Ervin Karanxha

  • Skandali me pronën tek Spitali Ushtarak, Prokurori falenderon emisionin “Stop” (Video)

    Pak ditë më parë, në emisionin e datës 25 Prill, një qytetar denoncoi falsifikimin e një vendimi të AKKP-së, për t’i marrë pronë shtetërore Spitalit të Traumës. Vendimi u kthente pronën trashëgimtarëve Pazari dhe një pjesë e kësaj prone ishte te Spitali Ushtarak. Sipas vendimit, kur spitali të privatizohej,...
  • STOP – EMISIONI 177 (SEZONI 4)

    Këngë për Enver Hoxhën në shi, si e përkujtuan 5 majin veteranët. Sot nisi shpallja e fituesve për qytetarët, që kanë aplikuar për lotarinë amerikane. Të dielën u përkujtua 5 maji, dita e dëshmorëve. Megjithë kushtet e papërshtatshme të motit, veteranët dhe nostalgjikët e komunizmit, si cdo vit vizituan...
  • Prokuroria nis hetimet për përmbytjet në autostradë

    Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për përmbytjet në autostradë, në afërsi të City Park. Prokurori Ervin Karanxha tha për mediat se do të kryhen verifikime mbi arsyen e bllokimit të sistemit të kullimit. “Nga ana e prokurorisë së rrethit gjyqësor Tiranë në koordinim me policinë e shtetit, po...
Emisione