klan

 • “Jetë me ju” (Video)

  Ajo është një këngëtare shumë e njohur, e cila me zërin e saj na ka emocionuar sa herë ka dalë në skenë. Gjithmonë me projekte të reja muzikore, Manjola Nallbani është një nga ato artiste që i ka dhënë shumë vlera muzikës shqiptare. Ka shkëlqyer si në muzikën e...
 • Propozimi i Edi Ramës si ministër Kulture që ngjalli diskutim në mediat shqiptare (Video Arkiv)

  Gjatë kohës kur Edi Rama mbante postin e ministrit të Kulturës u bë protagonist në media pas propozimit që i kishte paraqitur qeverisë ku parashikohej konservimi i qendrës së Tiranës dhe shpallja e saj monument kulture. Projektligji ngjalli diskutim në mediat shqiptare dhe nuk ishte e vetmja iniciativë e...
 • Oriz integral me ton dhe avokado (Video)

  Përbërësit: 300 gr oriz integral 100 gr ton 50 gr pomodorini 50 gr ullinj të zi 1 kungull jeshil 1 avokado 1 qepë Majdanoz Rukola Kripë Piper Përgatitja: Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim qepën, shtojmë pak spec djegës, ullinjtë e zi, majdanoz dhe i skuqim bashkë....
 • Fileto pule me kërpudha (Video)

  Përbërësit: 700 gr fileto pule 600 gr kërpudha 300 gr pana 50 gr vaj ulliri 30 gr majdanoz 6 feta buke 4 thelpinj hudhër 2 domate 1 gotë verë Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht presim në kubikë fileton e pulës. Në një tenxhere me pak vaj ulliri skuqim hudhrën, shtojmë...
 • Intervista e Edi Ramës si kryebashkiak në vitin 2001 (Video Arkiv)

  Pas zgjedhjes si kryetar i Bashkisë Tiranë, Edi Rama ka dhënë intervistën e parë si kryebashkiak për emisionin “Opinion” në Tv Klan më 10 Maj të vitit 2001. Gjatë intervistës së tij përballë drejtuesit të emisionit Blendi Fevziu, Rama tha se posti i kryebashkiakut është me përgjegjësi të madhe....
 • Violinisti shqiptar që drejton Orkestrën Tonhalle në Zyrih (Video)

  Ai është një artist shqiptar që po korr sukses në skena të ndryshme ndërkombëtare. Klaidi Sahatçi është violinist me famë botërore. Është koncertmaestri i parë i Orkestrës Tonhalle në Zyrih, i cili luan solo, muzikë dhome dhe është gjithashtu edhe një profesor i njohur muzike në Zvicrën italiane. Ai...
 • Jusuf Vrioni: Karriera ime e vonë veçse një ngjarje në jetën e një personi (Video Arkiv)

  “Ai ka ngjitur me vështirësi shkallët e TV Klan për të dhënë të parën dhe të vetmen intervistë të jetës së tij në moshën 83-vjeçare”, kështu e nis emisionin e datës 10 Janar të vitit 2000 drejtuesi i “Opinion” Blendi Fevziu. Bëhet fjalë për intervistën e ish-ambasadorit të Shqipërisë...
 • Ravioli me krem djathi dhe vezë (Video)

  Përbërësit: 300 gr miell 170 gr parmixhano 150 gr gjizë 70 gr pançetë 30 gr borzilok 20 gr sherebelë 10 gr vaj ulliri 6 të verdha veze Kripë Piper Përgatitja: Vendosim një tenxhere me ujë që të ziejë. Shtojmë në të pak kripë dhe pak vaj ulliri. Më pas...
 • Paccheri me turli perimesh (Video)

  Përbërësit: 300 gr paccheri 200 gr borzilok 50 gr ullinj të zi 10 gr kaperi 10 gr stika pishe 2 kunguj jeshilë 2 degë selino 2 domate 1 qepë 1 patëllxhan 1 spec i kuq 1 karotë 1 spec djegës Majdanoz Kripë Piper Vaj për skuqje Përgatitja: Vendosim një...
 • “Më ngacmojnë meshkujt e televizionit…” (Video)

  Valer Kolnikaj ka qenë i ftuari i puntatës së sotme të emisionit “Xing me Ermalin” në Tv Klan. Gjatë emisionit Ermal Mamaqi pyeti modelin nëse e ngacmojnë meshkuj, ndërkohë që shtoi se kohët e fundit janë shtuar shumë. Kolnikaj u shpreh se meshkujt që punojnë nëpër televizione janë kryesisht...
 • “A bëhet xheloze gruaja që je më “pjeshkë” se ajo?” (Video)

  “A bëhet xheloze gruaja që je më pjeshkë se ajo?”, kjo ishte pyetja “me spec” që velina e “Xing me Ermalin” në Tv Klan, Belinda Dragoti i drejtoi mbrëmjen e sotme të ftuarit Valer Kolnikaj. I vënë në siklet, modeli u shpreh se gruaja e tij do të bëhej...
 • Po të mbaron fama? Modeli tregon arsyen përse është shkëputur nga televizioni (Video)

  Prej kohësh tashmë modeli Valer Kolnikaj duket se është shkëputur nga televizioni. Mbrëmjen e sotme, i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan, drejtuesi i emisionit Ermal Mamaqi e pyeti pikërisht për arsyen e largimit nga ekrani. Kolnikaj u përgjigj duke thënë se arsyeja e vërtetë e...
 • Valeri flet për jetën private: Jam martuar me shkuesi (Video)

  Të qenit në qendër të vëmendjes dhe të diskutimit në media asnjëherë nuk ka qenë problem për Valer Kolnikajn. Mjeku nga Malësia e Madhe që ka pasion modelingun dhe shoë-t televizivë tregoi mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” në Tv Klan se është tradicional. Gjatë emisionit ai tregoi...
 • Valer Kolnikaj shtrin mbi tavolinë dhe puth Mamaqin (Video)

  Ai është një nga personazhet më kontraversë dhe më të komentuar në mediat rozë. Bëhet fjalë për modelin Valer Kolnikaj. Mbrëmjen e sotme ai ishte i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan. Drejtuesi i emisionit e prezantoi atë me fjalët: “Ai është një përfaqësues i linjave...
 • Shtëpia muze, banesa e qindra objekteve të rralla (Video)

  Shtëpia e vjetër muze pranë qendrës së Shkodrës është kthyer në banesën e qindra objekteve të rralla antropologjike dhe etnografike që datojnë që prej lashtësisë Ilire, tek mesjeta e deri tek objektet e rralla të kohës së komunizmit. Objekte të cilat tregojnë ndoshta më shumë se sa dokumentarët. Stili...
 • Vendet më të bukura që duhet të vizitoni në Jaipur (Video)

  Udhëtimi i Check In në Indi vijon edhe këtë javë në Rajastan, në zbulim të kryeqytetit Jaipur i quajtur ndryshe “qyteti roze”, për ngjyrën karakteristike të ndërtesave të tij në qendrën e vjetër. Një qytet i furishëm dhe kaotik plot kontraste dhe ngjyra që strehon ndërtesa të mrekullueshme, nga...
 • Pas lajmit se do fejohej, Shpat Kasapi flet për vajzën “misterioze” (Video)

  Lajmet se këngëtari Shapt Kasapi ka gjetur dashurinë dhe së shpejti mund të fejohet bënë xhiron e mediave rozë disa muaj më parë. Mbrëmjen e sotme ai ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në TV Klan për të sjellë bashkëpunimin e tij me këngëtaren Blerina Braka “Dashni...
 • Pas shumë vitesh në skenë Land Kademi publikon këngën e tij të parë (Video)

  Land Kademi është një ndër këngëtarët  më të njohur, i cili ka një karrierë të gjatë në muzikë. Por ndryshe nga këngëtarët e zakonshëm, ai gjithnjë ka kënduar këngë të këngëtarëve të tjerë. Vetëm pak ditë më parë ka publikuar këngën e tij të parë të titulluar “Edhe pak...
 • “Engjëjt e Amerikës” drama provokuese ngjitet në “ArTurbina” (Video)

  “Engjëjt e Amerikës”, është një shfaqje e teatrit bashkëkohor modern të dramaturgjisë botërore, që ka provokuar me temën që trajton dhe mesazhet e forta që përcjell. Është një vepër shumëdimensionale ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin dhe për kuptimin e jetës. “Engjëjt e Amerikës”, e autorit...
 • Destinacionet ku mund të pushoni këtë fundjavë (Video)

  Fundjava është përpara dhe me siguri keni menduar të relaksoheni dhe të kaloni kohë të bukur me familjen ose shoqërinë. Shqipëria është padyshim një vend që të ofron destinacione të mrekullueshme për t’u vizituar. Si në mal edhe në det mund të vizitosh vende të mrekullueshme. Pikërisht në emisionin...
Emisione