isa sakja

 • Kallëzohet penalisht kryebashkiaku demokrat i Kavajës

  Dy javë pasi u sulmua verbalisht nga Kryeministri Edi Rama, Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryebashkiakun demokrat të Kavajës, Isa Sakja. IKMT njofton zyrtarisht se kryebashkiaku Sakja akuzohet për shpërdorim detyre. Bashkë me kreun e Bashkisë Kavajë, IKMT ka kallëzuar edhe drejtoreshën e Drejtorisë së...
 • Rama e quajti pallatexhi, reagon kryebashkiaku demokrat: Ke frikë nga Kavaja

  Kryebashkiaku demokrat i Kavajës Isa Sakja, ka reaguar pas “shigjetimit” të bërë nga Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në shkollën profesionale me profil bujqësor në Golem. Një reagimin e tij, Sakja shkruan se Rama ka frikë nga Kavaja djemtë e vajzat, burrat e gratë e saj që janë në ballë...
 • OPINION – PROBLEMET E TURIZMIT NE SHQIPERI!

  Të ftuar: Blendi Klosi – Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Dritan Leli – Kryetar i Bashkisë Vlorë Jamarbër Malltezi – Departamenti i Mjedisit në PD Artan Hoxha – Analist Mentor Kikia – Gazetar Isa Sakja – Kryetar i Bashkisë Kavajë Në lidhje të drejtpërdrejtë: Etleva Fetahu – Manaxhere produkti...
 • STOP – EMISIONI 33 (SEZONI 3)

  Bashkia e Durrësit përvetëson tokën e qytetarit, pa e shpronësuar. Hasan Bilali, një qytetar nga Durrësi, ankohet në “Stop”, se bashkia e qyteti, i ka marrë tokën, që e posedon me të gjitha dokumentat, dhe prej dy vjetësh ka bërë rrugë.Bilali thotë, se pavarësisht të gjithave,ai ende nuk ka...
 • Kryemadhi përshëndet fitoren e PD në Bashkinë Kavajë: Triumfoi qytetaria mbi banditizmin

  Nënkryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka përshëndetur fitoren e kandidatit të PD për Bashkinë e Kavajës Isa Sakja. Në një status në Facebook, Kryemadhi shkruan se në Kavajë triumfoi qytetari mbi banditizmin. “Përshëndetje qytetarë të Kavajës! Pavarësisht nga blerjet masive të votës në Kavajë, sot qytetaria triumfoi mbi banditizmin...
 • Fitorja e kandidatit të PD, Basha: Nga Kavaja do të nisë ringritja e Shqipërisë

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur fitoren e kandidatit demokrat Isa Sakja në zgjedhjet për kryetar të Bashkisë së Kavajës. Në një status në Facebook, Basha falenderon qytetarët e Kavajës që votuan kundër krimit dhe korrupsionit. Kryedemokrati shton se nga pikërisht nga Kavaja do të nisë ringritja...
 • Isa Sakja, Kryebashkiaku i ri i Kavajës

  Me vetëm 28 vota diferencë, kandidati i Partisë Demokratike, Isa Sakja ka fituar garën për kryetar të Bashkisë së Kavajës. Një garë e ngushtë me kandidatin e Partisë Socialiste, Dorian Murati, fituesi i së cilës u përcaktua në 5 kutitë e fundit. Të dy kandidatët qëndruan deri në fund...
Emisione