Jay-Z

 • Rihanna bashkohet me Jay Z

  Bashkëpunimi i parë i Rihannës me Jay Z, “Umbrella”, rezultoi të ishte pikënisja e një suksesi te pandalshëm për këngëtaren nga Barbados. E teksa fama e saj është tashmë e padiskutueshme, dyshja duket se mund të rikthehet me një tjetër hit. Rihanna dhe Jay-Z janë parë në shoqërinë e...
 • Beyonce shkak i rekordit të vizitorëve në Muzeun e Luvrit

  Muzeu i Luvrit në Paris përmban disa nga koleksionet më të njohura të artit të të gjithë botës. Me një historik të lashtë sa dhe vetë Parisi, ai është një nga vendet më të famshme, ku vizitorët janë të shumtë. Megjithatë duket se është dashur realizimi i një videoklipi...
 • Foto/ Beyonce dhe Jay-Z të lumtur në Sardenjë

  Beyonce duket shumë elegante veshur me një kostum të thurur me grep, ndërsa u fotografua duke bërë një xhiro me varkë me bashkëshortin Jay-Z në Sardenjë. Këngëtarja 37-vjeçare amerikane duket shumë e dashuruar me burrin e saj, ndërsa po relaksohen në ishullin italian. Beyonce dhe Jay-Z janë duke pushuar...
 • Incident në koncertin e Beyonce

  Koncerti i Beyonce dhe Jay Z në Atlanta, ka përfunduar në kaos. Një fans i dehur është ngjitur në skenë dhe ka ndjekur nga pas çiftin, teksa këta të fundit po realizonin mbylljen e koncertit. Kanë qenë balerinët ata që e kanë pikasur djaloshin dhe i janë vënë pas...
 • Turneu intim i Beyonce dhe Jay Z

  Nën titullin On The Run 2, turi i Beyonce dhe Jay-Z nuk është vetëm një show i denjë hollivudian, me skena gjigande, performanca që të lënë pa frymë apo kostume madhështore… Koncertet e çiftit të famshëm janë të veshur edhe me intimitet. Beyonce dhe Jay Z kanë vendosur të...
 • Beyonce dhe Jay-Z më të dashuruar se kurrë

  Pavarësisht thashethemeve mbi problemet e martesës së tyre, Beyonce dhe Jay-Z në turneun e tyre të përbashkët, janë parë shumë të afërt me njëri-tjetrin. Ndërsa kënduan më shumë se 40 hite, nga Crazy In Love në 99 Problems, çifti flirtonte, “ngacmonin” njëri-tjetrin dhe mbanin duart. Në një moment, Beyonce...
 • Bashkohen reperët, Jay Z dhe Kanye West do të nisin një tur botëror

  Dy reperët më të famshëm amerikanë Jay Z dhe Kanye West, rikthehen sërish së bashku. Ata kanë njoftuar fansat se do të mbajnë koncertin “Watch the throne 2” në vitin 2020. Por merita e bashkimit të dy artistëve, i shkon kreut të kompanisë Space X, Elon Musk. Në një...
 • Jay Z pranon tradhtinë ndaj Beyoncé

  Në këngë e tij (4:44), Jay Z kishte ngritur hije dyshimi se kishte tradhtuar bashkëshorten e tij, Beyoncé, por deri më sot nuk e kishte pranuar diçka të tillë. Mirëpo në një intervistë të gjatë përpara gazetarit të Nju Jork Tajms, Dean Baquet, 47-vjeçari rrëfeu për herë të parë...
 • Çmimet Grammy, Jay Z kryeson nominimet

  Shpallen nominimet për çmimet Grammy në muzikë. Është reperi Jay Z ai që kryesoi nominimet me 8 të tilla, përfshirë këtu kënga, regjistrimi, e albumi më i mirë i vitit. Lista vazhdon me reperin Kendrick Lamar me 7 nominime, i ndjekur nga Bruno Mars me 6. Hiti latin Despacito...
 • Jay Z rrëfen krizat në çift me Beyoncé

  Jay Z dhe Beyoncé janë një prej çifteve më të suksesshëm në skenat amerikane. Marrëdhënia e hershme e tyre e lidhur në martesë 9 vjet më parë është nga ato të rrallat në showbizin amerikan. Ndonëse në dukje duket si dashuria perfekte, rreperi amerikan pranon për mediat se në...
 • Baby-show-ri i çmendur i Beyonce Knowles

  Këngëtarja me famë botërore Beyonce ka festuar ‘baby – show’ – rin e binjakëve të saj. Festa është organizuar të shtunën në një vend privat në Beverly Hills e cila ka qenë me temën ‘Carter Push Party’ ku ka patur edhe lojëra për të bërë tatuazhe me këna, lojëra...
 • Beyonce shtatzënë me binjakë

  Këngëtarja me famë botërore Beyonce Knowless Carter dhe burri i saj rreperi i famshëm Jay Z do të bekohen me binjakë. Ka qenë vetë Beyonce ajo e cila e ka shpërndarë lajmin në profilin e saj zyrtar në Instagram. “Do të donin të ndanim me ju lumturinë tonë. Jemi...
 • Yjet e muzikës në fushatën e Clinton, Trump: Kështu mbledh njerëz

  Dy nga yjet më të famshëm të muzikës amerikane, Beyoncé dhe Jay Z, shoqëruan kandidaten demokrate për presidente, Hilari Klinton në ndalesën e radhës në Klivlend, në Shtetin e Ohajos. Reperi amerikan tha se nuk ka asgjë kundër Trampit, por kundër politikave të tij përçarëse, duke përmendur disa herë...
 • Beyonce dhe Jay Z shijojnë pushimet në Hawai

  Është shfaqur e mrekullueshme në një set fotosh të realizuar gjatë pushimeve në Hawai, mbretëresha e muzikës R&B, Beyonce. Mediat kanë publikuar disa foto, ku ajo duket në plazh e shoqëruar nga bashkëshorti i saj Jay Z, e veshur tërësisht me dizenjo floreale. Këngëtarja mban veshur një palë rrobabanjo...
 • Afera me Jay Z, kushërirat mbrojnë Ritën: Thjesht thashetheme!

  Në një rrëfim ekskluziv për të përditshmen britanike “Daily Mail”, kushërirat e Rita Orës, Dorotea dhe Donjeta Sahatçiu, të cilat jetojnë në Kosovë, tregojnë se ndonëse në vogëli ishin shumë të afërta, gjatë viteve distanca mes tyre është bërë gjithnjë e më e madhe. Madje Dorotea, sot 23 –...
 • Beyonce dedikim bashkëshortit në koncert  

  “Burri im i pashëm, të dua shumë”  kjo ka qenë deklarata e Beyonce për Jay Z , të cilit i ka dedikuar më pas baladën e famshme “Hallo” Kjo kthesë prej 360 gradësh ka ndodhur në koncertin e nisjes së turit të saj për promovimin e albumit “Limonade”, në...
Emisione