Fier

 • Bankers pastron plazhin e Semanit

  Mbi 700 kg mbetje të ndryshme të hedhura përgjatë vijës bregdetare të Semanit u mblodhën nga punonjësit e Bankers që pastruan vullnetarisht gjithë zonën e plazhit. Drejtues të kompanisë thonë se në vazhdën e nismave për mbrojtjen e mjedisit punonjësit e saj u organizuan për të dhënë kontributin për...
 • Vdes 45-vjeçari, e zë korenti

  Një 45-vjeçar është gjetur i vdekur në lagjen “Kryengritja” Fier, pranë një kabine elektrike. Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se ka humbur jetën, 45 vjeçari me inicialet V.P, banues në Kuman, Fier Nga hetimet paraprake dyshohet se shtetasin V.P e ka zënë korenti. Grupi hetimor po punon...
 • Kamioni del nga rruga, aksidentohet drejtuesi

  Një kamion ka dalë nga rruga mëngjesin e sotëm  në aksin rrugor Levan-Fier, në vendin e quajtur “Kthesa e Levanit”. Për pasojë është dëmtuar, drejtuesi i automjetit, shtetasi A.Rr, 50 vjeç banues në Mallakastër, i cili u dërgua në Spitalin Rajonal Fier dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Në...
 • Mori leje nga burgu dhe nuk u kthye, 36-vjeçari kapet me kanabis

  Një 36-vjeçar në Fier është arrestuar nga policia pasi kishte thyer lejen e dhënë nga burgu, ku vuante dënimin për trafik droge. I burgosuri me iniciale G.T. u kap pranë një qendre tregtare pasi nuk ishte kthyer sërish në burg, duke shkelur lejen shpërblyese. 36-vjeçari është i dënuar me...
 • 15-vjeçari humbet kontrollin e makinës, plagoset së bashku me 2 pasagjerët

  Tre adoleshentë kanë mbetur të plagosur pasditen e sotme si pasojë e një aksidenti. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00,  në vendin e quajtur “Kraps”. 15 vjeçari me inicialet A.A, banues në Kraps, Fier, duke drejtuar mjetin  tip “Renault”, ka humbur kontrollin dhe ka dalë...
 • Aksident me vdekje në Fier

  Një aksident rrugor i ka marrë jetën një 66-vjeçari me iniciale R.K. Policia njofton se viktima po lëvizte me biçikletë në aksin Seman – Fier kur u përplas nga një automjet. 66-vjeçari u dërgua në spitalin e Fierit, por fatkeqësisht ndërroi jetë. Ndërkohë, automjeti që shkaktoi aksidentin u largua...
 • Sezoni turistik, nis pastrimi i plazhit të Darëzezës

  Ministria e Turizmit dhe Mjedisit dhe Bashkia e Fierit kanë nisur aksionin për pastrimin e një prej plazheve më popullore të Fierit, atë të Darëzezës. Nismës për pastrimin e këtij plazhi i janë bashkuar dhjetëra te rinj të organizatave rinore. Vetëm 18 ditë para çeljes së sezonit turistik bregdetar,...
 • Makinë e dyshimtë gjatë orëve të natës, sekuestrohet një pistoletë me silenciator

  Një automjet i dyshimtë që qarkullonte në orët e para të mëngjesit të së dielës, ka vënë në alarm Policinë e Fierit. Makina tip Renault u konstatua në dalje të qytetit nga patrulla e përgjithshme. Sapo panë policinë, 3 personat që udhëtonin me mjet u larguan me shpejtësi, ndërsa...
 • I gjendet thikë dhe kundërshton policinë, prangoset 20-vjeçari

  Një i ri në Fier është arrestuar nga policia për mbajtje pa leje të armëve të ftohta dhe për kundërshtim të forcave të policisë. Në pranga ka rënë 20-vjeçari me iniciale F.L. Ai udhëtonte me makinën e tij tip Ford kur u ndalua nga patrulla për kontroll. Në çantën...
 • Fier, gjendet në rrugë një trup i pajetë

  Një trup i pajetë u gjet mëngjesin e kësaj të diele në mes të rrugës pranë morgut të spitalit në Fier.  Policia njofton se personi i vdekur është një i moshuar, por nuk dihen ende shkaqet. Nga këqyrja paraprake dyshohet se burri mund të ketë patur vdekje natyrale. Megjithatë...
 • Basha: S’ka zgjedhje pa opozitën

  Futjen në zgjedhje pa opozitën Lulzim Basha e quan një proces fasadë. Nga Fieri, kreu i opozitës i bëri thirrje shqiptarëve të bashkohen në protestën e 13 Prillit për të larguar atë që Basha e cilëson qeveri të krimit, që sipas tij ka humbur çdo legjitimitet moral e politik....
 • Fier, banorët e Mbrostarit në protestë

  Disa nga banorët e fshatit Mbrostar protestuan ditën e sotme për bllokimin e rrugës nga By Pass  i Fierit. Ata thonë se me zbatimin e projektit izolohen totalisht dhe nuk mund të kryejnë asnjë lëvizje për punët e përditshme. 36 familje në fshatin Mbrostar të Bashkisë së Fierit u...
 • Në Qershor hapet një korsi e By Pass-it të Fierit

  Në fund të Qershorit njëra korsi e rrugës së By Pass-it të Fierit do të jetë e hapur për kalimin e automjeteve. 240 punonjës të kompanisë janë angazhuar që punimet të përfundojnë në kohë, ndërsa Autoriteti Rrugor Shqiptar po monitoron ecurinë e grafikut të tyre.  “Aktualisht kompania po punon nën...
 • Fier, gjendet një predhë e Luftës së Dytë Botërore

  Një predhë e Luftës së Dytë Botërore është gjetur pranë liqenit Frakull në qytetin e Fierit. Mësohet se predha është gjetur nga një banor i fshatit teksa ishte duke hapur një kanal ujitës, i cili më pas ka njoftuar policinë. Në vendngjarje kanë shkuar forcat e armatosura dhe ato...
 • Sulmi me armë në Fier, makina e vjedhur në Elbasan

  Zbardhen të tjera detaje për sulmin e mbrëmshëm me armë ne qytetin e Fierit. Makina e autorëve, e cila u gjet e djegur në lagjen “Afrimi i Ri” me targa false, dyshohet se është vjedhur në Elbasan. Nuk dihen ende shkaqet pse u qëllua me breshëri kallashnikovi në drejtim...
 • Mbyti gruan, dënohet 76-vjeçari

  76-vjeçari Namik Veliaj nuk i shpëtoi burgut. Gjykata e Krimeve të Rënda e dënoi me 35 vite burg, pasi akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij 2 vite më parë. Gjithashtu fajtor u shpall edhe mjeku Ilir Tanku, i akuzuar për shpërdorim detyre. Mjeku u dënua me dy vite...
 • Zjarrvënie e qëllimshme, pranga 68-vjeçarit

  Një person është arrestuar nga policia e Fierit, pasi akuzohet për “Shkatërrim të pronës me zjarr”. Në pranga ka rënë N.D, 68 vjeç, banues në Darzezë. Ndalimi i tij, u bë pasi është kapur nga shërbimet e policisë në fashtin Darëzezë, duke ndezur një zjarr dhe si pasojë është djegur...
 • Fier, pranga 36-vjeçarit

  Në kuadër të operacionit “Precizioni” për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, policia ka vënë në pranga një 36- vjeçar me inicialet G.V. Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e  Rënda Tiranë, ka vendosur masën e sigurimit “Arrest në burg” për shtetasin G.V, për veprën penale “Trafikimi i...
 • Lirimi i protestuesit në Fier, reagon Policia e Shtetit: Do bëjmë padi ndaj gjyqtarit

  Policia e Shtetit ka dënuar vendimin e dhënë nga Gjykata e Fierit për të lënë të lirë nëpunësin e Bashkisë Pëllumb Isufaj, i cili u akuzua si personi që qëlloi me gur në kokë një efektiv policie gjatë protestës së opozitës të shtunën në këtë qytet. Në reagimin dërguar...
 • Makina del nga rruga, humbet jetën 37-vjeçari

  Një 37-vjeçar ka humbur jetën në një aksident të ndodhur në autostradën Lushnje – Fier ditën e sotme. Policia e Fierit njofton se në automjetin tip Audi që doli nga rruga udhëtonin dy persona. Për pasojë mbeti i plagosur vetë drejtuesi i mjetit, 45-vjeçari me iniciale I.B. Ndërsa humbi...
1 2 3 20
Emisione