Komuna e Parisit

 • Pamjet e aksionit të RENEA-s në ‘Komunën e Parisit’ (Video)

  Policia ka publikuar pamjet e aksionit të RENEA-s dhe FNSH në lagjen “Komuna e Parisit” në Tiranë për arrestimin e Barush Bregut 33 vjeç. Ky i fundit jetonte në një banesë me qira në këtë lagje dhe konsiderohet person me rrezikshmëri të lartë. 33-vjeçari ishte i shpallur në kërkim...
 • Qëllohet me armë 26-vjeçari në kryeqytet (Emri)

  Një 26-vjeçar i quajtur Enea Keqa ka mbetur i plagosur me armë mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. Sipas burimeve paraprake të tvklan.al, ngjarja ka ndodhur tek Komuna e Parisit në një kryqëzim rrugor. Personi që është qëlluar me armë ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ai është dërguar në...
 • Grabitet një market në kryeqytet

  Të paktën tre persona kanë grabitur gjatë orëve të natës një market në kryeqytet, në zonën e Komunës së Parisit. Autorët mësohet se kanë thyer xhamat e marketit dhe arritur të marrin kasafortën. Nuk dihet ende sasia e parave që ndodhej në të. Për ngjarjen është ngritur një grup...
 • Plagosja te “Komuna e Parisit”, arrestohen babë e bir

  Babë e bir kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës këtë të premte, për akuzën e vrasjes me dashje e mbetur në tentativë. Edmond Merkaj, 53 vjeç dhe Edjano Merkaj, 23 vjeç, mbrëmjen e së enjtes goditën me thikë një 27-vjeçar. Ngjarja në fjalë ndodhi në zonën e...
 • Unaza e Madhe, brenda vitit nisin punimet në një tjetër segment

  Brenda vitit do të nisin punimet për segmentin rrugor nga Shkolla Teknologjike deri tek sheshi Shqiponja, pjesë e Unazës së Madhe të Tiranës. Teksa inspektoi perfundimin e punimeve  në rrugët dytësore që lidhin Komunën e Parisit me Unazen dhe Rrugën e Re Tiranë-Elbasan, ministri Damian Gjiknuri tha se fokus...
 • Video/ Kujdes ku e parkoni makinën

  Vijon puna nga Policia Rrugore e Tiranës për zgjidhjen e shqetësimeve të qytetarëve, përsa i përket problematikës së qarkullimit rrugor. Referuar ankesave dhe telefonatave nga qytetarët e Tiranës drejt numrit 112 nga të cilat rezulton se, shumica e tyre janë për vështirësi apo bllokime të trafikut për shkak të...
 • Emrat/ Zbardhet atentati te “Komuna e Parisit”, kapen autorët

  Terrorizuan një kryeqytet të tërë, duke hapur zjarr në mes të rrugës ende pa rënë nata për shkak të një “konflikti për motive të dobëta”.  3 ditë pas kësaj ngjarjeje, Policia e Tiranës ka zbardhur tentativën e vrasjes të ndodhur tek “Komuna e Parisit” të enjten, ndaj 25 –...
 • Video/ Atentati te “Komuna e Parisit”, publikohen pamjet e plota

  Policia e Tiranës ka arrestuar autorët e atentatit të ndodhur në kryqëzimin e Komunës së Parisit mbrëmjen e së enjtes, ku mbeti i plagosur Mariglen Hoxha, i njohur edhe me emrin Lorenc.   Blutë kanë publikuar pamjet filmike të marra nga një kamera sigurie, që kanë fiksuar momentin kur...
 • Publikohen pamjet e atentatit te “Komuna e Parisit”

  Ky është momenti i plagosjes së Lorenc Hoxhës mbrëmjen e të enjtes në kryqëzimin e Komunës së Parisit në Tiranë. Tv Klan ka mundur të siguroje video e cila është xhiruar nga një makinë qe ndodhej pas automjetit të autorëve. Sic shihet nga pamjet, nga mjeti tip BMW X5...
 • Alarm gjithë natën për grabitjen e bankës

  Rënia e vazhdueshme e sistemit të alarmit të këtij filiali banke në rrugën “Komuna e Parisit”, ka vënë në panik personelin e sigurisë së bankës, por edhe Policinë e Shtetit. Kjo situatë nisi prej orës 3:30 të mëngjesit të të shtunës dhe zgjati deri rreth orës 9:00,  të mëngjesit....
 • Kryeqytetit i shtohet këndi i 6-të i lodrave, ambient edhe për të moshuarit

  Përfundon këndi i gjashtë i lodrave për fëmijët e kryeqytetit. Bashkia e Tiranës, në përmbushje të premtimit për të ndërtuar kënde lodrash në çdo lagje të qytetit, ka mundur të realizojë këndin e ri të lodrave që do t’i shërbejë një prej lagjeve më të mëdha të Tiranës, asaj...
 • Kënd lojrash tek Komuna e Parisit. Veliaj: Punojmë për gjeneratën tjetër

  Edhe tek Komuna e Parist do të ketë një kënd lojërash për fëmijë. Bashkia e Tiranës ka nisur nga puna për t’ju dhënë të gjitha moshave hapësira të dedikuara. Erion Veliaj – Kryetar i Bashkisë: “Qyteti vërtet ka 1 milion banorë, por 250 mijë nga këta janë fëmijë dhe...
 • Tiranë/Plagosje me armë zjarri për një borxh

  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:05, mbrapa një qendre tregtare, ku një person i cili udhëtonte në një automjet tip BMW X5 ngjyrë e zezë, ka qëlluar në drejtim të një personi tjetër duke e lënë atë të...
Emisione