Instagram

 • Instagram sfidon YouTube

  Tanimë mund të postoni video në Instagram më të gjata se 1 minutë. Kjo është risia e re që sjell gjigandi i rrjeteve sociale, falë IGTV. IGTV është si një aplikacion më vete. Me këtë risi Instagram pretendon të sfidojë YouTube, por ndryshe nga kjo e fundit, IGTV është...
 • Instagrami arrin në 1 miliard përdorues

  Themeluesi i Instagram Kevin Systrom thotë se është duke punuar për të siguruar platforma që përmirësojnë ndikimin që rrjeti social ka në shëndetin mendor të njeriut. Në një intervistë ekskluzive me Newsbeat ai thotë: “Ne duam të sigurohemi që jemi një forcë pozitive në botë”. Thuhet se Instagram është...
 • Instagram bën ndryshime drastike

  Instagram ka lançuar ndryshime thënjësore në profile, të përshkruara si më drastiket që nga viti 2013. Ky rrjet social ka publikuar dy karakteristika të reja: Stories Highlights and Stories Archive. Të dyja këta opsione ndryshojnë mënyrën si profilet duken dhe si funksionojnë, në një ridizenjim drastik që mesa duket...
 • Koha më e mirë për të postuar në Instagram

  Nëse doni që të keni shumë pëlqime në fotot që postoni në Instagram duhet që foton ta postoni në mesnatë. Sipas një kërkimi, kjo ndodh sepse faqet e ndjekësve të tjerë janë më të qeta dhe ka më shumë mundësi që të shikohet postimi yt nga përdoruesit e rrjetit...
 • Trendi i ri i postimeve ‘tmerron’ Facebookun

  Facebook është i ‘tmerruar’ nga trendi i ri i postime në rrjetin më të madh social në botë, ku njerëzit po postojnë gjithnjë e më pak informacion rreth vetes së tyre. Sipas një raporti të ri të publikuar nga “The Independent” , njerëzit ende po bëjnë postime në faqet...
 • Edhe qentë në rrjetet sociale

  Rio dhe Buddy janë dy qen që jetojnë në Tiranë. Ata mund të konsiderohen si VIP-a në sojin e tyre, pasi disponojnë llogari në rrjete sociale. Madje edhe për këtë takim, që mesa duket do t’ua shtojë më tej famën, ora dhe vendi u vendosën pikërisht në Instagram. Rio...
 • Kjo është e vërteta e fotografive me bikini që shfaqen në Instagram

  Blogerja britanike i ka dhënë një mision vetes për t’i treguar botës se femrat mund të dalin bukur në fotografi me bikini thjesht duke “shtyrë” brenda stomakun e tyre dhe duke qëndruar drejt. 24-vjeçarja Chessie King ka thënë për Mail Online se në të kaluarën i ka bërë fotografitë...
 • Instagrami, rrjeti social më i shfrytëzuar për ngacmime

  Hulumtimet e bëra nga “Ditch the Label”, organizatë që lufton ngacmimet, tregojnë se mediat sociale po rrisin ankthin te të rinjtë. Dyzet përqind e të anketuarve kanë thënë se ndjehen keq nëse akush nuk i pëlqen fotografitë e tyre “selfie”, ndërsa 35% kanë treguar se besimi i tyre është...
 • A e dini sa para fiton Cristiano Ronaldo nga Instagram?

  Për ju Instagrami është thjesht një rrjet social ku argëtoheni duke ndarë fotografitë me miqtë tuaj, por jo për yllin portugez Cristiano Ronaldo. Për të Instagrami është një mënyrë për të përfituar akoma më shumë të ardhura. Cristiano Ronaldo është mjaft aktiv në Instagram dhe të gjitha produktet që...
 • Urimi i Gjebreas për njeriun më të rëndësishëm në botë

  Dita e diel ka qenë e veçantë për moderatorin dhe prezantuesin shumë të dashur të “E Diela Shqiptare”, Ardit Gjebrea.   Nëna e tij ka patur ditëlindjen dhe Gjebrea nuk e ka kaluar këtë moment pa një postim në Instagram. Ai ka zgjedhur të ndajë me të gjithë ndjekësit e tij...
 • Ky është trendi më i ri në Instagram, do të çuditeni

  Ju sugjerojmë të mos e bëni! Me siguri fjala turp nuk ekziston në fjalorin e tyre.  Gjithçka nisi kur një turiste vizitoi një qytet në Kanada për të parë fenomenin magjepsës të aurorës por teksa postonte foto minutë pas minute në Instagram, ajo nisi të hiqte rrobat e trupit,...
 • Instagram jep lajmin e mirë për përdoruesit

  Tashmë nuk do na duhet të konsumojmë më ofertën e smartphone-t tonë për të naviguar në Instagram. Kompania prestigjioze ka bërë të ditur se të gjithë përdoruesit e aplikacionit shumë popullor do të mund të shikojnë foto nga celulari i tyre edhe kur nuk kanë akses në një zonë...
 • Nuk dini cilën foto të postoni? “Instagram”-i ka një zgjidhje

  Aplikacioni më popullor në botë për shpërndarjen e fotove u ka dhënë zgjidhje këtë javë të gjithë atyre që mendojnë se kanë disa foto të bukura nga një udhëtim, por në anën tjetër nuk duan të shqetësojnë ndjekësit me shumë postime. Duke filluar nga dje, “Instagram”-i u jep të...
 • “Boyfriends of Instagram” janë heronj të vërtetë

  Nëse mendoni se sakrifikoni shumë që e dashura juaj të dalë mirë në foto, shikoni këto raste… “Boyfirends of Instagram” është një faqe në “Facebook” që publikon foto të “sakrificave” të ndryshme që familjarët, veçanërisht të dashurit e vajzave që kanë një faqe në “Instragram”, bëjnë që ato të...
 • Ertugrul ndërpret serialin për arsye personale

  Aktori kryesor i serialit “Ertugrul” që transmetohet në Televizonin Klan, ka zgjedhur t’i kalojë pushimet në një vend malor, duke qenë se natyra është vend relaksues për të. Engin Altan Duzyatan, ka postuar në profilin e tij zyrtar në Instagram një javë më parë një video të mrekullueshme në...
 • Video/ Noizy i dhuron 14.000 € vogëlushes, anulon koncertin për t’i qenë pranë

  Rreperi i famshëm i grupit OTR, Rigels Rajku i njohur me emrin e skenës Noizy, para pak kohësh ka dhuruar një shumë prej 14.000 eurosh për Reanta Balliun, një vogëlushe vetëm 2 muajsh e cila kishte nevojë për t’u operuar në mënyrë të menjëhershme për shkak të një komplikacioni...
 • Video/Shqiptari shpërblehet me 25 mijë dollarë

  Një shqiptar nga Kosova, i cili studion teknologji informative, arriti t’i gjejë gabime rrjetit social Instagram. Benjamini, i cili është vetëm 20 vjeç, ka dërguar një raport me gabimet e Instagramit. Nëpërmjet një emaili, ai ka kontakuar me drejtuesit e Instagram, ku ka evidentuar gabimet.  Menjëherë është telefonuar dhe...
 • Foto/ Ermal Mamaqi ka një mesazh “thumbues” për njerëzit

  Moderatori i emisionit të suksesshëm “Xing me Ermalin”, i njohur për batutat e tij që sjellin gjithnjë të qeshura tek publiku, ka postuar në mëngjes një foto në profilin e tij zyrtar në Instagram ku duket se ndihet i zhgënjyer nga dikush. “Nuk mund të kesh një jetë të...
 • Noizy filmon Blerim Destanin duke “vjedhur” në një dyqan

  Rrengjet midis rreperit të famshëm Noizy dhe aktorit mjaft të njohur në Gjermani, Blerim Destani këtë radhë i kanë bërë të gjithë të qeshin. Noizy gjendet në Dusseldorf për turin e tij të radhës dhe mesa duket atje ka gjetur një prej shokëve të tij më të mirë. Ka...
 • Beyonce tregon barkun në fotosesionin e ri

  Kur Beyonce zbuloi për fansat e saj se ishte shtatzënë me binjakë, posti i saj në Instagram theu një rekord Guinness porsa i përket fotove më të pëlqyera në rrjetet sociale duke kaluar 8 milionë pëlqime. Këngëtarja e hitit “The Lemonade” ka postuar më shumë foto nga fotosesioni ikonë,...
Emisione