Ilham Aliyev

 • Meta i kërkon homologut azer heqjen e vizave

  Në kuadër të vizitës në Baku, Presidenti i Republikës Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Republikës së Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. Në një njoftim për shtyp nga zyra e Presidentit, thuhet se Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve, si dhe ecurinë e...
 • Meta in Baku, meets with the President of Azerbaijan

  The President of the Republic attended today the opening ceremony of the 6th Baku Forum with the topic “Closing the gaps for the creation of a comprehensive society”, attended by a number of state leaders and governments, as well as a large number of policy-makers and academics. On this...
 • Meta në Baku, takohet me Presidentin e Azerbajxhanit: Bashkëpunim dypalësh në tregti

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë sot në ceremoninë e hapjes së Forumit të 6-të Baku-së, me temë: “Mbyllja e boshllëqeve për krijimin e një shoqërie gjithëpërfshirëse”, ku marrin pjesë një sërë krerë shtetesh dhe qeverish të vendeve të ndryshme, si dhe një numër i madh politik-bërësish dhe...
 • Vajza turpëron presidentin

  Vajza e presidentit të Azerbajxhanit u kap duke bërë selfie ndërkohë që babai i saj po mbante një fjalim të rëndësishëm për genocidin, në OKB. Presidenti Ilham Aliyev po fliste në Asamblenë Kombëtare të OKB, në New York, mbi luftën Nagorno – Karabakh. Konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë ndodhi...
Emisione