klan

 • A janë takuar Enca me Noizyn? (Video)

  Noizy dhe Enca ishin dikur miq të ngushtë dhe mosmarrëveshjet mes tyre tërhoqën vëmendjen e mediave rozë dhe u komentuan gjatë. Edhe pse ka kaluar kohë që këngëtarët nuk flasin me njëri-tjetrin, marrëdhënia e tyre ende ngjall kuriozitet në publik. Sot Enca ishte e ftuar në emisionin “Xing me...
 • A ke të dashur? Përgjigjet Enca (Video)

  Ajo është një këngëtare e njohur dhe përveç muzikës që bën, Enca Haxhia është shpesh në qendër të mediave për jetën e saj private. Por pavarësisht famës, ajo ka ruajtur gjithnjë jetën e saj private dhe nuk ka pranuar të flasë publikisht. Por mbrëmjen e sotme, e ftuar në...
 • Historia e rrallë e mjekut Shyqyri Haxhia (Video)

  Historia e tij është e rrallë. Prej 51 vitesh mjek në Spitalin e Lezhës, Shyqyri Haxhia është ndër të parët kirurgë të qytetit që kur spitali është hapur në fund të viteve 60-të. Me përkushtimin ndaj profesionit dhe komunitetit, ai i ka kaluar ditët dhe shpesh edhe netët në...
 • “A do ta fusin në burg Lulzim Bashën?” (Video)

  Lajmi se kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është thirrur nga Prokuroria e Tiranës për të dëshmuar në lidhje me lobimin rus në SHBA në datë 17 Qershor ka qenë ndër temat kryesore të diskutimit në media. Kjo ishte edhe një nga temat e emisionit të sotëm “Zonë e...
 • “Njëqind vjet vetmi”, vjen kryevepra Marquez nga origjinali në shqip (Video)

  Ajo është një shkrimtare e njohur që është cilësuar si ndër më të mirat në letërsinë bashkëkohore shqipe. Bëhet fjalë për Mira Meksin. Vepra e shkrimtares është përkthyer në disa gjuhë të huaja si dhe është botuar nga disa shtëpi të huaja prestigjoze, ku përmendim botimin e Romanit “E...
 • “Në të ardhmen do të doja të birësoja një fëmijë” (Video)

  Ajo është një moderatore shumë simpatike. Por me portretin e saj dhe tiparet e veçanta, Eva Murati ka tërhequr vëmendjen e regjisorëve shqiptarë, duke u bërë pjesë e disa filmave. Së fundmi ka qenë pjesë e një filmi me 3 seri, i cili do të transmetohet së shpejti. “Unë...
 • Peshonte 105 kilogramë, 23-vjeçarja bën ëndrrën realitet (Video)

  Reality show “Doktor Plastik ” në episodin e tij të dytë të sezonit të dytë në Tv Klan, kishte në qendër Rediona Likomanin. Një nënë e re, e cila pas martesës dhe lindjes së djalit kishte shtuar 40 kilogramë. Përpara se të vinte në “Doktor Plastik”, ajo ishte përpjekur shumë...
 • Trendi i rrobave të banjos Verë 2019 (Video)

  Stina më e bukur e vitit ka çelur zyrtarisht sezonin e saj. Vera tashmë ka ardhur dhe ditët me shi duket sikur u harruan. Disa prej nesh kanë filluar pushimet, e disa të tjerë po përgatiten. Vera e 2019-s ka sjellë një sërë trendesh të reja dhe mund të...
 • “Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë” (Video)

  “Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë”, është pikërisht ky koncerti që do të mbledhë tek Amfiteatri i Tiranës më datë 20 Qershor, disa prej emrave më të mirë të muzikës. Një koncert ky kushtuar Tiranës, skenës së madhe të të gjithë artistëve. Pavarësisht vendit të origjinës, apo daljes së...
 • Analistët diskutojnë zhvillimet politike të korrikut 2002 (Video Arkiv)

  Zhvillimet intensive të korrikut të vitit 2002 ishin tema e një prej puntatave të emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Për herë të parë më 26 korrik të 2002 me një ceremoni zyrtare u bë rokada e presidentëve, Presidenti Rexhep Mejdani i lëshoi postin Afred Moisiut, ndërkohë që paraditen...
 • Ravioli me gjizë dhe spinaq (Video)

  Përbërësit: 300 gr miell 200 gr spinaq 120 gr pomodorini 100 gr parmixhano 80 gr gjizë 70 gr pançetë derri 40 gr gjalpë 30 gr borzilok 3 vezë Vaj ulliri Trumzë Kripë Piper Përgatitja: Në një tas vendosim miellin, shtojmë në të vezët, vaj ulliri, kripë, piper dhe i...
 • Gnocchi të mbushur me mozzarella (Video)

  Përbërësit: 500 gr patate 300 gr salcë domate 200 gr miell 100 gr mozzarella 100 gr niseshte 100 gr djathë i grirë 50 gr gjalpë 2 karrota 2 thelpinj hudhër 2 vezë 1 qepë Borzilok Kripë Piper Përgatitja: Në një tenxhere me ujë ziejmë patatet. Në një tigan me pak...
 • Arben Malaj: Rëndësia e korridorit 8-të (Video-Arkiv)

  Ish-deputeti Arben Malaj ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu më datë 20 Mars të vitit 2000. Një nga problemet më të diskutuara dhe më të rrahura nga mediat në Mars të vitit 2000 ishin problemet që lidheshin me projektet që rrjedhin nga pakti i...
 • “Dashni pa krahë” (Video)

  Ata janë dy këngëtarë të njohur, të cilët së fundmi kanë realizuar bashkëpunimin e dytë me njëri-tjetrin. Bëhet fjalë për Blerina Brakën dhe Shpat Kasapin. Ajo më herët ka kënduar në opera si soprano, por ka pothuajse 12 vite që njihet më tepër në muzikën e lehtë. Ndërsa Shpati...
 • Fatos Lubonja: Në Shqipëri nuk shihen interesat e vendit, por të grupeve të caktuara (Video Arkiv)

  Zgjedhjet për President në vitin 2002 duket se kishin kompiluar situatën politike në vend, ndaj dhe emisioni “Opinion” realizuar më 23 Maj 2002 kishte pikërisht këtë si temë diskutimi. Fatos Lubonja një ndër analistët më të njohur në vend ishte përballë gazetarit Blendi Fevziu dhe tha se në Shqipëri...
 • Kofshë pule me mozzarella (Video)

  Përbërësit: 200 gr bukë të grirë 100 gr miell 100 gr stika 70 gr borzilok 6 kastraveca turshi 4 vezë 2 mozzarella 2 kofsha pule Kripë Piper Përgatitja: Pastrojmë kofshët e pulës nga kockat, i vendosim në mikser, shtojmë bukë të grirë dhe i miksojmë bashkë. Masën e përgatitur...
 • Kallamar mediterran (Video)

  Përbërësit: 100 gr pomodorini 30 gr ullinj të zi 20 gr kaperi 3 kallamarë 2 patate 1 limon 1 spec djegës Borzilok Hudhër Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht pastrojmë kallamarët dhe i marinojmë me kripë, piper, vaj ulliri dhe i lëmë të qëndrojnë për pak. Në një mikser miksojmë hudhër,...
 • “Gjënë që kam dashur më shumë në jetë Zoti ma dha me shumicë” (Video)

  Ajo është gazetare dhe moderatore televizive mjaft e njohur. Të shumta kanë qenë programet që ka drejtuar, por ai që e bëri më të njohur ishte “Histori Dashurie”. Së fundmi ajo është larguar nga ekrani për t’ju përkushtuar më tepër familjes së saj. Rastësia e ëmbël ka bërë që...
 • Sali Berisha: Shkaku i krizës në vend, qeveria Nano, 2003 (Video Arkiv)

  Problemet e krizën qeveritare, krizës parlamentare dhe ato që lidheshin me problemet e mbartura nga zgjedhjet e 12 Tetorit të vitit 2003 ishin objekt i intervistës së ish-liderit të Partisë Demokratike Sali Berisha në emisionin “Opinion”, realizuar më datë 20 Nëntor të vitit 2003. Për rreth 10 ditë në...
 • Strudel molle me mish derri (Video)

  Përbërësit: 380 gr fileto derri 250 gr miell 100 gr pançetë 100 gr ujë 20 gr qumësht 4 mollë 1 vezë 1 lugë vaj ulliri 1 tufë trumzë Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht vendosim në një tas miellin, qumësht, vezë, kripë, piper dhe përgatisim brumin. E mbështjellim me letër pelikul...
1 2 3 79
Emisione