Fadil Kasëmi

 • Burg përjetë për Fadil Kasemin

  Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me burgim të përjetshëm Fadil Kasemin. Ai është shpallur fajtor nga togat e zeza për vrasjen ish-bashkëshortes së tij, gjyqtares Fildese Hafizi. 54-vjeçari e ka pritur i qetë vendimin, duke mos reaguar gjatë leximit të tij nga togat e zeza. Sipas gjykatës, Kasemi...
 • Rrëfehet Fadil Kasemi për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi

  Fadil Kasemi, i akuzuar për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi, ka treguar përballë Gjykatës së Krimeve të Rënda se si është njohur me ish-bashkëshorten e tij. Prezent në sallën e gjyqit ishin edhe dy ekspertë mjeko-ligjorë që pasi të dëgjojnë dëshminë, do të përcaktojnë nëse Kasemi ka probleme të...
 • Vrasja e gjyqtares Hafizi, dëshmojnë dy oficerët e policisë që arrestuan Fadil Kasemin

  Në procesin gjyqësor ndaj Fadil Kasemit, i cili një vit më parë vrau ish-gruan e tij gjyqtaren Fildez Hafizi, kanë dëshmuar dy policë të cilët bënë arrestimin. Nazmi Kosta dhe Dashnor Murataj i thanë gjykatës së fjalia e parë që i kishte thënë Kasemi ishte se kishte vrarë një...
 • Dhunohet avokati në Durrës

  Avokati Ilia Ilia është dhunuar para godinës së gjykatës dhe prokurorisë së Durrësit paraditen e kësaj të enjteje nga dy persona ende te paidentifikuar. Ilia dyshon se motiv i kësaj ngjarje është një konflikt që ai ka pasur ditën e mërkurë me prokurorin e Durrësit Arjan Ndoj në një...
 • Vrasësi i gjyqtares Fildez Hafizi i aftë mendërisht

  Fadil Kasemi, autori i vrasjes së ish bashkëshortes së tij gjyqtares Fildez Hafizi nuk vuan nga probleme mendore. Ky është rezultati  i ekspertizës mjeko-ligjore, që është dorëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ditën e premte. Sipas këtyre analizave Kasemi nuk vuan nga probleme psikike dhe ka qenë i...
 • Apeli lë në burg vrasësin e gjyqtares Fildez Hafizi

  Fadil Kasemi vrasësi i gjyqtares Fildez Hafizi është lënë në burg edhe nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda.  53-vjeçari kërkoi një masë më të butë se arresti me burg vendosur nga shkalla e parë dy javë më parë. Mësohet se Kasemi nuk ka deklaruar asgjë në lidhje...
 • KLD inspektim dosjes së vrasësit të gjyqtares

  Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur verifikimin e vendimit të Gjykatës së Kavajës e cila në prill të 2016 dënoi me tre vite Fadil Kasemin, vrasësin e gjyqtares Fildeze Hafizi. Inspektoret e KLD-së do të kalojnë në sitë vendimin ku 53-vjeçari u dënua me 3 vite burg për...
 • Vrasësi i gjyqtares pranon krimin

  Tre ditë pas vrasjes së gjyqtares Fildeze Hafizi, bashkëshorti i saj Fadil Kasemi pati përballjen e parë publike përpara Gjykatës së Krimeve të Rënda. U shfaq i qetë para togave të zeza, ndonëse u kujdes të evitojë kamerat që tentuan të kapnin në fytyrën e tij ndonjë shprehje të...
 • Judge killed by her ex-husband

  A judge was killed Thursday in capital Tirana by her ex-husband. In his second attempt, Fadil Kasemi succeeded to killing his ex wife, judge of the Shkodra court. Fildes Hafizi, 39, mother of two, was shot in her car, at 14.00. Witnesses said they had seen them at first...
 • Vrasësi i gjyqtares kyç gojën

  Fadil Kasemi ka vendosur të kyçë gojën. Gjatë marrjes në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, nuk ka pranuar të japë shpjegime para grupit hetimor për motivin e vrasjes së ish – bashkëshortes, gjyqtares Fildeze Hafizi. Burime nga grupi hetimor thanë për Tv Klan se tregtari 53 –...
 • Gjyqtarja parandjeu fundin e saj tragjik

  Gjyqtarja Fildes Hafizi duket se e ka parandjerë fundin e saj tragjik. Vetëm disa muaj më parë, në një letër drejtuar ambasadorit amerikan Donald Lu ajo ka shprehur pasigurinë për jetën të kërcënuar nga ish-bashkëshorti Fadil Kasemi.  “Çdo ditë jetoj me frikën se ai do të dalë sepse mund...
 • Video/ Krimi në Tiranë, ish- burri ka tentuar më parë të vrasë gjyqtaren

  Një ngjarje e rëndë shokoi mesditën e së enjtes kryeqytetin. Burri ka ekzekutuar ish- bashkëshorten e tij gjatë momentit që ajo ishte duke hipur në automjetin e saj, tip “Benz” me ngjyrë gri. Mësohet se Fildes Hafizi me profesion gjyqtare e gjykatës së Shkodrës është qëlluar nga ish- burri i...
Emisione