karburant

 • Rritet çmimi i naftës në të gjithë karburantet

  “Çmimi i hidrokarbureve është rritur në të gjitha pikat e karburanteve në Shqipëri. Një litër naftë tregtohet 5 lekë më shtrenjtë ndërsa benzina është rritur me 6 lekë.” Të gjithë pikat e karburanteve kanë ndryshuar çmimet duke shtrenjtuar naftën dhe benzinën mesatarisht me 5 lekë për litër. Dy ditë...
 • Shpërthen pranë karburantit makina me 3 persona (Video)

  Shpërthimi i një makine që ndodhej e parkuar pranë një karburanti për pak sa nuk përfundoi në tragjedi mbrëmjen e kësaj të enjteje. Ngjarja ndodhi në lagjen nr 9,  në qytetin e Korçës. Makina Benz me targa AA575PT, ishte në pronësi të një gruaje me iniciale V.D, e cila...
 • Shkrumbohet një karburant në Maliq (video)

  Një karburant në Maliq është shkrumbuar i gjithi. Dhe pse zjarrfikëset kanë shkuar në kohë nuk kanë mundur të shpëtojnë asgjë. Karburanti është pronë e një vendasi. Nga flakët është djegur një kamion dhe një makinë e parkuar para karburantit. Sipas policisë, zjarri është shkaktuar fillimisht në kamion pronë...
 • Grabiten me armë zjarri dhe maska dy pika karburanti

  Dy pika karburanti janë grabitur mëngjesin e së enjtes nga dy persona të armatosur dhe më maska. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë pranë vendit të ngjarjes në lagjen ”Nr.1” në Sarandë dhe kanë marrë kontakt me të dy punonjës me inicialet K.S., 58 vjeç, dhe R.S. Grabitja ka...
 • Vritet në sallë të operacionit bosi i bandës së karburantit

  Kreu i një bande meksikane është vrarë gjatë kohës që po kryente një operacion plastik që të fshihte identitetin duke ndryshuar fytyrën dhe duke fshirë shenjat e gishtërinjve. Autoritetet thanë se autori i sulmit hyri në klinikën që ndodhej në qytetin Puebla dhe vrau Jesus Martin, i njohur si...
 • Foto + Emrat/ Arrestohet pronari i karburantit, i gjenden drogë dhe granata

  Pronari i një karburanti në Korçë është arrestuar së bashku me vëllain e tij dhe punonjësin e pikës. Ata janë Andrea Kapurani 35 vjeç, Petro Kapurani 45 vjeç dhe punonjësi i karburantit Asllan Spahillari 58 vjeç i arrestuar për moskallëzim krimi. Gjatë operacionit të koduar “Itinerari”, policia thotë se...
 • Avioni me 161 pasagjerë shpërthen në flakë

  Një video e re tregon momentin kur një avion shpërthen në flakë, ndërkohë që po përpiqej të ngrihej për fluturim. Avioni i American Airline kishte në bord 161 persona dhe kishte marrë shpejtësinë e nevojshme për t’u ngritur kur shpërtheu në flakë. Rreth 2.040 litra karburant u derdhën nga...
 • Momente paniku, avioni me 280 pasagjerë bën ulje emergjente

  Ky është momenti, kur një avion Thomas Cook ndërpreu fluturimin dhe bëri një ulje emergjence në Manchester, pas raportimeve se kishte rrjedhe të karburantit. Në bord ndodheshin më shumë se 280 pasagjerë, të cilët u detyruan të dilnin nga avioni, pasi në vendin e ngjarjes marshuan menjëherë shërbimet e...
 • Grabiten me armë lodër dy karburante

  Dy grabitje kanë ndodhur gjatë natës në qytetin e Vlorës, të dyja nën “kërcënimin” e një arme lodër. Burime zyrtare bëjnë të ditur se pre e grabitësve, të cilët kanë arritur të marrin 190 mijë lekë të vjetra, ka rënë një karburant në hyrje të Vlorës dhe një tjetër...
 • Arrestohet hajduti i dyshuar i karburantit në Tiranë

  Policia e Tiranës ka arrestuar një nga autorët e dyshuar të vjedhjes së një pike karburanti në Tiranë. Ergit Shyti, 20 vjeç, banues në Tiranë, u arrestua pas dokumentimit me prova ligjore se ai është një nga autorët e dyshuar të vjedhjes me dhunë në pikën e karburantit në...
 • Grabitet me armë zjarri karburanti në Tiranë

  Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur gjatë natës në kryeqytet. Dy persona të armatosur rreth orës 01:38, kanë arritur të marrin një shumë parash nga një karburant në Ibë. Autorët mësohet se kanë marrë rreth 25.000 lekë të reja, disa paketa dhe telefonat e punonjësve. Sipas policisë, pas...
 • Nga janari nis shtrenjtimi i karburanteve

  Një rritje sporadike e çmimeve të karburantit këto ditë, paralajmëron fillimin e shtrenjtimit të naftës dhe gazit. Në disa pika karburanti, nafta kushton 5 deri në 10 lekë me shtrenjtë se një jave më parë. Ndërsa operatoret më të mëdhenj në treg, thonë se nuk kanë rritur çmimet, por...
 • Saga vazhdon, grabitet një tjetër pikë karburanti

  Një tjetër grabitje e armatosur dhe sërish objektiv ka qenë një pikë karburanti. Policia e Durrësit thotë se tre persona të maskuar dhe të armatosur i kanë marrë xhiron ditore rojeve të një pikë karburanti në afërsi të Mbikalimit të Fllakës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:50. Në bazë...
 • Grabitet një tjetër pikë karburanti, grabitësin marrin kasafortën

  Pikat e karburanteve vazhdojnë të jenë një objektivi i preferuar i grabitësve. Në orët e para të ditës së sotme, rreth orës 02:00 është grabitur një pikë karburanti, në autostradën Tiranë- Durrës. Policia thotë se një nga rojet ka njoftuar rreth orës 06:45 për grabitjen, duke thënë se i...
 • Grabitet një karburant në Lezhë

  Dy persona të armatosur dhe të maskuar kanë grabitur një pikë karburanti në aksin rrugos Shkodër – Lezhës, në afërsi të Dajçit. Fillimisht dy autorët kanë rrahur me sende të forta rojen e karburantit, Lek Përkeqi duke e lënë pa ndjenja. Më pas njeri nga grabitësit që mbante një...
 • Akcisë 13 lekë/litër për gazin e lëngshëm tek makinat

  Duke nisur nga 1 Janari 2017, drejtuesit e automjeteve me gaz do të paguajnë 13 lekë për litër më shtrenjtë karburantin. Por si do të funksionoje kjo skemë dhe si do të bëhet e mundur ndarja e përdorimit për konsum nga familjarët dhe automjetet për të mos lënë shteg...
 • “Doja vetëm lekët, jo ta vrisja”, 27-vjeçari mbetet në burg

  Arqile Koçi, vrasësi i punonjësit të karburantit në Sarandë, ka dalë para gjykatës ku është njohur me masën e sigurisë “arrest me burg”. 27-vjeçari ka mbajtur të njëjtin qëndrim si në polici para togave të zeza duke sqaruar se nuk donte ta vriste Artan Hoxhën por vetëm të merrte...
 • Video/ “Më zuri paniku, nuk doja ta vrisja”

  “Kur roja u nis drejt meje u frikësova dhe e qëllova”. Vrasësi i punonjësit të karburantit në Sarandë, ka treguar momentin kur qëlloi me armë zjarri. Arqile Koçi një 27-vjeçar, përdorues droge, u tha hetuesve se ishte trembur, por nuk kishte shkruar aty për të vrarë 44-vjeçarin, Artan Hoxha....
 • Vritet me armë punonjësi i një karburanti në Sarandë. Policia kap në një hotel autorin

  E kishte vëzhguar për ditë më radhë pikën e karburantit në dalje të Sarandës dhe në orët e para të kësaj të diele, vendosi ta grabiste me armë. Ishte ora 3 e 55 minuta, kur me një motor të kuq, një person i armatosur qëlloi mbi Artan Hoxhën, punonjësin...
 • Grabitjet e karburanteve gjatë natës, 6 të tilla në muajin Tetor

  Ashtu si në ngjarjen e “Qafë Gjashtës”, në Sarandë, të gjitha grabitjet me armë të pikave të karburantit kanë ndodhur gjatë natës. Në muajin tetor kryesisht në zonën Tiranë-Durrës-Krujë u shënuan 6 grabitje të tilla. 4 grabitje u kryen nga ish-gardisti Geraldo Guçi, i cili në datat 3, 9,...
Emisione