kodra e shtufit

 • I groposet banesa, banorja: T’i jap 2 mln Lekë kryetares dhe të më bëjë shtëpinë

  “Stop” ka udhëtuar drejt Gjirokastrës, ku në Shkurt të 2018-s, si pasojë e rrëshqitjeve të dheut janë dëmtuar 3 katet e para të një pallati, në zonën e njohur si Kodra e Shtufit. Por një vit më pas, gjendja mbetet e njëjtë. Banorët thonë se nuk kanë marrë mbështetje...
 • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 4)

  Komisioni i Prokurimit Publik anulon tenderin e stadiumit Prrenjas. Pak muaj më në emisionin “Stop” u trajtua problematika e stadiumit të Përrenjasit, një investim 1 miliardë lekë i qeverisë shqiptare. “Domosdova” është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Kryetarja e bashkisë, Miranda...
 • Një varr i panjohur ndërpret punimet në Gjirokastër

  Gjatë punimeve për sistemimin e rrugës në kodrën e Shtufit në  Gjirokastër, e cila është shembur nga reshjet, është zbuluar një varr i madh. Vendorët nuk e dinë se kujt i përket ky varr, por do të bëjnë zhvendosjen e tyre sipas ligjit me qëllim që punimet të vazhdojnë....
 • Video/ Rëshqitje dherash, rrezikon shembjen pallati në Gjirokastër

  Një pallat 8-katësh në lagjen “Kodra e shtyfit” në qytetin e Gjirokastrës rrezikon shembjen për shkak të rëshqitjeve të dherave. Policia ka evakuuar të gjithë banorët e pallatit dhe pritet të bëhet një raport nëse objekti rrezikon ose jo shembjen. Sikurse mund ta shikoni në fotot dhe në video,...
Emisione