Gazmir Daci

 • Stop – Emisioni 224 (sezoni 4)

  Persona me uniformë policie e targa anlgeze ndalojnë qytetarin. Sot u mblodh për herë të parë komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.KQZ është mbledhur sërish, për të shqyrtuar ankimimet për procesin zgjedhor, ku bien në sy ankesat e PD-së, megjithëse kjo e fundit nuk e njeh procesin...
 • STOP – EMISIONI 83 (SEZONI 4)

  Vrapi për të ikur, edhe policët plotësojnë Lotarinë Amerikane. Ditën e djeshme është publikuar lajmi, se 80% e policëve kanë plotësuar lotarinë amerikane dhe synojnë të lënë Shqipërinë. Nga ana tjetër, në bazë të statistikave zyrtare, 330 mijë shqiptarë kanë marrë shtetësi të vendeve të BE-së nga 16 vitet...
 • Brahja nuk tregon porositësit

  Gjykata e Tiranës nuk pati dyshime për të lënë në arrest me burg Vilson Brahjan. Ai akuzohet si personi, i cili vendosi tritoli në banesën e familjes Daci në Bathore, 5 ditë më parë. 23-vjeçari ka pranuar në gjykatë se është ai autor dhe se e kishte kryer këtë...
 • Tritol për herë të dytë familjes Daci

  Një sasi tritoli ka shpërthyer në banesën e familjes Daci në Bathore të Tiranës. Ata akuzojnë për këtë familjen Kolaveri me të cilën prej vitesh kanë një konflikt. Kjo është hera e dytë që familjes Daci i vendoset tritol. Ky është dhe momenti kur autori vendos lëndën eksplozive dhe...
 • Atentati me snajper në burgun e Vaqarrit, ku ndodhej Kolaveri atë ditë?

  Gjykata vendosi sot masën “arrest me burg” për Ergys Kolaverin dhe Enea Cakën, të cilët akuzohen për atentatin me snajper në burgun e Vaqarrit. Sipas hetimeve të deritanishme ata akuzohen se kanë tentuar të vrasin me snajper të burgosurin Gazmir Daci, i cili është autor i vrasjes dhe plagosjes...
 • Atentati me snajper në burgun e Vaqarrit, një polic i burgut nën hetim

  Një punonjës i Policisë së Burgjeve është nën hetim pasi dyshohet të ketë informuar  Ergys Kolaverin dhe Enea Cekën për vendndodhjen e Gazmir Dacit, në burgun e Vaqarrit si dhe për të gjitha lëvizjet e këtij të fundit deri tek dalja në ambientet e ajrosjes. Punonjësi i policisë së...
 • Foto/ Ky ishte objektivi i atentatit në burgun e Vaqarrit. Si lindi konflikti mes shokëve trafikantë

  Gazmir Daci është arrestuar në dhjetor të 2015, ndërsa është përgjegjës për vrasjen e Valmir Kolaverit, nëntorin e vitit të kaluar në Kamzë. Daci u arrestua në një hotel në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas policisë, Daci dhe vëllezërit Kolaveri ishin miq më parë, por prishja e pazareve për trafikun e...
 • Atentati në burgun e Vaqarrit, pranga dy të rinjve. Ngjarja për gjakmarrje

  Dy persona janë arrestuar nga policia në lidhje me plagosjen e një të burgosurin në Vaqarr. Në pranga ka përfunduar Enea Ceka 24-vjeç dhe Ergys Kolaveri, 25 vjeç. Një ditë pas ngjarjes, policia thotë se në një largësi të konsiderueshme nga burgu, është larguar me shpejtësi një automjet tip...
Emisione