FNSH

 • Raporti zyrtar/ ICTS nuk i hapi derën FNSH-së

  Një raport zyrtar i Zyrës Operacionale pranë Kryeministrisë tregon në detaje të hollësishme si ndodhi grabitja e afro 6.5 milionë Eurove në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit. Raporti mbështetet në të dhëna të referuara nga Policia e Shtetit, Autoriteti i Aviacionit Civil dhe kompania koncesionare. Sipas policisë, furgoni me mbishkrimin “hetimi...
 • Studentët protestojnë para policisë

  Këta janë studentë të Universitetit “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës, që protestojnë para ambienteve të Drejtorisë së Policisë Vendore. Protesta erdhi pas ngjarjes së një nate më parë, ku një polic i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë akuzohet se ka ngacmuar një studente në tualetet e shkollës. Efektivi 25-vjeçar i...
 • Policia zbarkon në Elbasan

  Një person është arrestuar, ndërsa 9 të tjerë janë shoqëruar nga policia mbrëmjen e kësaj të marte, në qytetin e Elbasanit. Operacioni policor është finalizuar orët e mbrëmjes së të martës. Sipas ABC News, të gjithë ishin persona me të shkuar kriminale, trafik dhe armëmbajtje pa leje. Në këtë...
 • Zbulohen emrat e të arrestuarve në Elbasan

  Dy të arrestuar dhe tetë të shoqëruar është rezultati i aksionit të zhvilluar këtë të shtunë në Elbasan nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe forcat e policisë së Drejtorisë Vendore. Kështu konfirmohet zyrtarisht se dy të arrestuarit janë Enver Çapja, 57-vjeç dhe Naim Gjarri, 38-vjeç. Arrestimi i Çapjas u...
 • FNSH, kontrolle të befasishme në Shkodër

  1 në pranga dhe 10 të shoqëruar për verifikim është rezultati i disa kontrolleve të befasishme të kryera nga autoritetet policore në qytetin e Shkodrës. Kështu, burime zyrtare sqarojnë se në pranga përfundoi Fatjon Boshnjaku 35 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa”. Arrestimi i tij u bë pasi gjatë...
 • I merr uji varkën, peshkatarët izolohen në urë (Video)

  Dy peshkatarë mbetën në izoluar në një urë druri, pasi varkën e tyre e mori rrjedha e ujit. Peshkatarët të moshës 58 dhe 56 vjeç, të dy nga Shkodra kishin mbetur të izoluar në një urë druri në fshatin Rrjoll në Velipojë, që lidh lagunën e Vilunit me Rjollin....
 • Aksion blic i policisë në Vlorë

  Forca të shumta të policisë së Vlorës, në bashkëpunim me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë po zhvillojnë një aksion në qytet. Burime të policisë sqarojnë se operacioni po bëhet për drogë dhe armë. Blutë kanë ushtruar kontrolle në lagjen “Partizani”, pranë spitalit të Vlorës dhe deri tani kanë shoqëruar...
 • RENEA mësyn në Nikël, 11 të ndaluar

  Durim Bami, një emër i njohur për drejtësinë është ndaluar në zonën e Niklës të Krujës, bashkë me 10 persona të tjerë, në një operacion të gjerë të Policisë së Shtetit. Përveç Durim Bamit, burime nga policia e cila ende nuk ka bërë një njoftim zyrtar, bëjnë me dije...
 • FNSH kontrolle në 4 pikat hyrëse të Elbasanit

  Vijojnë kontrollet e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në qytetin e Elbasanit. Kontrollet janë përqendruar në 4 pikat hyrëse në qytet. Forcat speciale shfaqen të maskuar, duke e vënë theksin kryesisht te makinat luksoze. Kjo nuk është hera e parë që kontrolle të tilla kryen në Elbasan. Madje ato...
 • Goditet me thikë një 26-vjeçar, kapet autori

  Një i ri mbeti i plagosur me thikë këtë të shtunë rreth orës 15:15, në fshatin Dardhë të Fushë Arrëzës. Burime zyrtare sqarojnë se 26-vjeçari A.M. banues në Dardhë, është transportuar në spitalin e Pukës ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Sipas të njëjtave burime, nga veprimet e para...
 • Policia, operacion antidrogë në Dukagjin/ Të angazhuar mbi 100 efektivë

  Operacion i madh antidroge po zhvillohet në zonën e Dukagjinit. Forca të shumta të policisë së Shkodrës të mbështetur edhe nga FNSH kanë nisur që në orët e para të mëngjesit kontrollin e territorit në gjithë zonën. Sipas informacioneve policore janë rreth 100 forca të cilat janë duke kryer...
 • Video/ Të bllokuar nga reshjet, FNSH shpëton dy të mitur dhe një 60-vjeçar

  Policia lokale dhe FNSH-ja Shkodër, shpëtojnë 2 të mitur dhe një 60 vjeçar, të mbetur të bllokuar si pasojë e vërshimit të ujërave të lumit Kir. Sot rreth orës 18:00, përmes një telefonate, është kërkuar ndihmë, pasi 2 të mitur kishin mbetur të bllokuar në ujërat e lumit Kir,...
 • Ekspertët “fundosin” David Qosen

  Sipas ekspertëve psiko – ligjorë, David Qosja, autori i vrasjes së efektivit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, Ardian Kodra, shfaq probleme me personalitetin, por kjo nuk e përjashton nga përgjegjësia penale. Ky vlerësim psikiatrik duket se do të çoje drejt burgimit të përjetshëm të David Qoses. Për dy...
 • Foto/ FNSH dhe Policia në aksion, 2 të arrestuar

  Një operacioni i përbashkët mes policisë së Dibrës dhe FNSH Tiranë ka çuar në arrestimin e 2 personave, si dhe sekuestrimin e 100 copë kapsollave shpërthyes e 30 gramëve kanabis. Në zbatim të planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë, në pikën e kontrollit të ngritur në...
 • 4150 policë e FNSH në një tjetër operacion masiv antikanabis

  Policia e Shtetit ka njoftuar mbrëmjen e së mërkurës nisjen e një tjetër operacion masiv në të gjithë vendin, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Operacioni që po zhvillohet nga toka e nga ajri mësohet se ka filluar rreth orës 16.00 të ditës së sotme dhe do vijojë...
 • Përkrahu kultivuesit e drogës, arrestohet efektivi i FNSH

  Policia e Shkodrës ka arrestuar mbrëmjen e së hënës efektivin e FNSH, pasi dyshohet se përkrahu kultivuesit e kanabisit.  SHÇBA ekzekutoi vendimin e Gjykatës Shkodër për arrestimin Ardjan Loci, 45 vjeç, me detyrë trup shërbimi, shofer pranë FNSH Shkodër, si i dyshuar për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Përkrahje...
 • Tahiri: Sigurim shëndetësor të posaçëm për Forcat Speciale

  Nga Reparti i FNSH së Tiranës ku zhvilloi një vizitë, Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri komunikoi sot vendimin e qeverisë për sigurim shëndetësor të posaçëm për punonjësit e Forcave Speciale në Policinë e Shtetit. Në fjalën e tij, Ministri u shpreh se ky është një angazhim politik i kësaj mazhorance...
 • Sekuestrohen tonelata kanabis në Rrëshen

  Në këtë magazinë në periferi të Rrëshenit, policia sekuestroi pasditen e kësaj të mëkure një sasi të madhe kanabis sativa, që arrin në disa ton. Në prangat e bluve kanë rënë 15 persona, ndër ta edhe pronari i magazinës, Kastriot Reçi. Lënda narkotike është zbuluar pranë zonës së njohur...
 • Policia, masa kundër trafikimit të lëndëve narkotike

  Rastet e fundit të sekuestrimit të lëndëve narkotike ka sjellë shtimin e masave nga uniformat blu. Rreth 272 forca policore patrullojnë gjatë 24 orëve në vijën bregdetare dhe kufirin jeshil për goditjen e trafikut të lëndëve narkotike. Në masat e ndërmarra nga Policia e Shtetit bëjnë pjesë edhe FNSH,...
 • Dënohet me 6 vite burg polici i FNSH, tentoi të grabiste me armë taksistin

  Gjykata e Tiranës ka dënuar me 6 vite burg ish-punonjësin e FNSH-së, Eduard Budini, që me armën e shërbimit tentoi të vidhte me armë një taksist. 30-vjeçari u arrestua me datën 16 Mars të këtij viti. Me datën 9 Nëntor 2015, në zonën e Yzberishtit, në rrugën “Tre Dëshmorët”,...
Emisione