Kukesi-Skenderbeu

 • Kupa, Kukësi mund Skënderbeun

  Kukësi fitoi gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë me Skënderbeun. Ndeshja e zhvilluar të mërkurën në Kamëz u mbyll me rezultatin 2 – 1, duke lënë të hapur çështjen e kualifikimit. Një sfidë që nisi me raste me golin e parë u realizua në të 20’. Reginaldo zhbllokoi...
 • Përcaktohen gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

  Kukësi – Skënderbeu dhe Luftëtari – Tirana janë dy çiftet që do të luajnë në gjismëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Shorti i hedhur në Federatën e Futbollit përcaktoi që verilindorët të presin Skënderbeun në ndeshjen e parë. “Do bëjmë maksimumin që ta mbyllim me trofe sezonin. Ndeshja e parë...
 • Kukësi – Skënderbeu, ndeshja e rivalëve

  Takimi Kukësi – Skënderbeu kujton rivalitetin e viteve të fundit mes tyre për titullin. Ndeshja e së premtes është ende herët për të vendosur për kampionatin, por do të jetë e veçantë për trajnerin e korçarëve Orges Shehin, i cili deri para pak kohësh e ka përjetuar si lojtar....
 • Skënderbeu mposht Kukësin 2 me 1

  Skënderbeu fitoi me rezultatin 2 – 1 ndaj Kukësit në takimin më të rëndësishëm të javës së katërt në Superligë. Pjesa e parë u mbyll me golat e Ditës për Skënderbeun dhe penalltisë së realizuar nga Bakaj për Kukësin. Në pjesën e dytë ishin korçarët të cilët realizuan me...
 • Historike/ Kukësi shpallet kampion i Shqipërisë, thyhen Ujqërit e Dëborës

  Kukësi e fitoi kampionatin në një ndeshje me polemika, kartonë të kuq dhe penallti. Korçarët e filluan ndeshjen praktikisht me 10 lojtarë pasi në minutën e 10 Mici u ndëshkua me të kuq nga arbitri i takimit Enea Jorgji. Me fillimin e pjesës së dytë Emini rrëzohet në zonën...
Emisione