Kamez

 • Sulmi në KZAZ, arrestohen 2 punonjës të Bashkisë Kamëz

  Tre persona janë arrestuar dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim për dhunën e ushtruar në KZAZ-në e Kamzës, që ndodhet në shkollën “Ibrahim Rugova”. Dy prej të prangosurve janë punonjës të Bashkisë. Në gjendje të lirë po procedohen edhe Kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj dhe ai i...
 • 18-vjeçarja plagos kunatin në Tiranë

  Policia e Tiranës njoftoi këtë të premte nisjen e një procedimi penal ndaj një vajze 18-vjeçare. Shkak u bë një ngjarje e ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Kamëz. E reja dyshohet se plagosi me mjet prerës kunatin e saj 40-vjeçar. “Shërbimet e policisë të Komisariatit nr.5, proceduan penalisht...
 • Sherr mes krushqve, policia parandalon përshkallëzimin e konfliktit të armatosur

  Policia ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të armatosur mes dy familjeve krushqi një ditë më parë në lagjen Valias i ri të Kamzës. Katër persona janë arrestuar kurse katër të tjerë janë shpallur në kërkim. Sipas policisë, u arrestua 61-vjeçari me iniciale M.V., i cili dhunoi me qytën...
 • Kopsht i ri në Kodër-Kamëz

  Punimet për ndërtimin nga themelet të Kopshtit 58 në Kodër Kamëz kanë filluar. Kryebashkiaku Veliaj e konsideroi këtë një premtim të mbajtur për komunitetin, i cili do të pasohet edhe me ndërtimin e shkollës, e cila do të mbajë emrin “Nënë Tereza”. “Po mbajmë fjalën sot për kopshtin, ndërkohë...
 • Tritol dhe plumba në shtëpinë e vajzës që bëri zgjedhjen e gabuar

  Vajza e Shyhretes ka kaluar momente të vështira të cilat kanë ndikuar ndjeshëm në jetën e saj dhe marrëdhënien me njerëzit. Sidorela është mbyllur në shtëpi në vetminë e saj duke harruar kush ka qenë më përpara. Pasi e ëma ka provuar të gjitha rrugët për ta nxjerrë nga...
 • 11 mijë biznese përfitojnë nga ulja e tatim-fitimit në 5%

  Ndryshimi i tatimit mbi fitimin nga 15 në 5% edhe për bizneset me fashën nga 8 deri në 14 milion Lekë ka stimuluar investimet në biznese. Një kompani që operon në tregun e prodhimit të mobilieve në zonën e Kamzës i tregoi kryeministrit Edi Rama se këtë vit ka...
 • Persona të paidentifikuar tentojnë të grabisin bankomatin

  Disa persona të paidentifikuar tentuan të grabisnin një bankomat në bulevardin “Blu” në Kamëz. Autorët tentuan të hapnin bankomatin por u larguan pa marrë gjë për shkak të alarmit të bankës. Në vendngjarje shkoi policia pasi u sinjalizua përmes sistemit të alarmit. Të dyshuarit ishin larguan, ndërsa hetuesit po...
 • STOP – EMISIONI 55 (SEZONI 4)

  “Barkderra” me uniformë police?! C’mendojnë qytetarët? Pas urdhrit të zv.ministrit të Brendshëm që policët e shëndoshë apo barkderra, të mos kenë punë në marrëdhënie me qytetarët, Renaldo u është drejtuar këtyre të fundit. Intervistat me humor nuk mungojnë, kur banorët e kryeqytetit pyeten për uniformat blu, të etiketuar si...
 • Cungu e Daja në kërkim të pikëve

  Kukësi do të presë Flamurtarin në Kamëz në ndeshjen ndoshta më të rëndësishme të javës së 11. Armando Cungu, veç impenjimit që kërkon nga skuadra e tij, shpreson edhe tek fati. Të paktën më shumë se në përballjen e fazës së parë. “U dënuam nga goditje standarde, shpresojmë fati...
 • U pagua për të dhunuar një person, arrestohet 32-vjeçari (emri)

  Policia e Tiranës ka zbardhur konfliktin e ndodhur në Kamëz tre ditë më parë, ku u përplasën dy automjete tip Ford dhe Volkswagen. Sipas uniformave blu, Elis Ademi 32 vjeç drejtonte makinën Ford me të cilën përplasi qëllimisht mjetin tjetër që drejtohej nga qytetari me iniciale I.Xh. Pas aksidentit,...
 • Identifikohet autori i plagosjes së 50-vjeçarit në Tiranë

  Autoritetet policore kanë mundur të zbardhin një plagosje me armë, të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Laknas të Kamzës. Burime zyrtare të policisë sqarojnë se është bërë e mundur identifikimi i autorit të kësaj ngjarjeje. Ai është një 47-vjeçar me iniciale B. B. banues në Tiranë, i cili...
 • Kamëz, plagoset 50-vjeçari

  Tiranë-Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së enjtes në Kamëz. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ka ndodhur në Valias dhe i plagosur ka mbetur 50-vjeçari Elez Bodisha. Bodisha është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën. Policia po bën krehjen e zonës, territorit përreth, si...
 • Qesja në oborrin e shtëpisë, çon në pranga të riun në kryeqytet

  Fatjon Leka, një 22-vjeçar me banim në “Fushë Arrëz” të Kamzës përfundoi në pranga e Policisë së Tiranës këtë të mërkurë. Shkak u bë një qese plastmasi që 22-vjeçari kishte në oborrin e shtëpisë, brenda së cilës u gjetën 14 kallëpë tritoli. Leka u arrestua nga efektivët e Komisariatit...
 • Autobusi i Kamzës përplaset me murin e pallatit (foto)

  Për fat të mirë ka përfunduar pa pasoja të rënda një aksident i ndodhur pranë kthesës së Kamzës. Autobusi i linjës Kamëz – Tiranë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke u përplasur me murin e një pallati, sikurse duket edhe në foto. Dy persona, at e...
 • Klodian Duro bëhet trajner i Kamzës

  Klodian Duro është emëruar trajneri i ri i Kamzës. 40-vjeçari do të prezantohet të mërkurën, duke zëvendësuar kështu Bledar Devollin e shkarkuar pak ditë më parë. Klodian Duro i kthehet rolit të trajnerit pas përvojës me Kukësin në sezonin 2015-2016 ku fitoi edhe Kupën e Shqipërisë. Duro do të...
 • Shkolla, apel për oborrin. Drejtuesit: Na prishën rrethimin

  Ndërhyrja për të prishur një mur është bërë burim konflikti mes shkollës profesionale dhe Bashkisë së Kamzës. Me një vendim të datës 9 Gusht, Bashkia i njeh një kompanie ndërtuese të drejtën për të ndërhyrë në territorin e shkollës deri në tjetërsim të hapësirës. Referuar shkresës së Bashkisë, përcaktohet...
 • Zbardhen detaje nga atentati ndaj familjes Halili në Kamëz

  Zbardhen të tjera detaje nga atentati me eksploziv dhe plumba në drejtim të familjes Halili të ndodhur mëngjesin e së martës në Kamëz. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije  se, automjeti që u përdor për të larguar atentatorët nga vendi i ngjarjes e më pas u gjet i...
 • Video/ Brenda banesës që u sulmua me eksploziv dhe armë zjarri

  Një banesë në Kamëz, kati i parë i së cilës shërbente si lokal, është sulmuar me eksploziv dhe me armë zjarri orët e para të mëngjesit të së martës. Ngjarja ndodhi rreth orës 02:07 të mëngjesit në banesën e Shkëlqim Halilit. Autorët fillimisht hodhën eksploziv, i cili shkaktoi vetëm...
 • Italiani Pietro Vierkovud akord me Kamzën

  Italiani Pietro Vierkovud pritet të marrë drejtimin e Kamzës. Akordi mes palëve është arritur. Vierkovud në të kaluarën është ulur në stolin e Katanias dhe Triestinës në Itali. Skuadra hungareze Honved në 2014 ishte detyra e fundit si trajner. Pietro Vierkovud njihet më shumë për karrierën si futbollist, pasi...
 • Zhdukja e tregtarit/ Fation Fejzillari nuk ishte në Laç, tabulatet tradhëtuan shokun e tij

  Tvklan.al sjell informacione të reja rreth zhdukjes së tregtarit të perdeve Fatjon Fejzillari, i cili ka humbur gjurmët që prej 29 Prillit. 30-vjeçari Fajzillari nuk rezulton të ketë qenë në Laç në orarin që pretendon shoku i tij Aleksandër Fadili. Ky i fundit, i cili u arrestua nga policia...
1 2 3 5
Emisione