eva alikaj

  • ZONE E LIRE – EMISIONI 629

    Të ftuar: Holta Pilz Intervista: “Nje buildere si Holta Pilz” Edmond Tupe, Robert Aliaj Dragot Intervista: “Kujtimet e Karrikes” Alketa Haxhiu, Rose Anne Bisiaux, Remi Allaigre, Claire Jarjat  Gezim Kame, Eva Alikaj, Viktor Zhusti Intervista: “Terror” Liridon Rashiti  Riad Celufaj, Senad Nikshiqi Intervista: “Riadi, heroi i kuq”...
  • Video/ Lumturia e Eva Alikajt në skenën e “C’est la vie”

    Eva Alikaj dhe Alar Band janë ndër çiftet më të dashura në “C’est la vie” në Tv Klan. Sonte ata performuan me këngën e njohur italiane ‘Felicita’. Marina Vjollca: Eva isha duke folur për nostalgjinë e në fakt kënga edhe kënga që ju sonte e sillni këtu, do na...
Emisione