Gjykata për Krimet e Rënda

 • Më 21 Mars, Saimir Tahiri në gjykatë

  Më 21 Mars, në orën 12:30 në Gjykatën e Krimeve të Rënda do të zhvillohet seanca paraprake për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i akuzuar nga prokuroria për trafik droge dhe grup i strukturuar kriminal. Në këtë seancë, gjykatësja Miliana Muça do të vendosë nëse do të kalojë dosjen...
 • Hetim pasurisë së Emiliano Shullazit

  Nga Krimet e Rënda, përplasja mes Emiliano Shullazit dhe biznesmenit Ylvi Beqjas është transferuar në Prokurorinë e Tiranës. Biznesmeni ka mbërritur në Prokurori nën ruajtjen e policisë, për t’u pyetur në lidhje me hetimin për pasurinë që po kryhet ndaj Shullazit. Ai ka qëndruar rreth një orë në organin...
 • Krimet e Rënda kalojnë për gjykim dosjen e Shkëlqim Mirit

  Në Gjykatën e Krimeve të Rënda nisi procesi i gjykimit për gjyqtarin e Apelit të Tiranës, Shkelqim Miri, i akuzuar për korrupsion. Gjykata kaloi për gjykim dosjen penale në ngarkim të Shkëlqim Mirit. Në seancën paraprake, avokati i Mirit ka kërkuar gjykim të shkurtuar, kërkesë për të cilën gjykata...
 • Lazaratasit i shpëtojnë burgimit të përjetshëm

  Gjykata për Krimet e Rënda ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të 11 lazaratasve, të cilat akuzohen për vrasjen e efektivit te RENEA-s Ibrahim Basha dhe plagosjen e dy të tjerëve qershorin e vitit 2015. Në këtë mënyrë të 5 pandehurit që akuzohen për vrasje i shpëtojnë dënimit...
Emisione