emision

 • Video\ Politikania tregon krizën më të madhe në familje

  Politikania Mimoza Kusari Lila ishte sot në emisionin “Rudina”, në Tv Klan nga ku përveç karrierës foli edhe për familjen. Kusari rrëfeu krizën më të madhe që ajo dhe bashkëshorti kanë përjetuar në familje ku tregoi se djalit të saj i kishin thënë në shkollë se është përgatitur një atentat...
 • Video/ Blerim Destani tregon si u bë aktor 

  Një tjetër i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” ishte edhe aktori me famë ndërkombëtare, Blerim Destani. Gjatë emisionit Destani rrëfeu se e ka nisur karrierën në aktrim që në moshën 12-vjeçare dhe se ëndrra e tij më e madhe ka qenë aktrimi. “Ç’do fëmijë ka një ëndërr, unë...
 • Video/ Të shtrirë mbi bar dhe poshtë yjeve: Ishalla nuk na shohin gojët e liga…

  Emisioni i sotëm “Xing me Ermalin”, nuk ka shërbyer vetëm për të zbuluar gjëra që nuk i dinim për Presidentin Ilir Meta, por për të shprehur edhe dëshira. Gjatë emisionit, Mamaqi dhe Meta kanë improvizuar një moment të shtrirë mbi bar dhe në qiell të hapur. Duke parë yjet...
 • Video/ A i bërtet bashkëshortja? Përgjigjet Presidenti 

  Përveç anës profesionale, Presidenti Ilir Meta nuk i shpëtoi edhe pyetjeve personale në emisionin “Xing me Ermalin”. Drejtuesi i emisionit e pyeti Metën nëse i bërtet bashkëshortja Monika Kryemadhi në shtëpi, por Meta zbuloi se i vetmi person që mund të ngrejë zërin në shtëpi është vajza e tyre...
 • Video/ “Një nga ëndrrat e mia është të lë muzikën dhe të bëhem…”

  “Një nga ëndrrat e mia në këtë jetë është të lë muzikën dhe të bëhem hoxhë”, kjo ka qenë deklarata e këngëtarit Muharrem Ahmeti në emisionin “Zonë e Lirë” që i ka habitur të gjithë. Këngëtari rrëfeu se është besimtar i devotshëm dhe se falet 5 herë në ditë...
 • Video/ Muharrem Ahmeti tregon fëmijërinë: Kam kënduar në koncertet e Lepa Brenës 

  Këngëtari i muzikës orientale Muharrem Ahmeti ishte sot në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Ai rrëfeu fëmijërinë e tij në Ohër dhe fillesat se si u bë i famshën, ndërkohë që tha se kur ishte i vogël ka kënduar në koncertet e këngëtares serbe Lepa Brena. “Unë...
 • Video/ Politikania tregon momentin kur mësoi shtatzëninë: Isha e papërgatitur…

  Politikania Erisa Xhixho ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan nga ku foli për familjen dhe shtatzëninë. Xhixho tha se ishte e papërgatitur për këtë shtatzëni edhe pse shtoi se ajo dhe bashkëshorti nuk do ta linin djalin e tyre Henrin vetëm. Ajo tregoi se pas...
 • Video/ Çfarë rezervon Tv Klan për Vitin e Ri

  Drejtori i Programacionit në Tv Klan Albert Dumani ishte sot i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” nga ku tregoi aftësitë e tij në gatim. Gjatë emisionit Dumani zbuloi edhe programet që do të transmetohen në datën 31 Dhjetor dhe në ditët e para të Janarit. Dumani tha...
 • Video/ Big Mama dhe Skerdi Faria zbulojnë prapaskenat në “C’est la vie”

  Big Mama dhe Skerdi Faria janë një ndër çiftet e spektaklit “C’est la vie”. Ata kanë spikatur që në netët e para për kiminë dhe batutat mes njëri-tjetrit, ndërkohë që sot e reflektuan marrëdhënien e tyre edhe në emisionin “Kush vjen për drekë”. Gjatë emisionit të dy rrëfyen prapaskenat...
 • Video/ Brian kërkon një motër: I them mamit ta bëjë, por ajo nuk besoj se po e bën

  Djali i Blendi Salajt, Brian i ka bërë të gjithë të pranishmit në studio të qeshin. Ai ishte i ftuar tek “Rudina” bashkë me babain e tij, nga ku u shpreh se i ka kërkuar mamasë së tij që të bëjë një motër. “I them mamit ta bëjë, por ajo...
 • Video/ U njoh me bashkëshorten në Facebook, gazetari rrëfen historinë e dashurisë

  Moderatori dhe gazetari Blendi Salaj ishte sot në studion e “Rudina” në Tv Klan. Ndryshe nga çdo dalje tjetër, Salaj ishte i shoqëruar nga djali i tij, Briani. Gjatë emisionit, ai rrëfeu edhe historinë e dashurisë me bashkëshorten Anora Topi. Gazetari rrëfeu se njohja e parë mes tyre ka qenë në...
 • I thanë se rruga është bllokuar, turistja nga Danimarka shkon në këmbë në Theth

  Një turiste 25-vjeçare e cila kishte ardhur nga Danimarka, pasi kishte qëndruar disa ditë në Tiranë është nisur drejt Thethit. Edhe pse rruga ishte e bllokuar, gazetarja e “Aldo Morning Show” raporton se turistja i ka sfiduar të gjithë miqt shqiptarë dhe ka shkuar në Theth në këmbë ku...
 • Majlinda kërkon njohje në emision: Kapa burrin me një vajzë greke

  Një 36-vjeçare nga Tirana telefonoi sot në “Aldo Morning Show” nga ku kërkoi njohje pasi ishte divorcuar nga bashkëshorti. Majlinda tha se shkak i divorcit me bashkëshortin ishte tradhëtia pasi siç tregon ajo e ka ‘kapur’ me një tjetër. Ajo tha se i kishte lexuar mesazhet dhe bashkëshorti e...
 • Video/ Atmosfera e festave në shtëpinë e Inva Mulës

  Sopranoja shqiptare e njohur në mbarë botën, Inva Mula ishte sot në studion e “Rudina”, në Tv Klan. Mula ishte e shoqëruar nga vajza e saj Nina, e cila ishte për herë të parë në një studio televizive. Gjatë emisionit u shfaq edhe një insert xhiruar në shtëpinë e...
 • Video/ “Bëmë mama të të ngjaj…”

  Ndryshe nga çdo herë tjetër sopranoja e madhe Inva Mula ishte sot në studion e “Rudina”, në Tv Klan bashkë me vajzën e saj, Nina. E veshur me të kuqe dhe me fustan me motive festive vajza e Inva Mulës dukej mjaft bukur. Për vajzën e sopranos kjo ishte...
 • Video/ A i lutesh Zotit që të bëhesh kryeministër? Ja çfarë thotë Veliaj 

  Kryebashkiaku Erion Veliaj është përfolur edhe nga media e huaja si pasardhësi i kryeministrit Edi Rama. Ai ishte i ftuar në “Xing me Ermalin” nga ku nuk i shpëtoi pyetjes së drejtuesit të emisionit Ermal Mamaqi nëse i lutet në Zot që të bëhet kryeministër. Kryebashkiaku u përgjigj shkurt Jo...
 • Video/ Erion Veliaj tregon çfarë i ka mbetur peng 

  Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot i ftuari i në “Xing me Ermalin”. Gjatë emisionit Veliaj rrëfeu edhe pengun që i ka mbetur gjatë 2017-ës. Ai tha se do donte të kalonte më shumë kohë me familjen dhe me shoqërinë dhe shtoi se këtë do përpiqet ta përmirësojë në 2018-ën. “Të...
 • Video/ Veliaj vjen me çizme në Tv Klan 

  Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është gjithnjë serioz me veshjet e tij në daljet në studiot televizive. Por, sot në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan, Veliaj kishte veshur çizme dhe kishte marrë me vete një gjel deti. Përpara se të futej në emision kryebashkiaku i...
 • Video/ Jonida Vokshi flet për miqësinë me Elvana Gjatën

  Aktorja dhe prezantuesja Jonida Vokshi ishte sot në studion e “Rudina” nga ku foli edhe për miqësinë me këngëtaren Elvana Gjata. Vokshi tha se këngëtaren e ka më shumë se sa mike dhe tashmë që ajo nuk është në Shqipëri ndjen mungesën e saj. “Miqësia me Elvanën ka nisur...
 • Video/ Jonida Vokshi flet për jetën private

  Aktorja dhe prezantuesja Jonida Vokshi  është ndër personazhet më të rezervuar dhe më pak të përfolur për jetën private. Ajo ishte sot në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku nuk mund të anashkalonte pikërisht këtë temë. E pyetur nëse është në një marrëdhënie prezantuesja u përgjigj se...
Emisione