Enkelejd Alibeaj

 • OPINION – FILMIMET, C’NDODHI NE POLICINE E TIRANES!

  Të ftuar: Anila Basha Artan Hoxha Klevis Balliu Enkelejd Alibeaj Fatos Hakorja Të martën, Prokuroria e Tiranës mori të pandehur 6 ish-deputetë të Partisë Demokratike, për dhunën e ushtruar ndaj policisë në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, pas protestës së 16 Shkurtit. Dy prej tyre, Enkelejd Alibeaj...
 • Reagojnë 6 ish- deputetët e PD të vënë nën hetim nga Prokuroria

  Gjashtë ish- deputetët e Partisë Demokratike të vënën nën hetim për ushtrim dhune ndaj uniformave blu në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës pas protestës së 16 Shkurtit, kanë hedhur poshtë akuzat e prokurorisë. Ata publikuan një video në të cilën thonë se faktohet dhuna e Drejtorit te...
 • OPINION – KUSH E TEPROI NE PROTESTEN E OPOZITES?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Fitim Zekthi – Opinionist Armand Shkullaku – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Mentor Kikia – Gazetar Në lidhje të drejtpërdrejte: Enkelejd Alibeaj – Ish-deputeti i PD Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur mbrëmjen e së hënës kërkesës së Ramës për dialog....
 • Alibeaj: Lleshaj komandoi veprimet e policisë kundër opozitës, do mbajë përgjegjësi

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka akuzuar dhunën policore ndaj sekretarit organizativ të PD, Sahit Dollapi. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Alibeaj akuzoi ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj se ka komanduar veprimet e policisë gjatë protestës të së shtunës në mbrëmje. Sipas ish-deputetit demokrat, Partia...
 • Vettingu kthen opozitën në Kuvend

  Pas mbërritjes së opinionit paraprak të Komisionit të Venecias për Vettingun në politikë opozita u rikthye në kuvend pas disa muajsh bojkoti. Në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, kryeparlamentari Gramoz Ruçi kërkoi që ky projektligj të futet në kalendar dhe të shqyrtohet nga parlamenti brenda Dhjetorit. Ky propozim u...
 • PD: Prokuroria të zbulojë shefat e Alizotit

  Partia Demokratike ka publikuar të tjera përgjime për Fredi Alizotin, personin që pretendon se ka imituar zërin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj në dosjen “Babalja”. Deputeti Enkelejd Alibeaj, gjatë një deklarate për mediat nga selia blu, bëri me dije detaje nga takimi i “aktorit” Fredi Alizoti me drejtorin...
 • Balla padit Palokën e Alibeajn

  Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka kallëzuar në Prokurori edhe nënkryetarin e PD, Edi Paloka dhe deputetin Enkelejd Alibeaj. Balla i ka paditur dy zyrtarët demokratë për “shpërdorim detyre” dhe “fyerje” në lidhje me rastin e Xhisiela Malokut, 25-vjeçares që fillimisht ka kallëzuar për dhunë...
 • PD: Policia fshiu kamerat e sigurisë për Xhisielën

  Partia Demokratike akuzoi Drejtorin e Policisë së Durrësit, Alfred Çepe si të përfshirë personalisht në zhdukjen e provave, që sipas saj implikojnë deputetin socialist Rrahman Rraja, kryebashkiakun e Krujës, Artur Bushi dhe deputetin Taulant Balla në kërcënimin me armë të ish-nënkomisar Emiljano Nuhut, në ambientet e Komisariatit të Fushë-Krujës....
 • PD: Prokuroria e Tiranës të nisë hetimet ndaj Markut

  24 orë pas padisë së depozituar, Partia Demokratike i kërkon organit të akuzës së Tiranës të urdhërojë pezullimin nga detyra të Kryeprokurores Arta Marku dhe nisjen e hetimeve ndaj saj. Opozita e akuzon se u emërua në krye të Prokurorisë me qëllim shkatërrimin e provave për ish-ministrin e Brendshëm...
 • PD:  Klani Xhafaj në sektorin e basteve

  Emri i Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm sipas opozitës nuk është i lidhur vetëm me trafikun e drogës, por edhe me lojërat e fatit. Për të ushtruar këtë aktivitet Partia Demokratike  thotë se ai ka marrë mbështetjen politike të Fatmir Xhafajt në kohën kur drejtonte komisionin e...
 • PD denoncon policinë e Mallakastrës

  Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka denoncuar një ngjarje të ndodhur më 24 Gusht rreth orës 01:45 të mëngjesit. Deputeti Alibeaj thotë se dy persona i kanë vendosur zjarrin qëllimisht makinës së Hajredin Serjanaj, nënkryetar i Bashkisë së Mallakastrës, njëkohësisht edhe nënkryetar i degës së PD. Sipas deputetit...
 • PD: Vetting-u proces farse e politik

  Rikonfimimi i në detyrë që Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i bëri gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani për demokratët është dëshmi e një procesi farsë dhe politik. Në një dalje për mediat nga selia blu, Enkelejd Alibeaj tha se fshehja e pasurisë së 100 milionë lekëve nga...
 • PD: Rama dhe “Fusha” kërcënojnë pronarët e truallit

  Partia Demokratike ka vijuar akuzat në adresë të kryeministrit Rama lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një dalje për mediat nga selia blu, deputeti Enkelejd Alibeaj tha se miratimi me urgjencë i ligjit ka vetëm një qëllim pastrimin e parave të pista të drogës e korrupsionit përmes shembej...
 • Alibeaj: Policia gënjeu, për 3.4 milionë Eurot u informua nga partnerët

  Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka akuzuar Policinë e Shtetit se gënjeu kur tha se u informua nga burimet e saj vendase për makinën me 3.4 milionë Euro që do të mbërrinte në Portin e Durrësit. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Alibeaj tha se policia...
 • Audiopërgjimi, Prokuroria thërret sërish 3 zyrtarët e PD

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thirrur sërish të premten 3 zyrtarët e Partisë Demokratike që publikuan të hënën audiopërgjimin për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji sëbashku me ekspertin ligjor Gazmend Bardhi nuk iu përgjigjen thirrjes së parë të Prokurorisë, duke...
 • Dokumenti/ Agron Xhafaj kallëzim penal për 3 përfaqësues të PD

  Pas publikimit nga Partia Demokratike të audio-përgjimit, ka reaguar Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ai ka dorëzuar pasditen e sotme një kallëzim penal në Prokurorinë e Tiranës ndaj 3 zyrtarëve të Partisë Demokratike; Enkelejd Alibeaj, Gazmend Bardhi dhe Ervin Salianji. Agron Xhafaj, që ka ndryshuar...
 • PD vazhdon akuzat për ministrin Xhafaj: Gënjeu për vëllain, s’ka bërë asnjë ditë burg

  Partia Demokratike ka vazhuar akuzat për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe vëllain e tij Agron Xhafaj, i cili është i dënuar në Itali me 7.2 vite burg për trafik droge. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, deputeti Enkelejd Alibeaj theksoi se Xhafaj deklaroi në vitin 2010...
 • OPINION – PER ÇFARE E AKUZON PD MINISTRIN XHAFAJ?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Enkelejd Alibeaj – Deputet i PD-së Alfred Peza – Gazetar Gazment Bardhi – Ish-ministri i Drejtësisë Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, deklaroi se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka ndihmuar vëllain e dënuar për trafik droge, duke përdorur...
 • PD kërkon sqarime: A ka lidhje grabitja e postës sekrete me hetimet ndaj Dakos?

  Partia Demokratike ka kërkuar të martën sqarime të menjëhershme nga Kryeprokurorja e Përkohshme dhe Policia e Shtetit në lidhje me grabitjen e postës sekrete në Durrës. Në një deklaratë për shtyp, deputeti i PD Enkelejd Alibeaj tha se PD i bën thirrje Kryeprokurores së Përkohshme të Përgjithshme dhe Policisë...
 • Gomonia me 2.5 ton kanabis, Alibeaj: Kaloi nën hundën e radarëve shqiptarë

  Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka akuzuar policinë shqiptare për skafin me 2.5 ton kanabis të kapur një ditë më parë në Itali. Gjatë një deklarate për mediat nga selia blu, Alibeaj u shpreh se skafi me drogë sfidoi policinë dhe radarët e Shqipërisë duke shkuar deri tek...
Emisione