Genc Pollo

 • Çfarë ndodhi në takimin Majko-Berisha (Video-Arkiv)

  Takimi mes Kryeministrit Pandeli Majko dhe kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha në vitin 1998 bëri bujë dhe u komentua shumë në atë kohë. Berisha dhe Majko i dhanë dorën njëri-tjerit në takimin për grevën e urisë së studentëve. Në takim ishin edhe numri 2 i qeverisë së asaj...
 • Bushati dhe Pollo përplasen në Komisionin e Integrimit

  Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryetari i komisionit të integrimit Genc Pollo janë përplasur verbalisht në mbledhjen e këtij komisioni duke kaluar edhe në ofeza personale. Bushati ishte ftuar për të folur për ristrukturimin e Ministrisë, por deputetët e opozitës e pyetën edhe për çështje që kishin lidhje me...
 • Pollo: Qeveria ka ngrirë pagat e arsimtarëve

  Partia Demokratike ka shprehur shqetësimin për ngrirjen e pagave të arsimtarëve nga qeveria. Deputeti Genc Pollo tha në një dalje për mediat tha se qeveria nuk ka parashikuar shpërblime finaciare për këtë kategori.  Sipas Pollos shkarkimi i kundraligjshëm  i drejtorëve të shkollave e mësuesve për interesa partiake është shërbimi...
 • Genc Pollo bojkoton Prokurorinë (02 Nentor 1998)

  Nënkryetari i Partisë Demokratike Genc Pollo nuk u paraqit në Prokurorinë e Tiranës ku ishte i thirrur zyrtarisht për të dëshmuar mbi atë çfarë ai di rreth vrasjes së Liderit të Dhjetorit Azem Hajdari. Pollo nuk ka lajmëruar askënd për mungesën e tij por sipas prokurorit të çeshtjes, ai ...
 • Konferenca dhe mitingu i Partisë Demokratike për vrasjen e Azem Hajdarit (31 tetor 1998)

  Demokratët janë mbledhur në shesh ku kanë zhvilluar mitingun e tyre ku si shkak i këtij mitingu ishin 50 ditët e vdekjes së Azem Hajdari. Protesta konsistonte në hedhjen e parullave kundër qeverisë dhe hartimit të Kushtetutës. Ndaj kryeministrit Majko ata kërkonin gjetjen e vrasjes së Azem Hajdarit ose...
 • Partia Demokratike konferencë (17 tetor 1998)

  Partia Demokratike ka vendosur të heqë dorë nga kerkësat e saj për qeveri të re teknike dhe zgjedhje të parakohshme. Ky ka qënë qëndrimi i demokratëve të cilin e ka bërë të ditur në konferencën e sotme për shtyp kundër lidhjes së diktaturës, sekretari i partisë Ridvan Bode. Gjithashtu...
 • Genc Pollo konferencë shtypi (14 tetor 1998)

  E Djathta Britanike dhe Italiane i kanë dhënë mbështetjen e tyre Partisë Demokratike. Në konferencën e sotme të zhvilluar, është përcjellë ky mesazh nga nën kryetari i Selisë Blu Genc Pollo. Ish kryeministria Thetcer dhe kreu konservatorëve sipas Pollos u shprehën për një ndërhyrje të ardhshme në Kosovë. Ndërkohë...
 • Pamje nga mitingu i Partisë Demokratike (07 tetor 1998)

  Pamje nga mitingu PD në sheshin Skënderbej, Sali Berisha ,Azem Hajdari, Genc Pollo, Jozefina Topalli./tvklan.al...
 • Sali Berisha dënon arrestimin e Nazime Çerës (06 tetor 1998)

  Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha në një konferencë për shtyp, dënon arrestimin e Nazime Çerës, motra e Besim Çera, i cili u vra me deputetin Azem Hajdari. Nazime Çera  është arrestuar  mbrëmë në orën 20:40 ku forcat policore kanë marrë me forcë zonjën Çera  dhe kanë ushtruar dhunë...
 • Mitingu i Partisë Demokratike kryesohet nga i biri Azem Hajdarit (18 Shtator 1998)

  Mitingu i rradhës  nga Partia Demokratike kryesohej nga biri i Azem Hajdaritit. Ai u shpreh se  i ati i tij ishte vrarë në Parlament por zoti i fali atij jetën që ti jepte trup e shpirt një fëmije që do të vijë në jetë së shpejti. Mitingu filloi si...
 • Dritëro Agolli intervistë për sulmin e 14 shtatorit (17 Shtator 1998)

  Shkrimtari dhe deputeti Dritëro Agolli flet për sulmin e 14 shtatorit nga protestuesit demokratë dhe për ndryshimet në qeveri. Ai u shpreh se organizatorët e turmës si Genc Pollo i cili tha se do të sulmonte në sheshin “Skënderbej” duhet të ndëshkohet, por deklarata të tilla të thëna nga...
 • Genc Pollo intervistë për EDU (07 Shtator 1998)

  Genc Pollo flet rreth mbledhjes me Komitetin Drejtues Europian. Ai shpjegon se Shqipëria ishte një nga pikat më kryesore të diskutimit. Pollo shprehet se gjatë mbledhjes , nga ana e Partisë Demokratike është bërë një paraqitje në detaj për situatën në vend si dhe për arrestimet që janë kryer...
 • Policia nuk lejon mitingun e Partisë Demoraktike (03 Shtator 1998)

  Sali Berisha dhe Partia Demokratike planifikojnë një  tjetër miting edhe pse shefi i Policisë së Prefekturës Nën Kolonel  Hasan Ahmeti i ka dërguar letër Genc Pollos për të anulluar mitingun. Sipas policisë ky tubim nuk është i ligjshëm dhe arsyet kanë të bejnë me situatën kriminale që kerkon angazhimin...
Emisione