Gjergj Bojaxhi

 • OPINION – CFARE PO NDODH E SIGURINE USHQIMORE?

  Të ftuar: Gjergj Bojaxhi Agron Duka Bledi Curci Nikolin Jaka Edi Fero Artur Dojaka Ministri i Bujqësisë Blendi Çuçi, deklaroi nga studio e emisionit “Opinion” në Tv Klan se ka vërejtje e tij lidhur me sigurinë ushqimore në vend. Sipas tij shumë subjekte janë gjobitur, pas kontrolleve të kryera...
 • OPINION – PSE NUK JETOJME DOT NE KOMUNITET?

  Të ftuar: Artan Lame Gjergj Bojaxhi Adriatik Lapa Rezearta Caushaj Elona Kulluri Rezi Delisula Erind Bejko...
 • OPINION – TE JESH NE FORME: SPORT, DIETE APO TRAJTIM?

  Të ftuar: Rolina Naço – Dietologe Gjergj Bojaxhi – Aktivist Irena Kita – Aktore Dorina Memo – Instruktore palestre Ermal Hasimja – Petagog Deborah Keçi – Ish notare profesioniste Silvana Mishtaku – Mjeke estetiste   Mbrëmjen e kësaj të mërkure në emisionin ‘Opinion’ po flitet për mbajtjen e trupit...
 • OPINION – A DUHET TE RISHIKOHET TAKSA E RRUGES SE KOMBIT?

  Të ftuar: Nikolin Jaka – Kryetar i Dhomes së Trektisë dhe Industrisë Gjergj Buxhuku – Konfindustria Gjergj Bojaxhi – Analist Sokol Kolgjini – Kryetar i Shoqatës së Biznesit Kukës Mira Pagaçi – Drejtore e Bashkimit Tregtar të Shqipërisë Artan Hoxha – Analist Safet Gjici – Biznesmen   Një kolltuk...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 134

  Të ftuar: Ermira Çausholli dhe Gjergj Bojaxhi...
 • OPINION – CFARE FSHIHET PAS HEC-eve NE KANIONET E OSUMIT?

  Të ftuar: Lulzim Shena, Blendi Klosi, Lindita Çela, Jamarbër Malltezi, Gjergj Bojaxhi, Zamo Spathara; Lidhje direkte me: Voltana Ademi dhe Damian Gjiknuri Projektuesi i Firmës Ndërtuese, Lulzim Shena ka treguar se Hidrocentrali që po ndërtohet afër Kanioneve të Osumit, shfrytëzon përroin e Bigasit, e cila është një degë e...
 • OPINION – KU U ZHDUKEN 704 MILION DOLLARE?

  Të ftuar: Gjergj Bojaxhi, Enno Bozdo, Besjan Pesha, Ilir Bejtja, Ola Xama, Niko Lera Në emisionin e sotëm “Opinion”, është duke u diskutuar çështja e Armos, kompanisë së naftës, që më dy rafinertitë e saj të Ballshit dhe të Fierit është kthyer në një kompani që grumbullon vetëm borxhe,...
 • OPINON – SHQIPERIA TE RRISH APO TE IKESH?

  Të ftuar: Flutura Acka, Gjergj Bojaxhi, Saimir Kodra, Floriana Garo, Blendi Salaj, Erka Çano Drejtuesi i emisionit investigativ ‘Stop’ në TV Klan, Saimir Kodra, ka deklaruar sonte një fakt dramatik në lidhje me nepotizmin që është instaluar në një nga universitetet publike në vend. Kodra theksoi se gazetarët e emisionit po...
 • OPINION – TE KUJT ISHIN 863 MIJE EUROT?

  Të ftuar: Artan Hoxha, Ola Xama, Gjergj Bojaxhi, Spartak Koka, Preç Zogaj, Armand Bajrami Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka kërkuar Prokurorisë së Elbasanit dorëzimin e dosjes në ngarkim të shtetasit Orest Sota, i kapur pak ditë më parë me 860 mijë euro para kesh dhe dy leje...
 • OPINION – DESHTON TAKIMI RAMA-BASHA, KU PO SHKOJME?

  Të ftuar: Mesila Doda, Dashamir Shehi, Robert Rakipllari, Gjergj Bojaxhi Deputetja e PDIU Mesila Doda është shprehur e revoltuar për partitë e mëdha lidhur me sistemin e administrimit të zgjedhjeve. Ajo tha se nuk pranon që votën e saj ta numëronte PS dhe LSI. Doda është shprehur se këto...
 • OPINION – FEMIJE NE KOHE TE NDRYSHME!

  Të ftuar: Neritan Ceka, Arlinda Dudaj, Gjergj Bojaxhi, Auron Tare, Fjodora Fjora, Denata Toce,  Fjoralba Dizdari, Arber Çepani Profesori Neritan Ceka, sonte, në studion e emisionit “Opinion” në një udhëtim përgjatë fëmijërisë ka treguar për fillimin e klasës së parë, gjetjen e dy murtajave te dera e shkollës, si...
 • OPINION – C’PO NDODH ME MURET ANTIKE TE DURRESIT?

  Të ftuar: Oerd Bykykbashi, Vangjush Dako,  Gjergj Bojaxhi, Sazan Guri Projekti “Veliera” në qytetin e Durrësit, ka nxjerrë mbi sipërfaqe një trashëgimi të gjallë arkeologjike, ku vlen të theksohet muri antik, që i përket periudhës bizantine. Sipas studiuesve, muri antik, është dëmtuar si pasojë e punimeve për të realizuar projektin...
 • OPINION – TRUMP, KUSH DO TE HYJE NE AMERIKE?

  Të ftuar: Agim Nesho, Gjergj Bojaxhi, Kreshnik Collaku, Sonila Boçi, Fitim Zekthi, Blendi Salaj, Klevis Balliu Urdhri i nënshkruar nga Donald Trump për ndalimin në kohë të pacaktuar të refugjatëve sirianë për të hyrë në SHBA, duke ç’bërë programin për refugjatët, si dhe pengimin e vizitorëve dhe emigrantëve nga...
 • Hetimet për pastrim parash për Gjergj Bojaxhiun, prokuroria bllokon 600 mijë euro

  Prokuroria e Tiranës ka bllokuar 600 mijë eurot e para për llogari të hetimit që po kryhen për pastrim parash ndaj administratorit të kompanisë “Everest Oil”, Gjergj Bojaxhi. Me urdhër të këtij institucioni të gjitha llogaritë e personave dhe kompanive që janë pjesë e këtij hetimi janë në mbikqyrje...
 • Hetimet për Bojaxhi, dyshohet se financoi fushatën me paratë e “Everest Oil”

  Hetimet për Gjergj Bojaxhi, i cili dyshohet nga policia se ka pastruar miliona dollarë nëpërpmejt kompanisë së tij të naftës “Everest Oil” do të shtrihen edhe në financimin e fushatës. Dyshohet se ish –zëvendësministri i ekonomisë dhe ish drejtori i KESH dhe INUK, ka financuar fushatën e tij për...
 • Sulo Shehu: Si ma grabiti Gjergj Bojaxhi pronën 25 milionë euro, prokuroria të hetojë

  Prokuroria do të duhet të përfshijë në hetimet për Gjergj Bojaxhi edhe një akuzë publike të bërë ndaj tij, veç kërkesës së policisë për ta hetuar për pastrim parash, mashtrim me kredi e fshehje të ardhurash. Biznemeni i njohur vlonjat Sulo Shehu, e fton organin e akuzës ta hetojë...
 • Hetim për lëvizjen e miliona dollarëve nga Gjergj Bojaxhi

  Pas regjistrimit të kallëzimit penal për Gjergj Bojaxhi, për akuzat e “Mashtrim me Kredi”, “Pastrimit të produkteve të Veprës Penale apo Veprimtarisë Kriminale” dhe “Fshehje të Ardhurash”, Prokuroria Tiranës i kërkon informacione të detajuara tatimeve, për veprimtarinë e kompanisë “Everest Oil”. Grupi hetimor i ka dërguar një shkresë Drejtorisë...
 • E gjithë pasuria e Gjergj Bojaxhi në sitën e Prokurorisë

  E gjithë pasuria e Gjergj Bojaxhi, ish –kandidatit për Bashkinë e Tiranës, ish –Drejtori i KESH dhe ish –zëvendësministri i Ekonomisë, është nën sitën e Prokurorisë, pas kallëzimit të bërë nga Drejtoria e Përgjithshme për Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rënda dhe Drejtoria për Krimin Ekonomik e Financiar...
Emisione