Gentian Zenelaj

 • “Barkderra” me uniformë policie? Ç’mendojnë qytetarët… (Video)

  Pas urdhrit të zv.ministrit të Brendshëm që policët e shëndoshë apo barkderra, të mos kenë punë në marrëdhënie me qytetarët, Renaldo u është drejtuar këtyre të fundit. Intervistat me humor nuk mungojnë, kur banorët e kryeqytetit pyeten për uniformat blu, të etiketuar si “barkderra”. Disa qytetarë shprehen se është...
 • STOP – EMISIONI 55 (SEZONI 4)

  “Barkderra” me uniformë police?! C’mendojnë qytetarët? Pas urdhrit të zv.ministrit të Brendshëm që policët e shëndoshë apo barkderra, të mos kenë punë në marrëdhënie me qytetarët, Renaldo u është drejtuar këtyre të fundit. Intervistat me humor nuk mungojnë, kur banorët e kryeqytetit pyeten për uniformat blu, të etiketuar si...
 • Duhej të asgjësoheshin brenda 30 ditësh

  “Stop” është ndalur në Urën Vajgurore, pasi administratori i një ferme lopësh na ka informuar se 9 lopë i janë prekur nga bruceloza. Behar Fesko tregon se para dy muajsh, në 20 Shtator,  kanë bërë analizat përfaqësues të shërbimit veterinar dhe brenda muajit duhet të eliminoheshin lopët e prekura....
 • Futi në bankë 6,5 milionë lekë për t’i ruajtur, por…

  Shyqyri Ismaili nga Durrësi tregon në “Stop” se në vitin 2000 futi pak në bankë kursimet e një jete për ditë të vështira. Për shkak të shumë fatkeqësive që i ranë mbi shpinë, librezën e kursimit e gjeti vetëm në vitin 2017. Në këtë kohë banka ishte privatizuar dhe...
 • STOP – EMISIONI 54 (SEZONI 4)

  Vlorë, i shembi bashkia murin, Stop zgjidh problemin e Bashkim Elbasanit. Në fund të tetorit “Stop” transmetoi rastin e Bashkim Elbasanit nga Vlora,të cilit bashkia i ikishte prishur murin rrethues të shtëpisë në mënyrë të padrejtë.Ai jeton në Francë dhe për këtë cënim ishte njoftuar nga fqinjët.Gazetarja e “Stop”...
 • “Kërkoj vetëm të më njihet burgu që kam bërë”

  Në vitin 2003 me informacione nga shteti italian ra në pranga në Shqipëri një bandë, për kultivim dhe tregtim lëndësh narkotike. Mes të arrestuarve ishte dhe Shkëlqim Sufja nga Lezha. Gjykatat shqiptare e dënuan me 12 vjet heqje lirie Shkëlqimin dhe ky i fundit e bëri dënimin të plotë....
 • STOP – EMISIONI 53 (SEZONI 4)

  Rama: njerëzit e krimit kokat hëngshin! Unë marr frymë thellë! Një tjetër vrasje mafioze tronditi sot qytetin e Shkodrës. Mbrëmë në një studio televizive, i pyetur për këtë situatë, kryeministri Rama tha se njerëzit e krimit le të hanë kokat e ai merr frymë thellë, duke u lutur ta...
 • STOP – EMISIONI 52 (SEZONI 4)

  Si u shkri “akullorja” e Vangjush Dakos, provat e qershorit 2015. Në ambientin politik vijojnë akuzat dhe replikat në adresë të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Vetë Dako tha pak ditë më parë në “Opinion”, se i ka duart akullore. Por “Stop” sjell në vëmendje një investigim...
 • Si u shkri “akullorja” e Vangjush Dakos

  Në ambientin politik vijojnë akuzat dhe replikat në adresë të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Vetë Dako tha pak ditë më parë në “Opinion”, se i ka duart akullore. Por “Stop” sjell në vëmendje një investigim të Qershorit 2015. Në atë kohë u provua manipulimi i listës...
 • A ka jetë pas vdekjes? (Video)

  Një autobuz urban lëviz me derë hapur, nga ku duket fatorinoja që shtyn pasgjerët për t’u futur brenda. Një gjobë e vendosur në një automjet, ka të shkruar adresën në vend të emrit të pronarit të makinës dhe emrin tek adresa. Një tabelë, që tregon pronën private kërcënon se...
 • STOP – EMISIONI 51 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një autobuz urban lëviz me derë hapur, ngaku duket fatorinoja, që shtyn pasgjerët, për t’u futur brenda. Një gjobë e vendosur në një automjet, ka të shkruar adresën në vend të emrin të pronarit të makinës dhe emrin tek adresa. Një tabelë, që tregon pronën...
 • Dyqani pa energji, por kilovatët ecin. “Stop” zgjidh problemin (video)

  Roza Kalari iu drejtua emisionit “Stop” pasi në dyqanin e vëllait të saj në Durrës, sahati i energjisë ecën, edhe pse objekti nuk ka energji. Pas dy ankesave pa përgjigje në shërbimin e klientit, Roza kërkoi ndihmën e “Stop”. Roza Kalari: Sahati është vendosur para 3 vitesh, por nuk...
 • STOP – EMISIONI 50 (SEZONI 4)

  Apeli: Bëni chek-upin, që të kuroheni me ilace të skaduara…! Chek upi është ndër projektet më të debatuara të qeverisë Rama. “Stop” madje ka publikuar edhe kontratat abuzive, që tregojnë, se ambientet me qira, që janë marrë për kontrollin shëndetësor, paguhen nga ambulancat. Së fundi është publikuar edhe lajmi,...
 • Kujdes nga kjo mjeke, nxjerr të sëmurë pacientët me aparaturën mashtruese (Video)

  Emisionit “Stop” në Tv Klan sonte trajtoi mashtrimin që u bën qytetarëve një mjeke e quajtur Alma Robo. Përmes një pajisje që e ka blerë në internet për vetëm 35 Dollarë, mjekja kryen rezonanca magnetike. Dhe pacientët për një vizitë me këtë aparat, paguajnë 35 mijë Lekë të vjetra....
 • STOP – EMISIONI 49 (SEZONI 4)

  Trump “kopjon” Ramën dhe përplaset me gazetarin e CNN. Sot mbushen plot 77 vjet nga themelimi i PKSH-së dhe në nisje të emisionit sjellim me humor këtë atmosferë.Ditën e djeshme presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, u përplas gjatë një konference shtypi me gazetarin e CNN, të cilin e ofendoi,...
 • Skandali/ Denoncoi shefat, punonjësja shkarkohet dhe i hiqet certifikata e sigurisë

  AISM është Agjensia e Inteligjencës së Sigurisë së Mbrojtjes.Punonjësit e saj duhet të kenë certifikatë sigurie, që lëshohet nga DSIK, Drejtoria e Informacionit të klasifikuar. Por një punonjëse prej 14 vjetësh e AISM, tregon për emisionin “Stop” në Tv Klan sesi denoncoi shpërdorimet e detyrës nga ana e eprorëve...
 • Mungojnë reagentët, QSUT nuk i bën analizat të sëmurit me tumor

  Më 3 Tetor emisioni “Stop” në Tv Klan transmetoi rastin e Gëzim Doçit, i cili kurohet me tumor në kokë. Çdo vit ai duhet të kryejë 9 analiza, por që nga muaji Maj ka bërë vetëm 5. Për të tjerat mungojnë reagentët. Gëzim Doçi: Unë jam i sëmurë, jam...
 • STOP – EMISIONI 48 (SEZONI 4)

  As reagentë e as ilace, në QSUT prej mujash nuk bëhen analizat. Më 3 Tetor emisioni “Stop” në Tv Klan transmetoi rastin e Gëzim Doçit, i cili kurohet me tumor në kokë. Çdo vit ai duhet të kryejë 9 analiza, por që nga muaji Maj ka bërë vetëm 5....
 • Mashtrim me miliona Euro, Stop zbulon skandalin (video)

  Vullnet Mema rrëfeu në emisionin “Stop” se ra pre e Mirela Laçit, e cila arriti t’i merrte plot 19 mijë Euro. Ajo i tha se kishte shumë para në llogarinë e saj në bankën “Intesa Sanpaolo”, por që t’i zhbllokoheshin duhet të paguante komision. Kjo ishte alibia e saj që...
 • STOP – EMISIONI 47 (SEZONI 4)

  Ping-pongu Rama-Meta dhe realiteti i institutit të të verbërve. Parlamenti u mblodh sot në seancë të jashtëzakonshme dhe votoi dekretin e shkarkimit të ministrit të brendshëm Fatmir Xhafa.Në fjalën e tij kryeministri Rama tha, se nuk e kuptonte, se pse presidenti Meta nuk hidhte firmën për ministrin e ri,...
1 2 3 53
Emisione