gugash magani

 • Gugash Magani shkon te Trepça ‘89

  Gugash Magani do të vijojë karrierën në Kosovë te Trepça ’89. Klubi kampion në fuqi zgjodhi Maganin duke shtuar numrin e trajnerëve nga Shqipëria në Superligën e Kosovës. Aktualisht Mirel Josa drejton Prishtinën, ndërsa Bledi Shkëmbi është në stolin e Lirisë së Prizrenit. Gugash Magani duhet të mbrojë titullin...
 • Magani largohet përfundimisht nga Flamurtari

  Gugash Magani është larguar përfundimisht nga Flamurtari. Trajneri peqinas vendosi të mos vijojë më punën me ekipin vlonjat. Konfirmimi vjen nga vetë Magani, i cili nuk bën të ditur shkaqet e këtij vendimi apo të ardhmen e tij. Gugash Magani dha dorëheqjen pas humbjes me Partizanin, por që nuk...
 • Nuk pranohet dorëheqja e Maganit

  Dorëheqja e Gugash Maganit nuk është pranuar nga drejtuesit e Flamurtarit dhe ai mund të quhet ende trajner i skuadrës vlonjate. Administratori Sinan Idrizi pranoi se ka një krizë rezultatesh dhe se pagat e prapambetura do të zgjidhen. Magani i kontaktuar nga Televizioni Klan sqaroi tha se i ka...
 • Idrizi: Do të bisedoj me Maganin

  Gugash Magani u largua pa bërë komente pas humbjes me Partizanin duke përforcuar zërat për dorëheqjen e tij nga stoli i vlonjatëve. Gjithsesi e ardhmja e teknikut të Flamurtarit mbetet e paqartë. Administratori i klubit vlonjat, Sinan Idrizi thotë se reagimi i Maganit erdhi nga irritimi për gjendjen që...
 • Dorëhiqet trajneri i Flamurtarit, Gugash Magani

  Gugash Magani nuk do të jetë më trajneri i Flamurtarit. Ai dha dorëheqjen nga ky post pas humbjes 4-0 të Flamurtarit ndaj Partizanit në Superligë. Partizani fitoi thellë me Flamurtarin, duke rimarrë vendin e dytë në renditje. Të kuqtë shënuan nga dy gola në secilën pjesë. Sfida e luajtur në...
Emisione