Hajdër Bendaj

  • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 4)

    Komisioni i Prokurimit Publik anulon tenderin e stadiumit Prrenjas. Pak muaj më në emisionin “Stop” u trajtua problematika e stadiumit të Përrenjasit, një investim 1 miliardë lekë i qeverisë shqiptare. “Domosdova” është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Kryetarja e bashkisë, Miranda...
  • Pacienti sorollatet për mjekim, mjekët habisin familjarët: Nuk e doni më shumë se ne

    Hajdër Bendaj i është drejtuar emisionit “Stop” në Tv Klan për një problem shëndetësor. Ai vuan nga kanceri i tiroides dhe është trajtuar me medikamentin “Nexavar” për 6 muaj nga mjekët e QSUT. Këtë ilaç ia kanë rekomanduar mjekët në Turqi, ku dhe është operuar. Megjithatë, për të marrë këtë...
  • STOP – EMISIONI 158 (SEZONI 4)

    Grabitja në Rinas, ja si kontrollohen qytetarët në aeroporte. Një ditë pas grabitjes spektakolare në aeroportin e Rinasit të disa milionë Eurove, kompania Austrian Airlines vendosi të mos transportojë më para nga Shqipëria. Emisioni “Stop” sjell një video, ku duket, sesi kontrollohen pasagjerët në aeroporte në vende të tjera....
Emisione