kashar

 • Hapi zjarr në drejtim të 28-vjeçarit

  Tre persona janë shpallur në kërkim nga autoritetet policore të Tiranës për plagosjen e ndodhur pasditen e së dielës në Fushë Mëzez, ku i lënduar mbeti një 28-vjeçar. Kështu, policia thotë se ka shpallur në kërkim një 26-vjeçar me iniciale M. G., banues në Tiranë, i akuzuar për vrasje...
 • Shkollat e Kasharit me terrene sportive

  Edhe shkollat e Kasharit kanë tashmë terrene të reja sportive. Kryebashkiaku Veliaj, teksa pa nga afër këtë investim në bashkëfinancim me qeverinë zvicerane dhe atë austriake, e vuri theksin tek rëndësia e shtrirjes së investimeve edhe në periferi. “Ajo që thonë të gjithë është: Shiko sa bukur duket Tirana,...
 • Hap dyert Panairi dhe Forumi Ndërkombëtar i AgroBiznesit dhe AgroTeknikës

  Për të dytin vit radhazi, Expocity Albania në Tiranë ka hapur dyert për të pritur Panairin dhe Forumin Ndërkombëtar të AgroBiznesit dhe AgroTeknikës, një ngjarje e rëndësishme kjo, për të gjitha shoqëritë e sektorit të bujqësisë në Shqipëri, në gjithë rajonin e Ballkanit. Në çeljen e këtij eventi morën...
 • Treni godet makinën, plagoset 32-vjeçari

  Treni i pasagjerëve i linjës Elbasan-Kashar, ka përplasur një automjet tip “Opel” që po kalonte mbi shina. Ngjarja ka ndodhur pranë metalurgjikut të Elbasanit dhe për pasojë e këtij aksidenti ka mbetur i lënduar drejtuesi i automjetit, një 32-vjeçar. Makinisti i trenit dhe ndihmësi i tij janë shoqëruar në...
 • Nis ndërtimi i dy rrugëve në Kashar

  Një investim i rëndësishëm ka nisur nga Bashkia e Tiranës në zonën e Kasharit që do të lehtësojë lëvizjen e mijëra banorëve të cilët jetojnë në këtë zonë që është populluar së tepërmi vitet e fundit. Favorizuar edhe nga koha e mirë, mjetet e Bashkisë po vijojnë punët me...
 • Ndotja nga djegia e fabrikës së riciklimit

  Një ditë pas zjarrit të rënë në ambientet e fabrikës së riciklimit të mbetjeve, zjarrfikësit vijojnë të mbajnë nën kontroll me ujë dhe me shkumë disa vatra zjarri që mbeten problematike. Era e tymit që u lëshua nga djegia e materialeve plastike u ndje edhe gjatë natës. Zona nuk...
 • Autostrada “Thumanë-Fushë Krujë-Vorë-Kashar”

  Projekti i dytë i paketës së qeverisë “One Billion Euro” është aksi rrugor “Thumanë-Fushë Krujë-Vorë-Kashar”. Rruga me gjatësi 20.8 kilometra është propozuar të ndërtohet nga kompania “Gener 2”, e cila ka bërë edhe studimin e fizibilitetit të shoqëruar me një ofertë të pakërkuar në ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë....
 • Rama: Na jepni timonin, ta çojmë tepsinë e pushtetit për skrap

  Kryesocialisti Edi Rama, nga Fieri u tregua më i ashpër me ish-aleatin e tij qeverisës. Rama tha se ata çirren dhe bërtasin për të sulmuar reformat e ndërmarra gjatë 4 viteve qeverisje. “Ne kemi qeverisur në këto 44 muaj në një koalicion, jemi shumë krenar për punën si koalicion,...
 • Tahiri: Policia private dhe siguria e bankave nuk funksionuan

  Nga Elbasani, ku mori pjesë në Këshillin Vendor për Sigurinë Publike, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka komentuar grabitjen e 2,2 milionë eurove në rrugën që të çon në Rinas. Ai tha policia do të bëjë maksimumin për të zbardhur ngjarjen. Por ministri sqaroi se në këtë rast kanë...
 • Veliaj inspekton linjën e re të Kasharit

  Në kuadër të riorganizimit të shërbimit për transportin urban, Bashkia e Tiranës ka nisur inspektimin e të gjitha linjave të autobusëve për të kontrolluar cilësinë e shërbimit që u ofrohet qytetarëve. Sot, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zgjodhi të inspektojë linjën e re të Kasharit, e cila...
 • Zjarr në nënstacionin e Kasharit

  Të gjithë fiderat që shpërndajnë energjinë e nënstacionit të Kasharit për 53 mijë abonentë të kryeqytetit janë djegur. Defekti është shkaktuar nga një kabull, i cili ka bërë qark të shkurtër dhe ka djegur më pas të gjithë kanalin e transmetimit të energjisë. Fikja në kohë e zjarrit parandaloi...
 • Zbardhet dëshmia e vëllait të biznesmenit: “Më kërkoi një armë disa ditë para ngjarjes”

  Eduart Lleshi, 48 – vjeçari që u gjet i vdekur të premten në Kashar, dyshohet se po planifikonte prej ditësh vetëvrasjen e tij. Në Policinë e Tiranës ka dhënë dëshminë vëllai i viktimës. Ai ka sqaruar se ditë më parë, Eduarti i kishte kërkuar një armë, pasi kishte disa...
 • Kënd i ri lojrash në Kashar

  Edhe zona e Kasharit do të ketë një kënd lojrash për fëmijë. Bashkia e Tiranës ka nisur nga puna për ndërtimin e tij. Sipas kryebashkiakut Erion Veliaj ky do të jete këndi i dytë më i madh, pas atij te kodrat e Liqenit. Sapo kemi nisur punën për këndin...
 • “STOP”/ Familja në skamje, kërkon ndihmë për librat e 5 fëmijëve

  Kjo është familja Saçi, e përbërë nga 8 anëtarë, prindërit dhe 6 fëmijët. Ata banojnë në Kashar, vetëm pak kilometra nga Tirana, në një shtëpi, rikonstruksionin e së cilës e kanë siguruar falë donacioneve. Por përveç mureve të kësaj banese, kjo familje jeton në varfëri totale. Kryefamiljari, Genc Saçi...
 • Zbret nga makina, përplaset për vdekje. Identifikohet viktima

  Një aksident me pasoja tragjike ndodhi gjatë paradites në autostradën Tiranë – Durrës. Ngjarja është shënuar rreth orës 10 e 30 minuta, pranë Yrshekut. I riu Dorian Shehu, 27 – vjeç, humbi jetën në vend. Sipas policisë, 27 – vjeçari, që po udhëtonte me një Mitsubishi nga Lushnja në...
Emisione