është një “ëndërr në bunker” e kryeministrit...
 • Ervin Salianji: Edhe Rama e di që nuk ka zgjedhje në Qershor (Video)

  Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji dhe politologu Arjan Curi ishin të ftuarit e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Pyetja e parë që drejtuesi i emisionit iu drejtoi të ftuarve kishte të bënte me sjelljen e kryeministrit Edi Rama, i cili ishte i ftuar në “Opinion” një natë...
 • Një libër për fëmijët që kanë vështirësi në lexim (Video)

  “Çrregullimet e të nxënit” është një libër që në qendër të vëmendjes sjell problemet që fëmijët kanë me të lexuarit, të shkruarit dhe në matematikë. Këto rezultojnë të jenë probleme komplekse për fëmijët. Autorja e librit Lorela Garuli në këtë libër shqyrton konceptet teorike bazë të çrregullimeve të të...
 • “Nuk kam për t’i harruar momentet e fundit të babit” (Video)

  Marrëdhënia midis një babai dhe një vajze është shumë e ngushtë. E tillë ka qenë edhe lidhja e këngëtares Silva Gunbardhi më babanë e saj të ndjerë. Këngëtarja ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ku përveçse lançoi këngën e saj më të re të titulluar...
 • Një këngë kushtuar babait (Video)

  Ajo është një këngëtare e suksesshme dhe e dashur për publikun shqiptar. Së fundmi ajo ka realizuar një këngë dedikuar figurës së babait. Bëhet fjalë për Silva Gunbardhin. Në këtë klip tregohet dita e një babai me djalin dhe dashuria  e tij e madhe për të birin. Dhe për të...
 •  Cheesecake me qershi (Video)

  Përbërësit: 300 gr biskota 250 gr qershi 250 gr gjizë pa kripë 200 gr pana 170 gr philadelphia 150 gr gjalpë 8 gr xhelatinë 6 lugë reçel boronice 2 lugë sheqer Përgatitja: Fillimisht bluajmë biskotat me mikser. Në një tigan vendosim gjalpin dhe pak sheqer, sapo të shkrihen bashkë...
 • Komposto qershie (Video)

  Përbërësit: 500 gr qershi 300 gr ujë 200 gr verë e kuqe 100 gr sheqer 3 shkopinj vanilje 1 limon Përgatitja: Fillimisht qershive iu heqim bërthamat. Vendosim një tenxhere me ujë që të ngrohet. I heqim lëkurën limonit dhe e grijmë imët. Në një tjetër tenxhere vendosim sheqerin, lëkurën...
 • Cilat janë politikanet që presin fëmijë (Video)

  Ngjarjet dhe zhvillimet e reja në showbiz marrin gjithnjë vëmendje maksimale. Postimet dhe komentet e personazheve publikë, shpeshherë ngrenë dyshime, e herë të tjera shuajnë kuriozitetin e ndjekësve të tyre. Megjithatë lajmet e bukura të pritjeve të ëmbla janë më të shumëpriturat. Së fundmi një lajm i mirë vjen...
 • “Konferenca e shtypit i dha më tepër bujë Loredanës”

  Reperja kosovare Loredana Zefi është bërë një prej këngëtareve që ndiqet nga shumë fansa. Bashkëpunimet e fundit me bashkëshortin e saj, reperin Mozzik kanë bërë që ajo të jetë në qendër të mediave rozë. Mirëpo askush nuk e priste që në më pak se një vit karrierë, Loredana të...
 • Dashamir Shehi: Bujqësia, potenciali që mund të nxjerrë vendin nga varfëria (Video Arkiv)

  Në kuadër të intensifikimit të fushatës elektorale të vitit 2001, një sërë personalitetesh politikë kanë dalë përpara kamerave për të sqaruar pikat kryesore të programit të partive përkatëse dhe për t’u përballur me njëri-tjetrin. I ftuari i emisionit “Opinion”, realizuar më datë 12 Qershor të vitit 2001 ishte deputeti...
 • Fileto koci me kajsi (Video)

  Përbërësit: 300 gr kajsi 140 gr karkaleca 120 gr pomodorini 80 gr rukola 2 peshk koc 1 limon 1 portokall Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht sfiletojmë peshqit dhe pastrojmë karkalecat. Më pas i marinojmë me kripë, piper, vaj ulliri dhe i mbështjellim me letër pelikul. Pasi të marinohen për disa...
 • Spagheti me midhje graten (Video)

  Përbërësit: 500 gr midhje 300 gr spagheti 100 gr pomodorini 50 gr bukë e grirë 50 gr djathë i grirë 2 kunguj jeshilë Borzilok Gjalpë Hudhër Spec djegës Majdanoz Trumzë Kripë Piper Përgatitja: Vendosim një tenxhere me ujë që të ziejë. Më pas shtojmë në të spaghetit. Në një...
 • Xhavit Haliti: Roli im në formimin e bërthamave të rezistencës në Kosovë (Video Arkiv)

  Intervista e datës 11 Maj 2000 në emisionin “Opinion”, ishte një intervistë që i takonte zhvillimeve në Kosovë. Protagonisti i intervistës ishte një personazh të cilin shumë njerëz e njihnin me emrin e tij, Xhavit Haliti dhe shumë të tjetër me pseudonimin, Zeka. Aktiviteti i tij në Kosovë që...
 • Dario Daka, djali që ka pasion makeup-in (Video)

  Jemi mësuar që në industrinë e make up-it të udhëhiqemi nga vajzat dhe gratë e njohura, por harrojmë se më kreativët janë meshkujt. Artistët e make up-it nëpër botë janë meshkuj dhe po bëjnë çudira. Po ky trend është përqafuar dhe nga shqiptarët. Një ndër ta është dhe 22-vjeçari nga...
 • Fjalët e së ëmës emocionojnë Ilda Bejlerin (Video)

  Marrëdhënia nënë e bijë është komplekse po aq sa edhe speciale. E pikërisht për ketë marrëdhënie foli sot ndër të tjera në emisionin “Rudina” në Tv Klan moderatorja Ilda Bejleri. Ajo tha se nëna e saj është kritikja më e madhe që ka, por në të njëjtën kohë njeriu...
 • Si dukej moderatorja kur ishte e vogël (Video)

  Ajo është një gazetare sportive shumë e komentuar, e cila gjithmonë tërheq vëmendjen e medias. Bëhet fjalë për një moderatore dhe gazetare të suksesshme, ku prej vitesh tashmë drejton programe sporti. Ilda Bejleri, ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të rrëfyer fëmijërinë e saj....
 • Intervista e Spartak Ngjelës për angazhimin në PD në vitin 2002 (Video Arkiv)

  Emisioni “Opinion” realizuar më datë 10 Janar të vitit 2002 ka pasur të ftuar një prej figurave politike në vend, Spartak Ngjelën. Në atë kohë Ngjela ka qenë deputet i Partisë Demokratike dhe Sekretar i sapozgjedhur i Marrëdhënieve me Publikun i asaj partie. Gjatë intervistës përballë gazetarit Blendi Fevziu,...
 • Fileto gici me qershi (Video)

  Përbërësit: 200 gr fileto gici 100 gr qershi 100 gr verë e kuqe 100 gr pana 50 gr parmixhano 2 patate 1 qepë 1 lugë uthull balsamime Trumzë Rozmarinë Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht në një tigan me pak vaj ulliri vendosim qepën që të skuqet, shtojmë në të trumzë,...
 • Qofte me gjizë dhe ton (Video)

  Përbërësit: 370 gr galetë 250 gr ton 200 gr gjizë pa kripë 100 gr parmixhano 40 gr majdanoz 30 gr kaperi 30 gr açuge 6 vezë Kripë Piper Përgatitja: Vendosim në një tas gjizën, shtojmë në të lëkurë limoni, kripë, piper, 1 kokërr vezë, ton, kaperi, açuge, djathë të...
 • Bilanci i Edi Ramës pas një viti në krye të Bashkisë në vitin 2001 (Video Arkiv)

  Më datë 11 Tetor të vitit 2001 kryetari i Bashkisë Tiranë në atë kohë, Edi Rama ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Gjatë intervistës së tij ai ka bërë një bilanc të punës së tij pas një viti në krye të Bashkisë. Si pjesë...
Emisione