Iva Tiço

 • OPINION – PRO DHE KUNDËR 30 QERSHORIT!

  Të ftuar: Neritan Ceka Iva Tiço Baton Haxhiu Rezarta Caushaj Bujar Kapexhiu Fatos Tarifa...
 • RUDINA – EMISIONI 16 MAJ 2019!

  Të ftuar: Iva Tiço – Gazetare Olti Curri –  Bloger Enxhi Lula – Gazetare Ngjarjet dhe zhvillimet e reja në showbiz marrin gjithnjë vëmendje maksimale. Postimet dhe komentet e personazheve publikë, shpeshherë ngrenë dyshime, e herë të tjera shuajnë kuriozitetin e ndjekësve të tyre. Megjithatë lajmet e bukura të pritjeve...
 • OPINION – MAGJIA, FALLI DHE PARASHIKIMI I TE ARDHMES!

  Të ftuar: Fleura Shkembi Mustafa Nano Olsa Muhamedi Agim Baci Ylli Gurra Iva Tico Rudina Dembacaj Xhevahir Dedaj...
 • OPINION – CFARE MOSHE NDIHEMI?

  Të ftuar: Neritan Ceka – Historian Iva Tico – Gazetare Ilda Bejleri – Gazetare Skerdi Faria – Klinika “Keit” Desantila Vatnikaj – Bloggere Diana Culi – Shkrimtare Rezart Cenaj – Aktivist...
 • OPINION – SI DASHUROJNE SHQIPTARET!

  Të ftuar: Lura Elezi – Blogere Agim Baçi – Gazetar Iva Tico – Gazetare Brigena Prifti – Gazetare Arber Cepani – Moderator Turjan Hyska – Moderator Sinera Hoxha – Blogere Albatros Rexha – Shkrimtar Dashuria dhe gjithë pikëpyetjet që lidhen me të, janë trajtuar mbrëmjen e së mërkurës në...
 • RUDINA – EMISIONI 28 JANAR 2019!

  Të ftuar: Edlir Reka  Ditën e premte, një prej të ftuarve në programin “Rudina” në Tv Klan ishte edhe Edlir Reka, 20-vjeçari nga Berati, i cili pretendonte se kishte fituar çmimin e parë në Rusi me një prej pikturave të tij. Gjatë emisionit u shfaq edhe piktura, e cila...
 • RUDINA – HOT TOPICS: LAJMET ME TE NXEHTA TE SHOWBIZIT SHQIPTAR DHE TE HUAJ; PARASHIKIMI I MOTIT PER MUAJN JANAR!

  Të ftuar: Olti Curri– Blogger Iva Tico – Gazetare Enxhi Lula – Gazetare Krahas atmosferës festive, në fundin e vitit që lamë pas shumë personazhe të famshëm shqiptarë dhe të huaj kanë përfunduar në qendër të vëmendjes. Lidhje, martesa, ndarje dhe lindje janë disa nga ngjarjet më të komentuara...
 • “Ajo i ka bërë shumë dëm imazhit femëror…”(Video)

  Kim Kardashian ka tronditur sërish me të pathënat në episodin e fundit të reality show-t “Keeping Up with the Kardashians”. Ajo ka treguar se ka qenë e droguar kur ka xhiruar një video seksuale dhe gjatë martesës së saj të parë. Kim ka pranuar se ka eksperimentuar me drogën...
 • RUDINA – HOT TOPICS/ LAJMET E NXEHTA TE MUAJIT NENTOR NGA SHOWBIZ-I; “SHQIPERIA E BUKUR”, NJE UDHETIM ME FOTOGRAFI NGA VERIU NE JUG

  Të ftuar: Iva Tiço – Gazetare Olti Curri – Bloger Enxhi Lula – Gazetare Ngjarjet dhe zhvillimet e reja në showbiz marrin gjithnjë vëmendje maksimale dhe klikime të shumta. Të përfolur dhe të komentuar, personazhet publikë me raste ngrejnë dyshime me postimet e tyre dhe herë të tjera shuajnë...
 • Ndryshimi mes Almeda Abazit dhe Elita Rudit (Video)

  Lajmet e showbizit janë ato që marrin gjithnjë vëmendje dhe klikime të shumta në rrjetet sociale. Së fundmi lajmet e lindjeve apo pritjeve të ëmbla janë më të komentuarat e kësaj periudhe. Pritjes së ëmbël i erdhi fundi për kryebashkiakun Erion Veliaj dhe bashkëshorten e tij Ajola Xoxa dhe...
 • RUDINA – MARTESAT “SHOWBIZ” TE ZHVILLUARA SE FUNDMI; TURIZMI I AVENTURES, TE BESH RAFTING NE KANIONET E OSUMIT!

  Të ftuar: Suada Daci – Gazetare Iva Tiço – Gazetarw Olti Curri – Blogger Lajmet rozë rreth personazheve të njohur të showbizit janë lajme që kanë interes të lartë në publik. Së fundmi dasmat janë ato që kanë qenë në qendër të vëmendjes. Të shumtë kanë qenë personazhet shqiptarë...
 • RUDINA – IVA TICO DHE ENKEL DEMI RREFEJNE PASIONIN E TYRE PER GATIMIN; MONIKA LUBONJA: NUK E PRISJA TE MERRJA CMIM NE KOKO FEST!

  Të ftuar: Iva Tiço – Gazetare Enkel Demi – Gazetar/Moderator Ata janë të dy gazetarë të mirënjohur, shumë të dashur për publikun por që i bashkon me njëri-tjerin jo vetëm profesioni, por edhe një pasion i përbashkët, ai i gatimit. Sot të ftuarit e parë këtë pasdite te “Rudina”...
 • Video/ Enkel Demi dhe Iva Tiço, gazetarët që kanë pasion gatimin

  Ata janë të dy gazetarë të mirënjohur, shumë të dashur për publikun por që i bashkon me njëri-tjerin jo vetëm profesioni, por edhe një pasion i përbashkët, ai i gatimit. Sot të ftuarit e parë këtë pasdite te “Rudina” në Tv Klan, ishin të ftuar Enkel Demi dhe Iva...
 • OPINION – PASIONI PER EMBELSIRAT

  Të ftuar: Dhurata Thanasi – Guzhiniere Enes Reka – Pastiçer Jani Sidheri – Pastiçer Kristi Janku – Themeluese e Brandit “Kikiliciouss” Ilir Hysaj – Specialist çokollatash Zhaklina Bano – Resorant “Blerimi” Lushnjë Iva Tiço – Gazetare Saimir Kodra – Moderator i emisionit ” STOP”   E  ftuar në “Opinion”...
 • RUDINA – GRETA KOÇI PREZANTON KLIPIN “SI ME PARE”; DASMA MBRETERORE E PRICE HARRY MEGHAN MARKLE!

  Të ftuar: Greta Koçi – Këngëtare Ajo është një këngëtare shumë e njohur dhe shpesh merr vëmendjen e mediave dhe rrjeteve sociale. Bëhet fjalë për Greta Koçin, e cila sapo ka lançuar klipin e saj më të ri “Si më parë”, një bashkëpunim me këngëtarin Gena. E ftuar sot...
 • Video/ Iva Tiço: Kam “shejtanin” në bark, Eni Vasili: Ma kalo dhe mua

  Gazetarja Iva Tiço është shprehur në rubrikën “Për drekë me mua” se ajo ha makarona gati çdo ditë dhe rrallëherë gatuan ndonjë supë. Ndërsa ai që ajo e quajti “shejtani” në bark, nuk e lë të shëndoshet. Iva Tiço: Unë supë një herë në 2-3 vjet bëj. Ha makarona...
 • Video/ Eni Vasili: Në 97-ën shkoja të jepja lajmet me tank

  “Për drekë me mua”, rubrika e gatimit te “E diela shqiptare” këtë herë ndaloi te shtëpia e gazetares Eni Vasili. Ajo do të gatuante për dy vajza të tjera të famshme të ekranit, Iva Tiço dhe Orinda Huta. E teksa po drekonin në tarracën e shtëpisë së gazetares, dietologia...
 • RUDINA – BULLIZMI NE RRJETET SOCIALE; RUBRIKA “QUIZ”

  Të ftuar:  Iva Tiço – Gazetare Edmond Dragoi – Psikolog Edlira Çepani – Shoqwria civile, drejtuese e shoqates “Barazi në Vendimmarrje” Gerta Gixhari – Gazetare Bullizmi në rrjetet sociale! Bulizmi është një fenomen që na prek të gjithëve. Si përdorues të rrjeteve sociale, zotërues të një llogarie në platforma si...
 • Video/ Bulizmi në rrjetet sociale, çfarë rekomandojnë psikologët 

  Bulizmi është një fenomen që na prek të gjithëve. Si përdorues të rrjeteve sociale, zotërues të një llogarie në platforma si Facebook, Instagram apo Twitter gjithkush nga ne shpërndan infromacion, ndan mendime, poston foto, etj. Një fenomen vërtet shqetësues, në nivel botëror jo vetëm në Shqipëri, është ai dhunës,...
 • OPINION – SI KA NDRYSHUAR BUKURIA NE VITE!

  Të ftuar: Oriela Nebiaj – Restorant UMAMI Dhurata Shehri – Petagoge Endrit Mertiri – Fotograf Nevila Shtylla – Prezantuese Irena Savo – Mjeke Gëzim Tushi – Sociolog Iva Tiço – Gazetare Arbër Çepani – Prezantues   Pedagogia e letërsisë në UT, Dhurata Shehri, në lidhje me ndryshimin e të bukurës në vite është shprehur se kur...
Emisione