Flamurtari

 • Flamurtarin e pret eksodi

  Fundi i sezonit po nxeh atmosferën e merkatos për futbollin shqiptar. Shumë prej futbollistëve janë nën kontratë, të tjerë presin 30 Qershorin kur zakonisht skadojnë marrëveshjet me klubet. Ekipi që pritet të preket më shumë nga eksodi është Flamurtari. Ka zëra se një pjesë e madhe e futbollistëve do...
 • Përballja Flamurtari-Skënderbeu

  Një sfidë e rëndësishme e javës së 31 të Superligës është përballja mes Flamurtarit dhe Skënderbeut. Vlonjatët duan të ruajnë vendin e tretë në renditje, ndërsa Skënderbeu nuk e ka të sigurt daljen në Europë nga Kupa, kështu që kërkon sërish një fitore në Superligë, në mënyrë që të...
 • Dhuna ndaj fotografit të Flamurtarit, 4 të proceduar

  Policia e Tiranës ka identifikuar dhe ka nisur një procedim penal në gjendje të lirë ndaj 4 personave, të cilët të shtunën dhunuan fizikisht fotografin e ekipit të Flamurtarit. Personat në fjalë janë I. Xh., 31 vjeç, G. Ll., 31 vjeç, K. B., 19 vjeç, dhe I. H., 28...
 • Mungesa dhe entuziazëm te Flamurtari

  S’janë paguar prej disa muajsh dhe çdo ditë futbollistët po kërkojnë të largohen nga Flamurtari, megjithatë kjo situatë prodhon paradokse. Sulmuesi Andi Ribaj, ka deklaruar në konferencë për shtyp se pjesa tjetër e skuadrës është entuziaste. “Atmosfera është e mirë në grup, jemi entuziastë, pjesa tjetër i takon presidencës....
 • Kriza financiare te Flamurtari

  Privatizimi i munguar, borxhe të akumuluara dhe lojtarë që po largohen të papaguar. Këto janë shkaqet e krizës së ekipit të flamurtarit të cilat riartikulohen nga Administratori i klubit, Sinan Idrizi. Dy largimet e fundit nga klubi ishin Albi Alla dhe Agustin Torassa. Nëse me të parin u arrit...
 • Vasil Ruçi analizon Flamurtarin

  Një prej figurave të futbollin vlonjat, Vasil Ruçi ka veçuar mungesën e privatizimit si problemin kryesor të financave të klubit vlonjat. Ish-futbollisti mendon se edhe ky sezon nuk do ta shohë skuadrën e tij të zemrës në nivelet e larta të futbollit. Sipas ish-sulmuesit, titulli kampion do të vendoset...
 • Nis eksodi tek Flamurtari

  Situata financiare e klubit, pagat e pa marra prej disa muajsh sollën edhe largimin e parë tek Flamurtari. Mohamedi Useini, mbrojtësi shqiptar i Maqedonisë është larguar drejt kampionatit në vendin e tij, me shumë mundësi tek Renova, teksa ka oferta edhe nga Rabitnicki. Duket se gjithçka është arritur edhe...
 • Tirana fiton me Kamzën

  Tirana largohet nga zona e rënies nga kategoria falë fitores 4 – 1 me Kamzën të dielën në “Selman Stërmasi”, një sfidë mbijetese. Bardheblutë pësuan gol në pjesën e parë, por reaguan në të dytën duke përmbushur rezultatin. Kamza mbeti me 10 futbollistë pas ndëshkimit me karton të kuq...
 • Tirana-Flamurtari, ndeshja e javës 18

  Edhe pse shumë pranë në renditje me vende, janë shumë larg me pikë. Tirana dhe Flamurtari përballen për javën e 18 të Superligës në një ndeshje ku asnjëra nuk do të pranojë humbjen. Bardheblutë që po kalojnë periudhën më të vështirë, pasi me gjithë sforcot janë dy pikë larg...
 • Sfida Tirana – Flamurtari

  Tirana do të luajë me Flamurtarin ndeshjen e fundit të këtij viti. Bardheblutë nuk po largojnë ende krizën e rezultave, që e mbajnë pranë zonës së rënies. Sipas trajnerit Ardian Mema, duhet të gabojnë sa më pak për t’ia dalë në këtë takim, pasi kjo ka ndodhur vazhdimisht në...
 • Flamurtari pret Kamzën

  Flamurtari do të luajë të shtunën ndeshjen e fundit për këtë vit në shtëpi dhe përballë do të ketë Kamzën. Skuadra e Ernest Gjokës po lufton për mbijetesë, por për zv/trajnerin e vlonjatëve Ergi Lubani, i cili më parë ka qenë pjesë e stafit të Kamzës, kundërshtari ka më...
 • Flamurtari mund Laçin

  Një gol i Danilo Alves në fundin e pjesës së parë vendosi fitoren 1 – 0 të Flamurtarit ndaj Laçit të dielën në Vlorë. Vlonjatët u kthyen te rezultatet pozitive, duke lënë pas humbjen me Kastriotin javën e kaluar. Rastet nuk munguan edhe gjatë pjesës së dytë, por asnjëri...
 • Flamurtari pret Laçin në Vlorë

  Nuk ka ndeshje të lehta për Flamurtarin, pasi skuadra vlonjate nuk është ende në objektivat e saj. Ndeshja që do të mbyllë javën ajo kundër Laçit do të kërkojë impenjimin maksimal. “Do fokusojmë të gjithë energjitë psiko-fizike për Laçin. Nëse do marrim rezultat pozitiv do përgatisim ndeshjen tjetër më...
 • Kastrioti mund Flamurtarin

  Kastrioti befasoi Flamurtarin duke e mundur me rezultatin 1 – 0 në Krujë në takimin e javës së 15 të Superligës. Pikë të vlefshme për krutanët që kalojnë Kamzën në renditje edhe pse janë ende në zonën e rënies nga kategoria. Nga ana tjetër Kamza po të dielën arriti...
 • Flamurtari dhe Partizani, përballje me mungesa

  Me mungesa, por me synimin për të fituar ndeshjen, Flamurtari do të presë Partizanin në shtëpi. Ilir Daja nuk do të ketë të paktën dy lojtarë të rëndësishëm. Danilo Alves është i dëmtuar, ndërsa Siljanovski është i ndëshkuar me karton. Në vend të brazilianit do ta nisë nga minuta...
 • Flamurtari – Partizani rikthen Superligën

  Janë shumë pikë larg me njëra-tjetrën në renditje, por Partizani dhe Flamurtari gjithnjë janë skuadra rivale. Këtë e ndjen më shumë trajneri i të kuqve, Skënder Gega, që këtë të premte do të udhëtojë drejt Vlorës me qëllimin për të ruajtur vendin e parë të klasifikimit të Superligës.  “Luaj...
 • Partizani ndaj Kastriotit me presionin e renditjes

  Me presionin për të mbajtur pozita favorizuese në krye të renditjes, Partizani do të presë Kastriotin në ndeshjen e javës së 12 të Superligës. Të kuqve nuk iu falen gabimet pasi vendet e para në klasifikim janë të vështira për tu ruajtur. “Jemi Partizani, pa nënvlerësuar Kastriotin, pasi shumë...
 • Flamurtari fiton me Kukësin

  Flamurtari fitoi 2 – 1 takimin me Kukësin, luajtur të premten në Kamzë, i vlefshëm për javën e 11 të Superligës. Një sukses që i ngjit vlonjatët në vendin e katërt, me vetëm 1 pikë më pak se kuksianët. Flamurtari realizoi golat në fundin e pjesës së parë me...
 • Cungu e Daja në kërkim të pikëve

  Kukësi do të presë Flamurtarin në Kamëz në ndeshjen ndoshta më të rëndësishme të javës së 11. Armando Cungu, veç impenjimit që kërkon nga skuadra e tij, shpreson edhe tek fati. Të paktën më shumë se në përballjen e fazës së parë. “U dënuam nga goditje standarde, shpresojmë fati...
 • Flamurtari dhe Teuta ndajnë nga një pikë

  Flamurtari dhe Teuta nuk mundën të shkëputeshin nga njëra-tjetra në renditje. Ndeshja mes tyre përfundoi në barazim 1-1. Të dy golat e takimit u shënuan në pjesën e parë. Fillimisht realizoi për Flamurtarin Danilo Alves. Ishte minuta e 25. Avantazhi zgjati shumë pak pasi Progni mundi të gjejë barazimin...
1 2 3 5
Emisione