fadil hoxha

 • Si u krijua borxhi fiktiv prej 260 mijë dollarësh në Prishtinë

  Skënder Kuniviku, një biznesmen nga Prishtina denoncon në “Stop” për një borxh të krijuar artificialisht në shumën 260 mijë dollarë. Në vitin 2013, Skënderi krijoi kompaninë Gording Germany Plus, që importonte produkte dekorative. Ai kishte 80 %, ndërsa 20% të aksioneve i kishte një shqiptaro-turk. Më pas, aksionet 20%...
 • STOP – EMISIONI 164 (SEZONI 4)

  Shqipëria humb 7 vende për lirinë e medias. Raporti i indeksit Botëror të Lirisë së Medias, të organizatës “Reporterët pa kufij”, e rendit Shqipërine në vendin e 82, duke humbur 7 pozicione nga viti i kaluar. Dokumenti për vendin tone nis me konkluzionin: “Rruga për në BE është e...
 • STOP – EMISIONI 155 (SEZONI 4)

  “Lumturia” e pensionistëve për shtesën e “bollshme” të pensionit. Shumë fëmijë, sic është bërë tashmë traditë, janë filmuar nga prindërit e tyre, duke kërcyer e duke u argëtuar me siglën e baletin në nisje të programit. Renaldo u është drejtuar pensionistëve me pyetjen, se cfarë do të bëjnë me...
 • Vdekja e Fadil Hoxhës, kallëzim për dy policët dhe Shefin e Krimeve

  Dy policë dhe Shefi i Krimeve të Divjakës u denoncuan për dhunë ndaj Fadil Hoxhës, i cili humbi jetën në QSUT. Familjarët bëjnë përgjegjës për vdekjen e njeriut të tyre, Viktor Xharon, Arben Trimin dhe Fatjon Zelën. Sipas djalit të viktimës, fillimisht babai i tij u ndalua nga Policia...
 • Vdekja e 53-vjeçarit në QSUT, Berisha: Një vrasje tjetër shtetërore e çunave të krimit

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar për vdekjen e Fadil Hoxhës në QSUT ditën e sotme, të cilën e cilëson si një akt të shëmtuar kriminal. Përgjegjës për vdekjen e tij Berisha bën policinë, pasi kjo e fundit sipas tij, duke cituar edhe deklaratën e familjarëve nuk ka lejuar që të...
 • Vdes pas arrestimit një 53-vjeçar, familjarët akuzojnë policinë

  Një 53-vjeçar nga Lushnja ndërroi jetë në ambientet e Spitalit “Nënë Tereza”, në Tiranë.  Fadil Hoxha ishte arrestuar në flagrancë një ditë më parë, duke vjedhur në ullinjtë e një banori tjetër, pas kallëzimit të këtij të fundit. Familjarët thonë paraditen e së dielës se ka pasur dhimbje të...
Emisione