Instagram

 • Studentja obeze që humbi 30 kg

  Një vajzë e cila kishte kaluar 7 vite duke vuajtur me pamjen e trupit të saj, më në fund arriti të transformonte figurën e saj dhe është tashmë një yll Instagrami. Tara Coltman-Patel, 23 vjeç, një studente doktorature në universitetin e Nottinghamit peshonte 107 kg falë një diete jo...
 • Ja ç‘ka sjellë Instagram në update-in e ri

  Përdoruesit e rrjetit popullor Instagram, filluan të frikësoheshin për shkak se pasi ata i bënin screenshot një fotoje, përdoruesit të fotos i vinte notificationi. Notifications e rinj i janë shtuar aplikacionit gjatë update të tij më të fundit. Megjithatë, Instagram ka konfirmuar se notifications e rinj i dërgohen përdoruesit...
 • Facebook dhe Instagram ju përgjojnë bisedat

  Bashkimi Amerikan për të Drejtat dhe Liritë (ACLU), kohët e fundit zbuloi disa prova që ndaluan Twitter, Facebook dhe Instagram ndarjen e të dhënave me Geofeedia, një firmë e cila akuzohet për mbledhjen e të dhënave të rrjeteve sociale në mënyrë të paligjshme dhe ndarjen e informacionit me agjencitë...
 • Instagram/Vjen zgjidhja për komentet negative

  Kushdo që përdor rrjetin social Instagram tashmë do ketë mundësinë që të seleksionojë çdo fjalë që i duket e pa përshtatshme ose shqetësuese dhe të fshijë çdo koment që përmban shprehje jo pozitive. Kjo risi e re ka për qëllim që t’i vijë në ndihmë përdoruesëve, të cilët tashmë mund...
 • Shumë nuk e besojnë se është i njëjti person…

  Më herët gjatë kësaj jave, Simone Anderson postoi një video ku tregoi transformimin e saj të pabesueshëm nga rënia në pesh. Ndryshimi i pamjes së saj të jashtme ishte kaq ekstrem, sa një pjesë e madhe e njerëzve e kanë të vështirë ta besojnë se bëhet fjalë për të...
 • Trendi i ri për përdoruesit e “Instagram”

  Nëse ju pëlqeni dhe jeni të fiksuar pas kurorave me lule, mbase do të zhgënjeheni. Trendi më i ri në rrejtin social “Instagram” sjell tashmë aksesorin më të ri për flokët që është kurora e sirenës. Këto kurora janë të përbëra nga guacka deti dhe gurë të çmuar. Ky...
 • Çiljeta dedikim për portierin e Partizanit

  Ndërsa ai është kthyer në heroin e mijërave shqiptarëve për lojën spektalorale të dhuruar dje në Hungari, duket se portieri i Partizanit, Alban Hoxha, ka emocionuar shumë dhe këngëtaren, Çiljeta Xhilaga. Në një postim në profilin e saj në Instagram, bukuroshja seksi ka vendosur të bëjë një dedikim për...
 • Fotot e pushimeve, realiteti VS Instagrami

  Me ardhjen e verës fotot e pushimeve janë kudo në rrjetet sociale. E në Instagram që kondsierohet si “Meka” e fotove online, shumë prej nesh që janë të detyruar të punojnë këto ditë të nxehta shohim, jo pa zili, shkrepje që na frymëzojnë pushime përrallash. Por realiteti kundër botës...
 • Të gjithë të çmendur pas WeTick, rrjeti i ri social që sfidon Facebook

  Ka vetëm 3 ditë që është hedhur në përdorim dhe WeTick po tregon se është një aplikacion i denjë për të konkunkuruar denjësisht Facebook dhe Instagram. Një rrjet i ri social por krijohet në WeTick dhe duket se të gjithët të gjithë po “çmenden” pas këtij aplikacioni të ri,...
 • Instagram shënon gjysmë miliard përdorues, kalon Twitter-in

  Tashmë Instagrami ka shënuar gjysmë miliard përdorues aktiv, sipas zëdhënësve të kompanisë. Më shumë se 300 milionë njerëz e përdorin instagramin të paktën një herë në ditë. Ky shërbim ble nga Facebook në vitin 2012 për rreth 1 miliard dollarë dhe është rritur më një shpejtësi marramendëse. Sipas kompanisë,...
 • Hacker-sat i vjedhin profilin Mark Zuckerberg

  Askush nuk mund t’i shpëtojë sulmeve të hacker-save, as Mark Zuckerberg. Sipas faqes Engadget, të gjithë profilet e tij në rrjetet sociale janë dhunuar nga sulmet, sepse si duket krijuesi i Facebook ka përdorur të njëjtin password në disa adresa, ashtu si bëjnë shumë prej nesh. Madje kjo e fundit...
 • Instagram ka një inbox sekret, ja si ta gjeni

  Ekziston një “tjetër” inbox që fshihet në aplikacionin tuaj të Instagram. Njësoj si Facebook, Instagram ka një vend sekret ku fsheh mesazhet nga njerëz që nuk janë miqtë tuaj. Dhe njësoj si Facebook, ky inbox sekret, me shumë mundësi do të jetë i mbushur me mesazhe nga njerëz që...
 • Mbretëresha e Instagramit tregon sekretin për një turp perfekt

  Një trajnere fitnesi në Instagram, e cila ka më shumë se 700 mijë ndjekës falë trupit të saj, tregon se ajo është tërësisht natyrale dhe arritjet e saj, janë fryt i një punë të madhe që ajo i dedikon pamjes së saj të jashtme. Brittany Perille Yobe, 27 vjeç,...
 • Ky është “Vikingu” i preferuar i Instagramit

  Ai është pjesë e Marinës Mbretërore Norvegjeze dhe është shpallur si “Vikingu” më i preferuar në Instagram. Lasse Matberg, 30 vjeç, falë ngjashmërisë së tij me superhero-in “Thor”, duket se ka fituar zemrat e shumë simpatizanteve. Me një trup me muskuj, me pamje të egër mashkullore, por dhe me...
Emisione