iPhone

 • Përdori iPhone për të hapur birrën, por… (Video)

  Ky është momenti kur një person tenton të hapë me celularin e tij iPhone një shishe birre, por si rezultat merr një kosto të madhe. Video është regjistruar në Vietnam, ku një grup miqsh ishin mbledhur së bashku. Personi në video hapi shishen e parë duke përdorur celularin. Më...
 • Bien shitjet e iPhone

  Shitjet e iPhone ranë në nivelin më të ulët gjatë tre muajve të parë të këtij viti. Megjithatë, fundi i muajit Mars duket se ka treguar shenja stabilizimi. Apple deklaroi se të ardhurat nga shitja e iPhone u ulën me 17%, që në të ardhura përkthehet 31 miliardë Dollarë....
 • “Jam divorcuar për shkak të iPhone”

  Steve Jobs konsiderohet gjerësisht si një vizionar, i cili është përgjegjës për ndryshimin e botës duke udhëhequr krijimin e iPhone. Por në librin e ri të Brian Merchant thuhet se ambjenti stresues, i krijuar nga Jobs, i kushtoi punonjësve divorce dhe probleme me shëndetin mendor. Në librin që tregon...
 • Në 2020 del në shitje iPhone i parë me super teknologji

  Apple planifikon që në vitin 2020 të nxjerrë në shitje iPhone-in e parë me teknologjinë e internetit 5G. Ndërkohë, disa prodhues të celularëve që operojnë me platformën Android, do të nxjerrin pajisjet e para me teknologjinë 5G vitin e ardhshëm. Kurse Apple thotë se do të presë vitin 2020...
 • Nis shitja e iPhone XR

  Sapo kanë nisur shitjet e modelit të ri iPhone XR, Apple nis ftesat për eventin e radhës. Të premten e 19 Tetorit modelet e reja të iPhone kanë mbërritur në dyqane dhe nga data 26 Tetor këto telefonë do të mund t’i keni në duart tuaja. iPhone XR është...
 • iPhone juaj do të kushtojë 25 % më lirë në 24 orët e ardhshme

  Gjiganti amerikan i teknologjisë “Apple” pritet të prezantojë  3 modele të reja iPhone-sh këtë mërkurë, me çmimin e më të shtrenjtit që do arrijë mbi 1000 paund britanikë. Por futja në treg e 3modeleve të reja do të thotë se iPhone që ju keni në duar do të vlejë...
 • Çfarë do të ndodhë me iPhone-in tuaj gjatë kësaj jave

  Apple do të prezantojë tre modele të reja të iPhone gjatë kësaj jave, çmimet e të cilave do të kapin vlerën e 1 mijë Paund.  Kjo do të thotë se me prezantimin e këtyre iPhone-ve të rinj, do të ulet vlera e atyre ekzistues. Pra, nëse ju keni një...
 • Tentoi të fusë celularin në burg, pranga gardianit

  Një gardian i burgut të Fushë-Krujës u arrestua, pasi kolegët i zbuluan skemën që ideoi për të futur një iPhone në ambientet e burgut. 56-vjeçari me emrin Bib Beqiri kishte fshehur në njërën këpucë një iPhone 5-së dhe në këpucën tjetër fishën e karikimit. Gjatë kontrollit para marrjes së...
 • Kur do të lançohen modelet e reja të iPhone

  Apple ka shpërndarë ftesat për lançimin e versionit më të ri të iPhone. Ai do të mbahet më 12 Shtator në teatrin “Steve Jobs”,  në “anijen kozmike” HQ të Apple në Cupertino. Sipas Bloomberg, besohet se Apple është duke e dizenjuar modelin e këtij viti dhe pajisjet e reja...
 • Fotot më të mira të vitit me iPhone

  “iPhone Photography Awards” (IPPAWARDS) ka zgjedhur fotot më të mira me iPhonë të vitit 2018. Konkursi që organizohet që prej vitit 2007, si fitues të vitit 2018 ka zgjedhur Jashim Salam nga Bangladeshi me foton e tij të shkrepur me një iPhone 7. Në foton e shkrepur në Ukhiya...
 • Keni iPhone? Çfarë tregon sipas ekspertëve

  Të pasurit një iPhone është mënyra më e mirë për të përcaktuar nëse dikush është i pasur ose jo. Kjo të paktën sipas një studimi të ri, që ekzaminoi treguesit më të mirë për të matur pasurinë e një personi. Një grup pune nga Byroja Kombëtare e Kërkimeve Ekonomike...
 • Si të shkarkoni iOS 12 beta

  Përditësimi i sistemit operativ iOS për iPhone do të mund të shkarkohet nga të gjithë në vjeshtë, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të shkarkoni versionin e tij beta. Megjithatë, para se ta bëni një gjë të tillë duhet të dini se është ky është një...
 • Lajme të mira për përdoruesit e iPhone

  Apple thotë se duhet të ndryshojë parametrat e iPhone për të ndaluar hakerat dhe të tjerët të zhbllokojnë pajisjet pa autorizimin e duhur ligjor. Masa gjithashtu do ta bëjë më të vështirë për policët të hapin aparatet pa autorizim. Megjithatë, Apple mohoi se ndryshimet ishin të dizajnuara për të...
 • Ndryshoni fjalëkalimin e iPhone-it menjëherë!

  Një kompani ndërkombëtare ka shpikur një program nëpërmjet të cilit mund të zbulojë çdo fjalëkalim të iPhone-ve brenda disa minutash dhe tashmë përdoruesit e Apple po paralajmërohen që të ndryshojnë kodet e tyre gjashtë shifrore menjëherë për të mbrojtur veten nga sulmet e ardhshme. Një kompani e panjohur me...
 • Problemi i madh me ekranët e iPhone

  Apple bëri shumë përshtypje në vitin 2016 kur eleminoi vendin ku futen kufjet te iPhone dhe përsëri në vitin 2017 kur njoftoi se iPhone X do të kishte një buton qendror virtual. Apple është duke rivendosur sa më shumë pjesë të jashtme të iPhone kështu lind pyetja se çfarë...
 • Apple u kërkon falje përdoruesve të iPhone

  Apple u ka kërkuar ndjesë klientëve pasi u përball me kritikat se po ngadalëson qëllimisht disa modele të iPhone që i përkasin vitprodhimeve më të vjetra. Në një reagim zyrtar, kompania thotë se do të zëvendësojë bateritë e këtyre iPhone-ve me çmim më të lirë dhe në vitin 2018...
 • Kërkohet dëmshpërblim për miliona përdorues të Apple 

  Gjigandi amerikan Apple përballet me një sërë padish penale. Problemet që kanë shfaqur iPhone 6, dhe 6 S, iPhone SE dhe në disa raste edhe iPhone 7 kanë çuar në ngritjen e 8 padive penale. Përmes tyre kërkohet që të merren masa për të dëmshpërblyer miliona përdorues të celularëve...
 • Alarm nga viruset e celularëve, shkaktojnë shpërthimin e baterisë

  Ekspertët kibernetikë japin alarmin për përhapjen në masë të viruseve që shfrytëzojnë kompjuterët dhe smartfonët për të gjeneruar monedha virtuale. Firma e njohur e antiviruseve “Kasperski” paralajmëron se hakerët kanë përhapur një aplikacion që përdor fshehurazi smartfonët për të gjeneruar monedha virtuale. Ekspertët thonë se aplikacione të tilla mund...
 • Kujdes me karikuesin e iPhone!

  Nëse jeni një përdorues i iPhone, atëherë duhet të kontrolloni karikuesin e celularit tuaj. Një studim ka zbuluar se 98% e karikuesve fals të iPhone janë shkaktarë të masave elektrike apo të zjarreve në shtëpi. Studiuesit u bëjnë thirrje përdoruesve që të bëjnë kujdes dhe të mos përdorin karikuesit...
 • Video +18/ Studentja zhvishet për të fituar një iPhone

  Një studente 19-vjeçare është zhveshur në një lokal nate për të fituar një iPhone gjatë një konkursi. Ngjarja ka ndoidhur në qytetin Troitsk të Rusisë. Vajza e identifikuar si Yevgenya S. u filmua duke u zhveshur në lokalin e natës për të fituar iPhone. Ajo ka thënë se po...
Emisione