Ervin Salianji

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 661!

  Kriza / Debati politik i javes! Inis Neziri – Pop / Inisi vjen me “E theve”! Gjergj Kacinari – Rock / Kacinari vjen me “Forevermore”! Shendeti / Kirurget plastike nga Spitali Amerikan! Muzike / Kentina dhe Zaimi vijne me “Lema zemren”! Muzike / Rezarta na sjell nje “Nuse malesore”!...
 • Babalja, Salianji: Proces i montuar politikisht

  Të montuar politikisht e ka cilësuar procesin gjyqësor ndaj tij ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, pas daljes nga Gjykata e Tiranës, e cila vendosi ta çojë për gjykim dosjen “Babale”. “Proces i montuar, qytetarët e kanë dëgjuar me provat e prokurorisë. I kërkova të marrin nën arrest Alfred Nushin dhe...
 • OPINION – VIDEO TE REJA TE CESHTJES BABALE!

  Të ftuar: Ervin Salianji – Ish-Deputeti i PD-së Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka publikuar një tjetër bisedë telefonike, e përgjuar sipas tij nga prokuroria, mes Drejtorit të Policisë së Fierit, Albert Nushi ( në vitin 2018) dhe Fredi Alizotit. “Opinion.al” raporton se sipas Salianjit, i cili ishte...
 • OPINION – VIDEO TE REJA TE CESHTJES BABALE!

  Të ftuar: Prenc Zogaj – Analist Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Ervin Salianji – Ish-deputet i Partisë Demokratike Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar se përgjimet e reja që ka nxjerrë për dosjen “Babale” i ka marrë nga Prokuroria në rrugë zyrtare. I ftuar...
 • Salianji: Përgjimet për “Babalen” i kam marrë nga Prokuroria

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar se përgjimet e reja që ka nxjerrë për dosjen “Babale” i ka marrë nga Prokuroria në rrugë zyrtare. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Salianji u shpreh se në procesin për “Babalen” është zyrtarisht i pandehur dhe ka të...
 • PD publikon një tjetër përgjim të “Babales”

  Partia Demokratike publikoi një tjetër përgjim telefonik nga dosja ‘Babale’. Audio-përgjimi, sipas ish-deputetit Ervin Salianji, është pjesë e dosjes së Prokurorisë ku Alfred Alizoti që tashmë ka marrë përsipër se aktroi zërin e Agron Xhafajt, flet me ish-drejtorin e Policisë së Fierit Albert Nushi. Përmendja në këtë telefonatë e...
 • PD publikon përgjimet e dosjes ‘Babale’

  Partia Demokratike ka publikuar një përgjim në të cilin sipas saj është ish-drejtori i Policisë së Fierit Albert Nushi dhe Fredi Alizoti, i cili sipas Prokurorisë është personi që ka bërë zërin e Agron Xhafajt në dosjen “Babale”. Ky material, sipas PD, ndodhet në dosjen e Prokurorisë e cila...
 • Dosja “Babale”, Salianji i pandehur për kallëzim të rremë

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka përfunduar i pandehur në Gjykatën e Tiranës për dosjen “Babalja”. Mbi të, prokuroria ka ngritur akuzën e kallëzimit të rremë, e cila i është komunikuar këtë të premte. Salianji ka qëndruar rreth 30 minuta në zyrën e prokurorit Genci Qano dhe në...
 • Ish deputeti Salianji merret si i pandehur

  Prokuroria merr si të pandehur ish deputetin e Partisë Demokratike, Ervin Salianji. Të premten ai është thirrur në Prokurori ku pritet të komunikohet akuza për “kallëzim të rremë” për audiopërgjimin “Xhafaj-Babale”. Partia Demokratike e cilëson këtë vendim të organit të akuzës të ndikuar politikisht nga qeveria Rama. Në reagim...
 • Salianji dorëhiqet nga funksioni i tij në PD

  Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka dhënë dorëheqjen si sekretar i grupit parlamentar të kësaj force politike. Duke komentuar këtë largim, Salianji thotë se në Kryesinë e re të PD nuk rezultoi fitues dhe kjo, sipas tij, duhet të shihet si përgjegjësi. Në një postim në rrjetet sociale,...
 • Në fuqi masat për Veliun e Alizotin

  Pavarësisht se hetimi për dosjen “Babale” tani bëhet nga Prokuroria e Tiranës, masën e sigurisë për personat e përfshirë në të nuk kanë ndryhsuar. Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi arrestin me burg per Fredi Alizotin dhe Albert Veliun, ky i fundit në mungesë , pasi ka kërkuar...
 • PD: Prokuroria të arrestojë Vangjush Dakon

  Për të disatën ditë radhazi, Partia Demokratike i kërkon organit të akuzës që të arrestojë pa vonesë kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Opozita thotë se çdo ditë në liri, Dako shkatërron prova dhe manipulon dëshmitarët, i ndihmuar nga Kryeministri Rama. Sipas selisë blu, dosja “339” provon se kryebashkiaku i...
 • PD: Dako i ka shpërblyer kriminelët me pasuri

  Partia Demokratike ka vijuar akuzat në adresë të kryebashkiakut të Durrësit se i ka shërbyer kriminelëve me pasuri dhe pushtet në këmbim të blerjeve të votave në zgjedhje. Ervin Salianji: “A e ka takuar Gjushi Cinen, një nga anëtar e bandës, për t’i siguruar ndërtimin e Avdylajve në det?  mbi...
 • Video e Alizotit e paplotë

  Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të hasë vështirësi në hetimin që po kryen për dosjen “Babale”. Grupi hetimor nuk ka mundur të gjejë dhe të administrojë videon bruto ku Fredi Alizoti është xhiruar duke u shprehur se ishte sjellë në Tiranë nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Ardi...
 • Taulant Balla padit deputetin Salianji

  Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka paditur për shpifje në Gjykatën e Tiranës deputetin demokrat Ervin Salianji. Padia vjen pas akuzave të deputetit të PD, i cili një ditë më parë tha se Taulant Balla kishte udhëtuar me makinën e tij dhe me charter me...
 • Krimet e Rënda marrin në pyetje deputetin e PD

  Deputeti Ervin Salianji është pyetur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në lidhje me videon që ai publikoi në emisionin “Opinion”, ku Fredi Alizoti pretendon se është sjellë në prokurori për t’u pyetur nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë. Ai ka qëndruar për më shumë se dy orë përballë...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIMI 2!

  Të ftuar: Ervin Salianji – Deputet i PD-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Basir Collaku – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se në Britaninë e Madhe ka vajtur zëri i Agron Hysenit dhe jo...
 • Prokuroria kundër video-përgjimit të Fredi Alizotit

  Fredi Alizoti: Erdhi me mori drejtori i policisë së gjithë Shqipërisë… Prokuroria e Krimeve të Rënda e mohoi këtë thënie të Fredi Alizotit e regjistruar në video-përgjimin që deputeti Salianji publikoi në studion e “Opinion”. Në një sqarim të Prokurorisë thuhet se, kur Fredi Alizoti u mor në pyetje...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIM APO AKTRIM?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Çlirim Gjata – Avokat Jetmir Olldashi – Gazetar Ervin Salianji – Deputet i PD-së Avokati Çlirim Gjata, të martën, deklaroi se kallëzimi penal ndaj gazetarit Jetmir Olldashi nuk është i drejtë. Gjata tha në studion...
 • Krimet e Rënda, fletë-thirrje deputetit të PD

  Prokuroria për Krimet e Rënda i ka dërguar një fletë-thirrje deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji. Ai duhet të paraqitet në këtë prokurori në orën 09:30 të ditës së premte, për t’u pyetur në lidhje me dosjen “Babalja”. Bëhet fjalë për hetimin e nisur pas publikimit të audiopërgjimit të...
Emisione