Klan Plus

 • Pasojat e ilaçeve kundër depresionit

  Ilaçet kundër depresionit mund të trefishojnë rrezikun për t’u prekur nga demenca në të ardhmen. Kështu rezulton nga një studim i fundit izraelit, në të cilin janë përfshirë 72 mijë pacientë, i cili është publikuar në revistën mjekësore të Psikiatrisë Amerikane. Pacientët janë ndjekur dhe monitoruar për shumë vite...
 • Bllokuesi i valëve tek “313” penalizon banorët në kryeqytet

  Banorët e zonës përreth burgut 313, megjithëse pjesë e kryeqytetit, janë të detyruar të jetojnë disi të përjashtuar nga teknologjia. Ata nuk mund të përdorin telefonat celularë dhe nuk kanë akses mjaftueshëm as në internet, për shkak të vendosjes së bllokuesve të valëve në burgun e sigurisë së lartë...
 • Marilyn Monroe është vrarë nga CIA?

  57 vite pas vdekjes së një prej femrave më të bukura në botë, Marilyn Monroe, ka dalë një hipotezë tronditëse. Aktorja dhe modelja u gjet e vdekur në shtëpinë e saj nga mbidoza. Por tani mendohet se ajo është vrarë nga agjentët e CIA-s, pasi kishte informacione në lidhje...
 • Mjeku në kërkim të faqes “fantazëm” që mashtron për të shitur ilaçe

  Abuzimet në faqet online me shitjen e medikamenteve dhe përdorimi i emrit të profesionistëve në këtë fushë është një shkelje e rëndë. Pre e një faqeje të tillë online ka rënë edhe mjeku androlog Evin Dani. Ai shprehet se është vënë në dijeni nga pacientë dhe miq për këtë...
 • “Videoja intime, e vodhën nga telefoni dhe e përdorën…”

  Në datën 12 Shkurt, inspektori i policisë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurtaj u arrestua nën akuzat e forta të ngacmimeve seksuale ndaj të miturve dhe pornografisë. Një portal lajmesh në Tiranë publikoi një video, ku inspektori shfaqej duke bërë veprime të turpshme në një mjedis të brendshëm. Sipas...
 • Sindroma e lodhjes kronike

  Një analizë gjaku do të diagnostikojë sindromën nga lodhja kronike. Për herë të parë kjo gjë do të përcaktohet në mënyrë objektive, pasi deri më sot nuk ekzistonte asnjë mjet për ta përcaktuar lodhjen kronike, e cila konsiderohej më tepër si imagjinare. Testimi, që është në fazën pilot, është...
 • Të paktën 10 viktima nga moti i keq

  Cikloni më i fortë tropikal që godet Indinë në 20 vitet e fundit ka shkaktuar dëme të mëdha dhe të paktën 10 të vdekur, duke sjellë shira të rrëmbyeshëm dhe erëra të forta deri në 240 km/h. Cikloni “Fani” goditi në afërsi të qytetit të Purit në shtetin e...
 • Megan Fox heq dorë

  Megan Fox ka hequr dorë nga vendimi për t’u ndarë me bashkëshortin Brian Austin Green. Aktorja 32-vjeçare, e cila u martua në vitin 2010, paraqiti një dokument letrar në një gjykatë në Los Angeles për të anuluar procedurat e divorcit. Ata do të divorcoheshin pasi kishin grindje të shumta...
 • Diell i dobët deri në 2023

  Minimumi i aktivitetit diellor që po verifikohet prej muajsh mund të zgjasë për disa vite. Nëse parashikimet do të jenë të sakta, numri i njollave diellore do të arrijnë në pikën më të ulët në Korrik, gjë që mund të vazhdojë deri në 2023. Pas këtij viti, situata do...
 • Djegia e Notre Dame u parashikua

  E gjithë bota u shokua nga shkatërrimi i katedrales 850-vjeçare Notre Dame në Paris. Menjëherë erdhën ofertat marramendëse për restaurimin e saj. Nga ana tjetër, kjo ngjarje ka rezultuar një sukses, përsa i përket novelës me të njëjtin titull të Viktor Hygoit. Që nga dita kur shumica e katedrales...
 • Qitja kthehet në modë, edhe femrat të interesuara

  Lidhja e shqiptarëve me armët është e fortë, kjo që nga koha e komunizmit, kur çdo qytetar ishte i detyruar të bënte zbor. Ndërsa si sport i ka dhënë Shqipërisë me shumë medalje në arenën ndërkombëtare. Kjo lidhje me sa duket vijon, pasi sporti i qitjes është kthyer në...
 • Situatë problematike me zjarret në Krujë

  Rastet e shpeshta të zjarreve në qarkun e Durrësit kanë mbledhur shtabin e emergjencave në qytetin bregdetar. Më problematike situata është paraqitur në zonën e Krujës ku janë regjistruar mbi 60 zjarre. Ndërsa prefekti Roland Nasto i cilësoi të qëllimshme dhe hodhi fajin tek policia që nuk identifikon autorët....
 • Kur do transmetohet Ertugrul, Çukur dhe Kryeqyteti-Abdylhamid në Klan HD dhe Klan Plus

  Duke filluar nga sot, serialet e Klan HD dhe Klan Plus do kenë një orar të ri transmetimi. Seritë e reja të telenovelës që ka thyer rekorde audience, “Ertugrul” do të mund t’i ndiqni nga sonte në mbrëmje vetëm në ekranin e Tv Klan çdo të martë dhe të...
 • Ertugrul rikthehet në Tv Klan

  “Ertugrul” rikthehet në ekranin e Tv Klan. Duke filluar nga data 31 Mars, çdo të dielë në Tv Klan do të transmetohen 2 episode premierë të serialit më të ndjekur të momentit. Nga e hëna në të enjte si zakonisht serialin “Ertugrul” do e ndiqni në ekranin e Klan...
 • Blogeret e modës, vajzat e apasionuara që duan të orientojnë mënyrën e veshjes

  Arjena Duçi është një fashion blogere e diplomuar si teknike laboratori por e bindur që nuk do ta ushtrojë kurrë profesionin e saj. Pasionin për modën e ka pasur që herët dhe e ka konkretizuar me një blog që sot ka arritur në 12 mijë ndjekës. “Vendosa të hap...
 • Rikthehet “Ertugrul”, seritë e reja në ekranin e Klan Plus

  “Ertugrul” rikthehet në ekranin e Klan Plus. Seritë e reja të telenovelës që ka thyer rekorde audience, do të mund t’i ndiqni prej datës 11 Mars. Janë 90 episode të reja të sezonit të pestë të “Ertugrul”. Çfarë do të ndodhë me tre djemtë e Ertugrul-it, armiqtë e tjerë,...
 • Viola Spiro na tregon sekretin, cila është puna e dytë që bën përveç gazetarisë (Video)

  Prej dy javësh, Viola Spiro ka nisur emisionin më të ri sportiv në Klan Plus. Për të na treguar më shumë rreth kësaj eksperiencë të re për të, Viola ka qenë e ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Ajo thotë se kjo është një sfidë...
 • Gjendet bleta më e madhe në botë

  Rizbulohet bleta gjigande e Indonezisë që mendohej se ishte zhdukur si specie. Ajo konsiderohet si më e madhja në botë dhe njihet me emrin bleta Wallace, nga emri i natyralistit britanik Alfred Ruseel Wallace, që e zbuloi në vitin 1858 në ishullin indonezian Bacan. Kjo bletë më pas nuk...
 • Elektriciteti në 2040-n

  Energjia e rinovueshme do të jetë burimi i parë i furnizimit me elektricitet brenda vitit 2040. Energjia e erës, diellore dhe burime të tjera të gjelbra do t’i japin planetit gati 30% e të gjithë energjisë së konsumueshme, shifër që në Evropë do të arrijë deri në 50. Këto...
 • Çfarë ndodh nëse rrini gjatë gjithë kohës online

  Rrjetet sociale rrisin vetëpëlqimin. Realiteti në të cilin jetojmë, aty ku kryesisht virtualja mbizotëron edhe mbi realen, është një fenomen që po vë në krizë unin tonë. Sipas specialistëve të neuroshkencës e psikoanalistëve të mbledhur në një konventë në Romë, me titullin “Exploring the Self”, të qëndrosh në mënyrë...
1 2 3 24
Emisione