Eros Grezda

 • Çfarë pëlqen Grezda në Skoci?

  Eros Grezda po përshtatet me futbollin në Skoci. Sulmuesi shqiptar ka shënuar edhe 2 gola në 10 ndeshje të luajtura me Rangers në kampionat. Duke lënë mënjanë fushën ai tregoi gjatë një interviste për televizionin e klubit edhe përshtypjet për jetën në Glasgow, ku ka edhe gjëra që nuk...
 • Kuqezinjtë pranojnë krizën

  Futbollistët e Kombëtares e pranojnë që ekipi po kalon një krizë. Humbja me Skocinë ishte tepër e rëndë për të mos evidentuar problemet. “Po kalojmë një moment të vështirë, jemi në krizë, por duhet të vazhdojmë me kokën lart dhe të mos përsërisim gabimet që kemi bërë”, tha Eros...
 • Dopietë e Grezdës, mahnit Kaçe

  Një fundjavë me gola për lojtarët e Kombëtares. Eros Grezda, Ergys Kaçe dhe Berat Gjimshiti realizuan me ekipet e tyre të dielën. Për Grezdën ishte një ditë e mbarë, pasi shënoi 2 herë në fitoren 7 – 1 të Glasgow Rangres ndaj Motherëell. Sulmuesi tregoi cilësitë e tij teknike....
 • Grezda shënon golat e parë në Skoci

  Eros Grezda shënoi golat e parë në kampionatin skocez. Sulmuesi i Kombëtares realizoi 2 herë në fitoren 7–1 të Rangers me Matherwell. Grezda vulosi fitoren e skuadrës nga Glasgow që ngjitet në vendin e tretë në klasifikim me një ndeshje më pak se kundërshtarët. Në këtë takim 23-vjeçari u...
 • Kombëtarja optimiste për ndeshjen me Izraelin

  Pasi i kanë bërë mirë llogaritë, futbollistët e Kombëtares mund të pranojnë edhe barazimin në fushën e Izraelit, ndeshje që do të luhet këtë të diel në Ber Sheva. “Ne e njohim pak a shumë Izraelin si ekip, por edhe ne jemi rritur si ata. Kjo ndeshje do të...
 • Grezda ende jo në 100% të formës

  Eros Grezda i është bashkuar ekipit të tij të ri Glasgow Rangers në stërvitje. Mesfushori shqiptar vjen pas një dëmtimi dhe ende nuk është plotësisht në formë, megjithatë ai thotë se do të luajë nëse duhet. “Po punoj shumë për të qenë gati, por nëse do të jem si...
 • Grezda zyrtarizohet te Rangers

  Eros Grezda është zyrtarisht një futbollist i Glasgow Rangers. Ekipi i njohur skocez prezantoi të premten afrimin e 14 për këtë merakto. Grezda firmosi për 4 vite duke e konsideruar këtë transferim si të rëndësishëm për karrierën e tij. “Mendoj se ishte momenti i duhur për mua që të...
 • Sadiku dhe Grezda shënojnë në kupë

  Armando Sadikut i është dashur të luajë në Kupën e Polonisë për t’iu gëzuar dy herë golit. Sulmuesi shqiptar realizoi pas 1 muaji pritje, duke ndihmuar Legia e Varshavën të hedhë një hap drejt gjysmëfinales. Takimi në fushën e Bytovia Bytow përfundoi me fitoren 3 – 1 të ekipit...
 • Grezda, vendimtar në fitoren e Osijek

  Eros Grezda ndihmoi në fitoren 2 – 1 të Osijek në fushën e Rijekas. Sulmuesi i Kombëtares  shënoi golin e barazimit me një lëvizje të bukur brenda zonës, duke i hapur rrugë përmbysjes së rezultatit. Grezda thotë se çdo fitore i shërben objektivave të klubit. “Synimet e mia për...
 • Shënon Grezda

  Eros Grezda i jep një tjetër sinjal trajnerit të Kombëtares për formën e tij pas përfundimit të kualifikueseve të botërorit. Sulmuesi shënoi këtë fundjavë ndaj Dinamo Zagreb. 22-vjeçari me një kontroll të shkëlqyer të topit sotpoi krposimin dhe me kthesë gjeti rrugën e rrjetës. Goli i Grezdës i dha...
 • Lichtenstein dhe Maqedonia, ekipet për t’u mundur

  Duke mos patur mundësi të matemi si të barabartë me Italinë dhe Spanjën, rivalët direkt të kombëtares në ndeshjet e mbetura janë Lichtenstein dhe Maqedonia. Çdo pikë është ë rëndësishmë në këto ndeshje për renditjen në grup. Edhe pse duket ndeshje e lehtë ndaj Lichtenstein, kuqezinjtë po e marrin...
 • Eros Grezda, gol në suksesin e Osijek

  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare Eros Grezda ka debutuar me gol me skuadrën e tij te re Osijek. Grezda pati një kontribut të madh në fitoren ndaj Lucernës, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Europa League. Kroatët e fituan takimin 2-0. Goli i parë u shënua nga një tjetër shqiptar,...
 • Eros Grezda shkon tek Osijek

  Eros Grezda do të jetë lojtar i Osijekut për 4 vitet e ardhshme. Menaxheri i futbollistit, Adrian Aliaj bëri të ditur për Televizionin Klan se pas pak ditësh pritet zyrtarizimi i kontratës me klubin kroat. Eros Grezda luajti dy sezonet e fundit për Lokomotivën e Zagrebit duke shënuar 14...
 • Grezda dhe Llullaku premtojnë maksimumin, Shqipëria zgjedhje e parë për dy kosovarët

  Eros Grezda dhe Azdren Llullaku ishin dy surprizat e listës së De Biassi-t për sfidat me Liechetnstein dhe Spanjën. Grezda ka luajtur më parë me shpresat dhe aktivizimi me kombëtaren A e motivon edhe më shumë mesfushorin 22-vjeçar. Eros Grezda (Futbollist i Kombëtares): “E kam pritur për një kohë...
 • Lokomotiva fiton derbin, shënon Eros Grezda

  Lokomotiva fitoi dje derbin me NK Zagrebin duke siguruar përfundimisht vendin e katërt në renditje. Në suksesin 2 – 0 golin e parë e shënoi mesfushori i Kombëtares Shpresa, Eros Grezda. Ky ishte goli i nëntë për të në këtë sezon të kampionatit kroat. Lokomotiva e Zagrebit ku luajnë...
Emisione