klan

 • Video/ Fut të dashurën në shtëpi, komshijet spiunojnë adoleshentin 

  Një gjimnazist në Fier duket se nuk i ka shpëtuar syrit të komshijeve me lëvizjet e fundit që ka bërë. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show” adoleshenti ka shfrytëzuar faktin që prindërit e tij nuk ishin në shtëpi dhe ka marrë me vete të dashurën. “Sapo është kthyer nëna...
 • Video/ Fioralba Dizdari: Si e mora ftesën për të prezantuar motin në ABC News 

  Ajo është një nga vajzat më të bukura në Shqipëri dhe karrierën e saj e ka nisur si modele. Pas kësaj eksperience në modeling, ajo tashmë ka vendosur të sfidojë veten në televizion dhe ka marrë përsipër që të jetë prezantuesja e rubrikës së parashikimit të motit në ABC...
 • Video/ Kamenica zbulon se çfarë ‘detyre’ i ka vënë tenorit grek

  Më datë 15 Mars në Tiranë dhe më datë 16 Mars në Vlorë, për herë të parë në Shqipëri do të organizohet një koncert që do të sjellë për publikun shqiptar perla të muzikës trandicionale shqiptare dhe asaj greke. “Bridges of musical tradition” titullohet koncerti dhe vjen nën interpretimin...
 • Video/ Armina Mevlani tregon planet e dasmës 

  Prej fillimit të muajit Shkurt e deri në fillim të muajit Mars, bota e modës është nën ethe. Pikërisht në këtë kohë zhvillohen dhe të famshmet “Javët e modës”, që përcaktojnë trendet dhe risitë, në këtë industri të fuqishme. Në dy prej tyre, atë në Milano dhe në Paris,...
 • Video/ Smoothie që ndihmon kundër celulitit 

  Celuliti përbën një ndër problemet më të mëdha dhe gratë do të bënin gjithçka për ta hequr qafe. Shkaqet e celulitit kurrë nuk janë të ngjashme, por e kanë prejardhjen në gjenetikë, ose në çrregullimet hormonale. Celulitit në masë të madhe i ndihmon edhe qëndrimi ulur para aparatit televiziv,...
 • Çifti që triumfoi në episodin e katërt të “Lufta e Nuseve”

  Blearta me Sovranin, Adelina me Enin dhe Lori me Andrean ishin çiftet konkurrues të episodit të katërt të “Lufta e Nuseve”. Kanë qenë tri vajzat ato, të cilat shijuan dhe vlerësuan dasmat e njëra-tjetrës, megjithatë fituesja ishte vetëm një. Të trija vajzat dukeshin mjaft bukur veshur me fustanin e bardhë. Pas...
 • Video/ “Paraja nuk është gjithçka…”

  Bojken Lako është një nga kantautorët më të veçantë të muzikës shqiptare. Inovativ, gjithmonë me atë nuhatjen ndryshe për të bërë muzikë dhe art, Lako prej vitesh tashmë i dhuron muzikës shqiptare këngë unike, të cilat ka vendosur t’i sjellë në një koncert recital në muajin Maj. Por krahas...
 • Video/ Ngjiti Kilimanxharon, Dorina Mema tregon eksperiencën ndryshe

  Atë e njohim si një modele fitnesi dhe shpesh e kemi parë në ekran të flasë pikërisht për këtë temë. Por prej disa kohësh Dorina Mema nuk ndodhej në Shqipëri. Ajo ka qenë pjesë e një aventure që është mbajtur në Afrikë, ku ka ngjitur malin Kilimanxharo, në të...
 • Video/ Mësuesja nga Tirana kërkon njohje: Dua një tullac 

  Një mësuese nga Tirana ka kërkuar sot përmes emisionit “Aldo Morning Show” një njohje. Denisa tha se nuk është martuar ndonjëherë dhe kërkesa e saj ishte specifike. Ajo kërkoi që të njihej me një burrë tullac, pasi sipas saj janë në modë. “Jam Denisa nga Tirana. Mora për një...
 • Video/ Futbollistët më të bukur të Kombëtares sipas Ilda Bejlerit 

  Ajo është një nga moderatoret më të përfolura jo vetëm për shkak të paraqitjes së saj. Bëhet fjalë për Ilda Bejlerin, e cila shpeshherë është komentuar edhe për jetën private dhe marrëdhëniet me futbollistët shqiptarë. Bejleri ishte e ftuar këtë të shtunë në “Xing me Ermalin” ku u pyet se cili...
 • Video/ Ramadani flet me shifra marramendëse, tregon kontratën më të madhe që ka nënshkruar 

  Hetem Ramadani është ndër njerëzit që ka bërë kapërcime të mëdha në jetë. Ai ka shënuar arritje rekord në fushën e biznesit. Ramadani ishte sot i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan nga ku rrëfeu historinë e tij dhe punën e parë që ka bërë. Ai...
 • Video/ E kritikoi për veshjen, Ilda Bejleri ironizon Mustafa Nanon

  Monologu  analistit dhe gazetarit Mustafa Nano në emisionin e tij, “Provokacija”, për moderatoret sportive Bora Zemani dhe Ilda Bejleri ka shkaktuar reagime të shumta në rrjetet sociale. Nano kritikoi moderatoret për veshjen dhe u ndal konkretisht tek fustanet tepër të shkurtra që ato mbanin veshur. Pas monologut të tij...
 • Video/ Nëna e Çiljetës për “Dridhe”: Qyqja Geto…

  Në vitet 2000 këngëtarja Çiljeta Xhilaga ishte personazhi që me tiparet e theksuara, format e bollshme  dhe performancat ekstravagante u kthye në objekt diskutimesh kudo. Gazetat ishin të mbushura me artikuj për të dhe këto reagime nuk janë kaluar aspak lehtë për familjen e saj. Në një intervistë për...
 • Video/ Ledri Vula flet për herë të parë për Dua Lipën dhe Rita Orën

  300 mijë shqiptarë u tërbuan me hitet e tij në koncertin e paharrueshëm në 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ledri Vula ishte zgjedhur personalisht nga Rita Ora si i vetmi këngëtar që do të këndonte krah saj në festën madhështore në sheshin e Prishtinës. Që nga 17 shkurti ka...
 • Video/ Shqiptarja që përfaqëson Qipron në Eurovision: Bota do të ndjejë flakët tona

  Më në fund këngëtarja Eleni Fouriera prezantoi klipin që fansat e saj të zjarrtë e prisnin me padurim. Me kërcime seksi dhe imazhe plot sensualitet klipi duket se është vetëm një flakë që këngëtarja e lindur në Fier pritet të ndezë në skenën e Eurovisionit. E njohur ndryshe si...
 • Zonë e Lirë/ Vrasja e dyfishtë në Vlorë, rikthimi në tragjeditë e antikitetit 

  Krimi i dyfishtë i shënuar në muajin janar në Vlorë, ku nënë e bir Olsi Hoxhallari dhe Salkie Hoxhallari u vranë dhe u dogjën në banesë është trajtuar ndryshe në emisionin “Zonë e Lirë”. 26-vjeçari Kasëm Pirjasi akuzohet se në bashkëpunim me Selvije Hoxhallarin vranë me sëpatë nënë e...
 • Video/ Genta flet për lidhjen me futbollistin

  Vetëm pak kohë më parë në rrjetet sociale u bë viral lajmi se Gentjana Gjalpi po shijon një romancë me ish-futbollistin e Partizanit Mustafa Agastra. Por Gjalpi e ftuar në “Rudina” sqaroi marrëdhënien me futbollistin. Ajo tha se Agastra është kushëri i largët i saj dhe se fotoja që të...
 • Video/ Genta flet tek ‘Rudina’: Nuk i kuptoj komentet negative ndaj meje

  Pjesëmarrja në një reality show e bëri Gentiana Gjalpin një nga personazhet më të komentuar. Edhe pse nuk është pjesë e televizionit apo medias, Genta vijon të jetë në qendër të vëmendjes. Ajo ishte sot e ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku rrëfeu se si ka...
 • Video/ Kantautori Voltan Prodani: Si e kujtoj arrestimin e babait tim 

  Ai është ndër kantautorët më të njohur të muzikës së lehtë shqiptare. Voltan Prodani gjatë gjithë karrierës së tij ka zgjedhur që të ruajë një stil të pandryshuar dhe me krijimet e tij romantike duket sikur është në “luftë” më komercializmin. Prodani ishte sot në studin e “Rudina” në...
 • Video/ A të jep para borxh Jul Deda? Kolegët zbulojnë të vërtetën…

  Ai është një nga aktorët më të njohur shqiptarë. Humori duket se i rrjedh në vena dhe i del ashtu natyrshëm, pa sforco. Bëhet fjalë për Julian Dedën, i cili duket se di si t’i bëjë shqiptarët për vete, si t’i argëtoj dhe si t’i japë mesazhe. Aktori ishte...
Emisione