ERVIN BUSHATI

 • Nën hetim pasuria e deputetit të PS, Bushati: I kam të gjitha të deklaruara

  Gjykata e Apelit të Tiranës ka pranuar padinë e Partisë Demokratike për deputetin socialist Ervin Bushati, të cilin e akuzon për fshehje të pasurisë. Prokuroria e Tiranës i mbylli hetimet edhe pse Gjykata e Shkallës së Parë kishte urdhëruar që të vazhdonte procesi hetimor ndaj Ervin Bushatit. Organi i...
 • Bushati: Të punohet gjatë vitit për të hequr tatimin e pagave të ulëta

  Deputetët e Komisionit të Ekonomisë nuk e konsiderojnë një betejë të humbur, mospranimin e nismës së tyre për të bërë 0 tatimin e pagave deri në 40 mijë lekë të reja, nga 30 mijë që është sot. Ervin Bushati, i cili është edhe relator i paketës fiskale, shprehet se...
 • PS: Basha hesht për kompanitë e kunatit

  Gentian Sula është sipërmarrësi i radhës që është marrë si shembull nga Partia Socilaiste i standardit të dyfishtë që përdor Lulzim Basha me biznesmenët. Janë të ndershëm kur bashkëpunojnë me kompanitë e kunatit të tij dhe oligarkë kur zhvillojnë projekte publike thonë ata. Por demokratët, edhe pas kësaj deklarate...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 187

  Të ftuar: Gjyste Vulaj dhe Ervin Bushati...
 • RUDINA – ERVIN BUSHATI: JU PREZANTOJ DY DJEMTE E MIJ; XHULIANA BUSHI, MODELJA SHQIPTARE NE SFILATEN E CHIARA FERRAGNIT

  Të ftuar: Ervin Bushati – Këngëtar Ateo Bushati Bjorni Bushati Ai është një këngëtar i cili për të rinjtë e viteve ’90 ishte shumë i dashur. Ervin Bushati, këngëtari nga Shkodra, do të spikaste me nje stil të veçantë në grupin “Mister” duke u berë pjesë e festivaleve të...
 • Video/ Ervin Bushati flet për jetën private, tregon si u njoh me bashkëshorten

  Ai është një këngëtar i cili për të rinjtë e viteve ’90 ishte shumë i dashur. Ervin Bushati, këngëtari nga Shkodra, do të spikaste me nje stil të veçantë në grupin “Mister” duke u berë pjesë e  festivaleve të ndryshme.  Më pas do të vijonte karierën e tij muzikore...
 • 3 deputetë shqiptarë vëzhgues për zgjedhjet në Rusi

  Rusia voton sot për të zgjedhur Presidentin e ri të Federatës. Për të ndjekur mbarëvatjtjen e procesit zgjedhor janë angazhuar 555 mijë vëzhgues, lokalë dhe ndërkombëtarë. Mësohet se në përbërje të misionit vëzhgues të OSBE/ODHIR bëjnë pjesë edhe deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, Fatmir Mediu, Bledi Çuçi dhe Ervin...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 119

  Të ftuar: Blerta Tafani dhe Ervin Bushati...
 • PS: Prokuroria të hetojë aferat e PD

  Partia Socialiste i ka bërë thirrje edhe njëherë Prokurorisë që të hetojë burimin e afro 1 milionë dollarëve, që sipas saj janë paguar nga Partia Demokratike për lobim në Uashington, para zgjedhjeve te vitit 2015, përmes një kompanie offshore. Paralelisht, socialistet kërkojnë edhe hetime për koncesionin e skanimit të...
 • Prokuroria nuk mund ta mbyllë skandalin e “CEZ”

  Partia Socialiste ka vijuar akuzat në adresë të prokurorisë për dosjen “CEZ”. Deputeti Ervin Bushati e tha se organi i akuzës po përdor standard të dyfishtë duke mbyllur një ndër aferat më të mëdha në vend. Sipas maxhorancës prokuroria shqiptare nuk mund ta mbyllë këtë aferë, teksa komisioni hetimor parlamentar...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 582

  ZIADIN SELA – Rrëfimi i Ziadin Selës: Ja si e pashë vdekjen me sy Intervista: “ZIADIN SELA PO NA SHEH NGA LART” PAMELA MEÇE – Personazhi atipik / Pamela: ‘Ja si më shkatërruan jetën’ AYSSEL KRISTULI – ‘Po ti kush je ?’ Ayssel Kristuli, një ëndërrimtare që edhe këndon Intervista: “JEPMA...
Emisione