Grida Duma

 • RUDINA – EMISIONI 01 MAJ 2019!

  Të ftuar: Grida Duma – Ish-Deputete PD Tanja Porja – Producente dhe Prezantuese Moti në A2-CNN Jemi në muajin e fundit të Pranverës dhe presim që moti të stabilizohet, por kemi parë që këto ditë ka pasur luhatje të shumta të temperaturave dhe reshje shiu. Por për të treguar më...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 644

  Grida Duma: Betejat e Opozites dhe zgjedhjet ne sfond! “Më mirë, më keq apo për dreq?” Kjo ishte intervista që drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Arian Çani kishte përgatitur për të ftuarën e tij të parë, politikanen Grida Duma. Përmes intervistës Çani i kërkoi Dumës...
 • Duma: Lindita Nikolla duhet të mbante përgjegjësi (Video)

  Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka komentuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” ndryshimet që kryeministri Edi Rama ka bërë në kabinetin qeveritar. Duma tha se qeveria “Rama” është në krizë dhe se për shkak të krizës kryeministri ka kaluar qeverinë tek njerëz teknikë. Verësimi i...
 • Grida Duma komenton ndryshimet në qeveri, Spiropali është për… (Video)

  Vetëm pak ditë më parë kryeministri Edi Rama bëri disa ndryshime në qeveri. Ndër ndryshimet ishte edhe rikthimi i postit të ministrit të Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, në krye të të cilit është emëruar Elisa Spiropali. Përmes intervistës “Më mirë, më keq apo për dreq” në emisionin “Zonë...
 • “Ha një herë në ditë”, apeli i gruas që jeton e vetme dhe pa të ardhura (Video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan ka trajtuar rastin e zonjës Fatime Kadiu, e cila jeton e vetme pranë shinave të trenit në zonën afër burgut në kryeqytet. Shtëpia e saj, nëse do të konsiderohet e tillë, nuk të ofron kushtet e nevojshme për një jetesë modeste. Pa asnjë të...
 • STOP – EMISIONI 65 (SEZONI 4)

  Cmimi i naftës “djeg” Parisin, në Shqipëri nuk “ia ndjen” njeriu… Ditët e fundit Parisi është ndezur nga protestat, për shkak të rritjes së cmimit të naftës në Francë. Por në Shqipëri cmimi gjithashtu është rritur dhe qytetarët nuk ndjehen për shkak të nivelit “më të lartë” të ekonomisë...
 • Bes Kallaku “ngacmon” Spiropalin për Grida Dumën (Video)

  Deputetja Elisa Spiropali ishte për një çaj sot në “BE Caffee”, rubrikën e “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, së bashku me Erionin, Besin dhe Olsin. Ajo është një ndër deputetet simpatike të Parlamentit të Shqipërisë, dhe në këtë pikë, Bes Kallaku nuk ngurroi që ta “ngacmonte”, duke i...
 • PD: Buxheti i rilindjes varfëron shqiptarët

  Grida Duma, Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, në një deklaratë për mediat tha se Buxheti i Rilindjes godet më të pamundurit në Shqipëri.  “Buxheti i Rilindjes godet më të pamundurit në Shqipëri, Nga 103 mijë familje, sot marrin ndihmë ekonomike  rreth 80 mijë. Vetëm në dy vite familjet...
 • PD: Shqipëria në duart e krimit

  Partia Demokratike akuzoi Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj se e ka vënë policinë në mbrojtje të vëllait të tij, ndërsa vendin e ka zhytur në kriminalitet  24 orët e fundit. “Në një kohë që policia e Fatmir Xhafajt është ngritur e gjitha në këmbë, për të mbrojtur vëllanë e...
 • Basha: Rexhepi, dhunues zgjedhjesh

  Lulzim Basha iu përgjigj në Facebook Rexhep Rrajës, për fjalët që 24-vjeçari tha jashtë sallës së gjyqit. “Para se të kthehej në përdhunues dhe torturues vajzash, Rexhep Rraja ishte dhunues zgjedhjesh. Pushteti që i ati dhe Edi Rama mbajnë me votat e vjedhura, e mbrojtën Rexhepin edhe kur përdhunoi”....
 • PD: Xhisiela e marrë peng nga banda e Rrahman Rrajës

  Rrëfimet e Xhisiela Malokut dhënë për mediat sipas Partisë Demokratike janë pjesë e skenarit të kryeministrit Edi Rama për të shfajësuar përdhunuesit dhe torturuesit në pushtet. Për opozitën 25-vjeçarja e dhunuar nga djali i deputetit socialist Rrahman Rraja është marrë peng nga bandat e qeverisë. “Të gjithë pamë mbrëmë...
 • PD: Rama mbron kriminelët, dhunon vitimën

  Demokratët vijojnë denoncimin e heshtjes së kryeministrit për rastin e Xheisila Malokut, vajzës nga fshati Nikël i Krujës e përfshirë në skandalin për të cilin akuzohet djali i deputetit socialist Rrahman Raja. Për deputeten Grida Duma, fakti që vajza nuk ka ende një urdhër mbrojtje dhe kryeministri hesht për...
 • RUDINA – GRIDA DUMA: BALTOSJA NEPER RRJETET SOCIALE, NJE KOSTO MENDORE; XHESIKA POLO, FLET PER VIDIOKLIPIN E RI DHE NDERHYRJET ESTETIKE!

  Të ftuar: Grida Duma – Deputete e PD-së Atë e njohim si një grua të suksesshme, energjike dhe mjaft aktive edhe në debatet publike. Grida Duma, deputetja e Partisë Demokratike e ardhur në politikë nga bota akademike është dalluar gjithmonë edhe për stilin e veçantë në të veshur. Ajo...
 • Video/ Grida Duma: Baltosja nëpër portale kosto mendore 

  Atë e njohim si një grua të suksesshme, energjike dhe mjaft aktive edhe në debatet publike. Grida Duma, deputetja e Partisë Demokratike e ardhur në politikë nga bota akademike është dalluar gjithmonë edhe për stilin e veçantë në të veshur. Ajo ishte sot e ftuar në studion e “Rudina”...
 • OPINION – “RIKTHIMI” I TAHIRIT DHE ORNELA VORPSI NE DEBATIN PER RAMEN; RAMA THELB APO FASADE?

  Të ftuar: Preç Zogaj – Analis Mustafa Nano – Gazetar Iris Luarasi – Pedagoge Grida Duma – Deputete e PD-së Belina Budini Pedagoge Mark Marku – Analist Alfred Peza – Gazetar Në lidhje telefonike: Sajmir Tahiri   “Rikthimi” i Tahirit dhe Ornela Vorpsi në debatin për Ramën! “Nuk ka bir nënë dhe bir...
 • OPINION – KUSH PO E RRIT VARFERINE NE VEND!

  Të ftuar: Oriola Pampuri – Deputete e PD-së Grida Duma – Deputete e PD-së  Bardhylka Kospiri – Zv Ministre e Shendetesisë dhe Mbrojtjes Sociale Erisa Spiropali – Deputete e PS-së Kastriot Sulka – Drejtor i Insitutit të Studimeve Ekonomike dhe Sociale Dajana Sorensen –  Zv Ministre e Financave Deputetja e Partisë...
 • Të proceduarit e opozitës/ Duma dhe Mehmetaj: Ky është presion politik

  Procedimi i ngritur nga policia për prishje te qetësisë publike dhe kundërshtim të forcave të rendit, në protestën e ditës së hënë ndaj deputetëve të Partisë Demokratike dhe LSI, është cilësuar nga Grida Duma dhe Kejdi Mehmetaj si presion politik. Në një intervistë për Klan Plus, të dy deputetet...
 • RUDINA – GRIDA DUMA; ARDI ASLLANI; SHQIPTARET DHE BUKA!

  Të ftuar: Grida Duma –Politikane, Sekretare për Marrëdhëniet me Publikun e Partisë Demokratike Ardi Asllani – Stilist, kostumograf...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 563

  SHPETIM NAZARKO, GRIDA DUMA – Pokeri politik / Rama? Basha? Meta? Kush po luan bllofin? PIP DUNI, FLAURA KURETA, RAJMONDA BULKU, NIADA SALIASI, LULJETA HOXHA, JULINDA EMIRI, GLADIOLA HARIZAJ, DORI CAUSHI – Teatër/ ‘Pushteti i Grave’ të Aristofanit sipas Pip Dunit Intervista: “GRATË E PIP DUNIT” ARTAN SHYTI, ERVIN...
 • Democratic Party: PM Rama gave $ 52 mln in tenders to his fellow MP

  Democratic Party accused Wednesday a Socialist Party Member of Parliament of benefiting more than $ 52 million from the Albanian state budget in tenders, during the last three years. Democratic Party’s Grida Duma said that Xhemal Qefalia followed the same scheme as his follow Socialist Party MP, Sadri Abazi,...
Emisione