klan

 • Pasta me spek dhe rukola (Video)

  Përbërësit: 350 gr gnocheti sardi 250 gr pana 200 gr proshutë spek 200 gr patate 200 gr rukola 100 gr parmixhano Trumzë Hudhër Kripë Piper Përgatitija: Fillimisht në një tenxhere me ujë ziejmë patatet. Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim trumzë dhe hudhër, më pas shtojmë spek...
 • Pilaf spanjoll (Video)

  Përbërësit: 300 gr oriz 150 gr fileto pule 100 gr karkaleca 40 gr bizele 2 speca të kuq 2 speca të verdhë 2 bustina shafran 1 kungull jeshil 1 kallamar Kripë Piper Përgatitja: Vendosim një tenxhere me ujë që të ziejë. Shtojmë në të tumerik, oriz dhe i lëmë...
 • Ish-Prokurori Arben Rakipi: Lidhjet e politikës me krimin e organizuar (Video Arkiv)

  Arben Rakipi, ish-Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” realizuar më 13 Dhjetor të vitit 2001. Gjatë intervistës përballë gazetarit Blendi Fevziu, ish-Prokurori foli për akuzat e një pjese të madhe të politikanëve shqiptarë kundrejt njëri-tjetrit për lidhjet me krimin e organizuar. “Në këtë...
 • Konsumi i sheqerit, dëmet që sjell në organizëm (Video)

  Secili nga ne mund të ketë provuar të mbajë dietë, por kur bëhet fjalë për sheqerin nuk dimë se si ta shmangim dhe të mos konsumojmë në sasi të tepruar, ndonjëherë edhe pa e kuptuar. Sheqeri nuk siguron ndonjë vlerë ushqyese dhe ushqimet me sheqer shpesh janë ushqimet me...
 • Kujtimet në televizion të Ardita Mullait (Video)

  Dikur e kemi parë në programet televizive në Radio Televizionin Shqiptar. E njohur si vajza me kaçurrela ngjyrë të verdhë që dilte në programet e të vetmit televizion në vitin 1992, Ardita Mullai krijoi ndër vite një profil shumëdimensional. Ndonëse mbaroi shkollën për aktrim në Universitetin e Arteve, ajo...
 • Rikthehet pas 23 vitesh Kupa e Shqipërisë në Bodybuilding dhe Fitness (Video)

  Pas 23 vitesh mungesë, Federata Shqiptare e Bodybuilding dhe Fitness organizoi në datën 4 Maj në sallën e koncerteve të Universitetit të Arteve në Tiranë, Kupën e Shqipërisë në Bodybiulding dhe Fitness. Në aktivitet morën pjesë 46 sportistë nga qytete të ndryshme të Shqipërisë. Pjesëmarrja e djemve në këtë...
 • Intervista e shkrimtarit Ismail Kadare në vitin 1998 (Video Arkiv)

  Ismail Kadare, shkrimtari shqiptar më i njohur në botë, i përkthyer në 45 gjuhë është cilësuar edhe si një prej shkrimtarëve dhe intelektualëve më të shquar evropianë të shekullit të XX. Ai krijoi një vepër me karakter universal, por që rrënjët i ka thellë në tokën shqiptare. Edhe pse...
 • Sallatë quinoa me karkaleca (Video)

  Përbërësit: 200 gr quinoa 100 gr karkaleca 1 avokado 1 limon jeshil 1 kastravec 1 rrepë e kuqe 1 panxhar Pak uthull molle Sallaturina mikse Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht vendosim në një tas kuinoan dhe e shpëlajmë me ujë të bollshëm tre herë. Vendosim një tenxhere me ujë që...
 • Ravioli me domate dhe mozzarella (Video)

  Përbërësit: 300 gr miell 300 gr paleti domate 200 gr mozzarella 75 gr parmixhano 70 gr pomodorini 45 gr borzilok 10 gr rigon 3 vezë 2 lugë vaj ulliri 2 karota 2 degë selino 1 qepë Kripë Piper Përgatitja: Në një tas vendosim miellin, shtojmë në të vezët, vaj...
 • Pyetja e sikletshme e Belindës për Jonida Vokshin (Video)

  Ashtu siç edhe është traditë në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan, velina Belinda Dragoti bën një pyetje të sikletshme për personazhet e ftuar. Në mes të intervistës e shumë të pathënave, velina hyri në studio dhe pyeti moderatoren Jonida Vokshi për gënjeshtrën e fundit që i ka thënë...
 • “Si e priti familja lajmin se do martohem” (Video)

  Pas lajmit të mirë që ndau me të gjithë, se së shpejti do të martohet me producentin Besnik Krapi, moderatorja Jonida Vokshi tregoi po ashtu se si e pritën këtë lajm familjarët e saj. Gjatë emisionit “Xing me Ermalin” në Tv Klan ku ajo ishte e ftuar, u shpreh...
 • Jonida Vokshi i jep fund beqarisë (Video)

  Edhe pse është moderatore dhe aktore e suksesshme, Jonida Vokshi është treguar gjithnjë e rezervuar dhe hermetike për jetën e saj private. Por mbrëmjen e sotme në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan, moderatorja pohoi për herë të parë se së shpejti do të martohet. Ekskluzivisht për emisionin...
 • Jonida Vokshi tregon arsyen e vërtetë pse hoqi dorë nga muzika (Video)

  Moderatorja Jonida Vokshi është padyshim një nga femrat më të njohura dhe me të komentuarat në showbizin shqiptar. Mbrëmjen e sotme ajo ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan ku foli për hapat e parë të saj në televizion. Ajo tregoi se fillimisht është bërë...
 • Check In, vendet më të bukura që duhet të vizitoni në Kroaci (Video)

  Kroacia, ose perla e Adriatikut, është një destinacion i paimagjinueshëm për ata që kërkojnë një përvojë unike. Është destinacioni ideal për një udhëtim me makinë. Një territor me bukuri të jashtëzakonshme, falë edhe dhjetë vendeve të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.  5835  km katror bregdet me mbi 1200 ishuj e...
 • “Kryetarë bashkish dhe ish-ministra të PS po tentojnë të rrëzojnë Ramën”(Video)

  “Ka kryetarë bashkish apo ish-ministra dhe njerëz të lartë, të cilët nxjerrin njerëz, duke tentuar që ta rrëzojnë Ramën, po aq sa ne ose edhe më shumë se ne”. Kështu deklaroi ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Sipas...
 • Një marrëveshje Rama-Basha sonte në mesnatë? (Video)

  Kanë kaluar dy vite qëkur dy liderët aktualë të politikës shqiptare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, arritën një pakt mes tyre. Por që ky skenar të përsëritet sërish mesnatën e sotme, sipas ish-deputetit të PD Ervin Salianji është një “ëndërr në bunker” e kryeministrit...
 • Ervin Salianji: Edhe Rama e di që nuk ka zgjedhje në Qershor (Video)

  Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji dhe politologu Arjan Curi ishin të ftuarit e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Pyetja e parë që drejtuesi i emisionit iu drejtoi të ftuarve kishte të bënte me sjelljen e kryeministrit Edi Rama, i cili ishte i ftuar në “Opinion” një natë...
 • Një libër për fëmijët që kanë vështirësi në lexim (Video)

  “Çrregullimet e të nxënit” është një libër që në qendër të vëmendjes sjell problemet që fëmijët kanë me të lexuarit, të shkruarit dhe në matematikë. Këto rezultojnë të jenë probleme komplekse për fëmijët. Autorja e librit Lorela Garuli në këtë libër shqyrton konceptet teorike bazë të çrregullimeve të të...
 • “Nuk kam për t’i harruar momentet e fundit të babit” (Video)

  Marrëdhënia midis një babai dhe një vajze është shumë e ngushtë. E tillë ka qenë edhe lidhja e këngëtares Silva Gunbardhi më babanë e saj të ndjerë. Këngëtarja ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ku përveçse lançoi këngën e saj më të re të titulluar...
 • Një këngë kushtuar babait (Video)

  Ajo është një këngëtare e suksesshme dhe e dashur për publikun shqiptar. Së fundmi ajo ka realizuar një këngë dedikuar figurës së babait. Bëhet fjalë për Silva Gunbardhin. Në këtë klip tregohet dita e një babai me djalin dhe dashuria  e tij e madhe për të birin. Dhe për të...
Emisione