Instagram

 • Çifti u kërkon ndjekësve të paguajnë udhëtimin e tyre

  Për të kaluar pushimet në Afrikë kërkon goxha para. Duhet të punosh shumë dhe të kursesh shumë. Por çfarë ndodh kur nuk do të lodhesh, megjithatë prapë dëshrion të shkosh në Afrikë? Çifti më i famshëm i Instagramit ka gjetur një mënyrë goxha interesante për të gjetur të ardhurat....
 • IGTV tani jo vetëm vertikalisht

  Një vit më parë Instagram prezantoi për herë të parë IGTV, ku mund të ngarkohen video më të gjata se postimet prej 60 sekondash, por vetëm të filmuara vertikalisht, jo në formatin e zakonshëm “landscape” që jemi mësuar ta shohim kudo. Bashkëthemeluesi i Instagram Kevin Systrom ka thënë se...
 • Ekspozohen miliona fjalëkalime të Instagram

  Miliona fjalëkalime të përdoruesve të Instagram kanë qenë të ekspozuara në serverat e saj. Lajmi është bërë i ditur nga Facebook, kompania që ka në zotërim këtë rrjet social. Gjigandi i mediave sociale deklaroi se fjalëkalimet e përdoruesve të Instagram ishin ruajtur me një tekst të thjeshtë dhe jo...
 • Risia më e fundit e Instagram

  Rrjeti social Instagram është kthyer tashmë në një industri për të ardhurat dhe reklamimet e produkteve të ndryshme. Për këtë arsye, Istagram ka vënë në dispozicion një opsion të ri, që u mundëson përduresve të blejnë artikujt që ata dëshirojnë direkt nga ky aplikacion. Drejtuesit e rrjetit social e...
 • Bie Facebook dhe Instagram

  Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale. Të dyja faqet e rrjeteve sociale shfaqin mesazhin gabimi teksa përdoruesit përpiqen të kenë akses./tvklan.al We’re focused on working to resolve the issue as soon as possible,...
 • E rrëmbeu nga shtëpia në moshën 19-vjeçare, por pas lindjes së fëmijëve… (Video)

  Megjithse e martuar me dashuri, Blerta nuk arriti të mbante të bashkuar familjen e saj. Në përpjekje për të krijuar një të ardhme më të mirë për dy fëmijët e saj i ktheu kurrizin gjithçkaje, përfshirë dhe bashkëshortit, i cili i bëhej pengesë. Blerta Koçiasi vjen nga Korça. Ajo...
 • Instagram mbyll adresat fallco

  Epoka e adresave false në Instagram, ka marrë fund. Kompania e famshme ditën e sotme ka fshirë një numër të konsiderueshëm profilesh të rreme. Rrjeti social nuk kishte lajmëruar më parë e për pasojë shumë personazhe të njohur të Hollywood, kanë humbur miliona ndjekës nga profilet e tyre. Një...
 • Google zbulon nëse ju kanë hakuar

  Ditën e martë është publikuar “Kontrolluesi i fjalëkalimeve” (Password Checker), që ju paralajmëron nëse të dhënat tuaja si adresa e emailit apo fjalëkalimi janë vjedhur më parë nga ndonjë haker. Një bazë të dhënash, me më shumë se 2.2 miliardë gjeneralitete të grumbulluara prej vitit 2008 deri më sot prej...
 • Shkrihen Facebook Messenger, WhatsApp & Instagram

  Facebook planifikon të bashkojë shërbimin e mesazheve të Instagram, WhatsApp dhe Facebook Messenger në një të vetëm. Tre aplikacionet do jenë të pavarur nga njëri-tjetri njësoj si më parë, por do jetë shumë më e lehtë të shkëmbesh mesazhe midis aplikacioneve. Ideja fillestare është prezantuar nga krijuesi i Facebook...
 • “Shmile”, kjo është poza e re më trendi në Instagram

  “Shmile” është poza më e re që po përdoret shumë nga blogeret, por edhe të rinjtë që postojnë foto në Instagram. Dhe kjo pozë do të jetë trendi i fotove për vitin 2019. Por, pse është quajtur “Shmile”? “Shmile” i referohet buzëqeshjes me sy mbyllur. “Sh” (shut eyes), dhe...
 • U frikësuat nga pamja e re e Instagram?

  Ditët e fundit të 2018-ës rrjeti social Instagram testoi postimet horizontale. Për pak ditë të gjitha postimet tek disa përdorues u shfaqën në të njëjtën mënyrë si “stories”. Kjo risi u testua edhe në Tetor në kategorinë “Explore” të aplikacionit, por këtë herë ndodhi si një gabim. Instagram ktheu...
 • Bie Facebook dhe Instagram

  Facebook dhe Instagram, të dyja rrjetet sociale kanë dalë jashtë funksionit pasditen e kësaj të marte. “Ne jemi duke hetuar problemin dhe duke punuar për të gjetur një zgjidhje,” shkroi një zëdhënës i Facebook në Twitter. Miliona përdorues raportojnë një mesazh gabimi. #FacebookDown #InstagramDown Sipas DownDetector, shumica përdoruesve që...
 • Instagram, risi për blerjet në aplikacion

  Instagram ka shtuar më tepër karakteristika për blerjet online në kohën e duhur për festa. Tani mund të krijoni një listë dëshirash brenda aplikacionit dhe nëse gjeni një produkt në Story ose në postime, mjafton të klikoni butonin e ri Save dhe gjithçka ruhet sipër në të djathtën tuaj....
 • “RIP Fero”

  Reperi Fero ka festuar dje Halloween në një mënyrë të çuditshme duke tmerruar ndjekësit e tij. Në Instagram ai ka postuar disa video teksa del nga arkivoli duke qeshur me titullin “R.I.P Fero”. Video është komentuar nga më shumë se 800 fansa ku pjesa më e madhe e kanë...
 • Bie Instagrami

  Instagrami ka dalë jashtë funksionit në të gjithë botën. Nuk dihen ende shkaqet  që mund të ketë pësuar ky rrjet social, por miliona përdorues nuk kanë akses. Versioni në internet i aplikacionit gjithashtu ka probleme. Problemet vijnë në një kohë të vështirë për Instagram. Bashkëthemeluesit e rrjetit social Instagram,...
 • Vritet ylli i Instagramit

  Një modele Instagrami në Irak, është qëlluar për vdekje në makinën e saj nga disa persona të panjohur në Bagdad të enjten. Tara Fares, 22 vjeç, u vra me tre plumba, ndërkohë që po ngiste makinën e saj Porche në kryeqytet. Vdekja e saj ka shkaktuar zemërim te përdoruesit...
 • Themeluesit e Instagram do të largohen nga kompania

  Bashkëthemeluesit e rrjetit social Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger, do ta lënë të dy kompaninë. Systrom, shefi ekzekutiv i aplikacionit, tha se po largoheshin për të “eksploruar kureshtjen dhe kreativitetin”. Instagram, i cili u ble nga Facebook në vitin 2012 për 1 miliard dollarë, tashmë ka më shumë...
 • Foto/ Sfida e re në Instagram e fëmijëve pasanikë

  Në rrjetet sociale ka nisur një lojë e re. Tashmë në Instagram është bërë virale një sfidë e çuditshme. Pasanikët e rinj publikojnë foto që duket sikur janë rrëzuar nga anijet, makinat madhe edhe avionët. Kjo lojë që nisi për herë të parë në Rusi, tashmë sfidon të gjithë...
 • Foto/ “Pse i vrave? – E di vet unë me njerëzit e mi”

  Edhe pse kërkohej nga 500 forca policore, Ritvan Zykaj komentonte në rrjetet e tij sociale. Deri në orën 23:00 të së premtes, 24-vjeçari që vrau 8 kushërinjtë e tij të fisit Zykaj, ishte aktiv në Facebook dhe Instagram. Ai u përgjigjej komentuesve, madje edhe duke i ofenduar, të cilët...
 • Njoftimet e Facebook tani vijnë edhe në Instagram

  Një përditësim i Instagramit po i njofton përdoruesit për të rejat e tyre në Facebook, dhe kjo nuk është pritur mirë nga fansat e kësaj platforme. Ky rifreskim, që vetëm disa nga përdoruesit e Instagramit e kanë parë, ka shtuar një ikonë të vogël të Facebook-ut në faqen e...
Emisione