LAERT VASILI

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 618

  Të ftuar: G-Wizze – Antisistem / Burg ne Angli, droge dhe hip hop. G-Wizze ka nje mesazh te koduar Intervista – “Kukuband” Justina Aliaj – ‘Nga ke humbur?’ Justina Aliaj rikthehet ‘Mbretereshe’ ne TK Intervista – “Mbreteresha Justine” Xhesika Polo – Muzike / Xhesika Polo rikthehet me ‘vetem nje...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 617

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Muzike / Anxhela e cmendur nga dashuria Intervista – “Cmendurite e Anxheles” Enxhi Cuku – Kinema / Enxhi na rrefen « Internimin » e dashurise Intervista – “Dashuri ne bunkerin komunist” Era Rusi – Muzike / Era na prek « Telat e zemres »...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 616

  Të ftuar: Lek Plepi, Linda Morina – Lek Plepi & Linda Morina / Dy ‘perbindeshat’ thyejne rrjetin me nje duet Marius Dervishi alias Zeberkovi, Andi Zenelaj – Kjo video funny thyen rrjetin / Zebervoki e merr ‘Me terezi’ Intervista – “Me terezi” Henri Cili Politike / Perse Edi...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 615

  Të ftuar:  Iva Aliko – Foto e video hot 2018 / Iva Aliko godet serish Intervista – “E kam bere / Do ta bej” Intervista – “Zoti i Iva Alikos” Muc Nano – ‘Nuk ka kurva ne kete bote’. Muc Nano ne skene flet per seksin Intervista – “Portret...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 614

  Të ftuar:  Zef Deda, Gezim Kruja, Sandra Gjoni, Drande Xhaj, Lusinda Bregu, Tan Brahimi, Mimoza Marjanaku, Bruno Shllaku, Endrim Mustafa – Teater / ‘Lufta dhe paqja…pa pilaf’ ne skenen e Shkodres Intervista – “Kur te rreh gruaja” “Blind test nostalgjie”  Ai është ndër aktorët që ka lënë gjurmë në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 605

  Të ftuar: Arjan Curri,  Laert Vasili,  Eli Tringa  – Vrasja me sepate Vlore: Rikthim ne tragjedite e antikitetit Krimi i dyfishtë i shënuar në muajin janar në Vlorë, ku nënë e bir Olsi Hoxhallari dhe Salkie Hoxhallari u vranë dhe u dogjën në banesë është trajtuar ndryshe në emisionin...
 • Zonë e Lirë/ Vrasja e dyfishtë në Vlorë, rikthimi në tragjeditë e antikitetit 

  Krimi i dyfishtë i shënuar në muajin janar në Vlorë, ku nënë e bir Olsi Hoxhallari dhe Salkie Hoxhallari u vranë dhe u dogjën në banesë është trajtuar ndryshe në emisionin “Zonë e Lirë”. 26-vjeçari Kasëm Pirjasi akuzohet se në bashkëpunim me Selvije Hoxhallarin vranë me sëpatë nënë e...
 • OPINION – A DO TE SHEMBET TEATRI KOMBETAR?!

  Të ftuar: Mirela Kumbaro, Arjan Çani, Laert Vasili, Mustafa Nano, Armando Bora, Kastriot Çipi Aktori Leart Vasili është shprehur të mërkurën se ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u kanë komunikuar në një darkë se pas Teatrit Kombëtar do të ndërtohet një...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 601

  ELTON ILIRJANI – Historia e Eltonit / Dikur luante me kukulla, sot numëron 7 milionë euro Intervista: “PROUD TE BE GAY” GENT ZENELAJ, NERITAN LICAJ, BEN DERHEMI, LUL ZEQJA, LAERT VASILI, ROMIR ZALLA, GENCI FUGA, EMA ANDREA, ANILA BISHA, LULI HOXHA Aktorët apo Edi Rama? Kush e fiton betejën...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 25

  Të ftuar: Anila Çela dhe Laert Vasili...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 575

  JONIDA VOKSHI, NERITAN LIÇAJ, AURELA HOXHA, XHINO MUSOLLARI, KLEA HUTA, GENTIAN ZENELAJ, NIADA SALIASI, ERVIN ÇULI, ENXHI ÇUKU, LAERT VASILI Sindikatat e Artistëve Rubrika: Luaj me jetën e tjetrit Loja me letrat e bixhozit Performaca e fundit nga Bramatan Intervista: “Zonë e lirë” Intervista: Pyetësori i Prustit Music Blind...
 • Policia: Djegia aksidentale. E pranon edhe aktori

  Vetura e djegur mbrëmjen e të martës, e cila përdorej nga aktori i njohur i teatrit Laert Vasili, dyshohet se është djegur për shkak të një qarku të shkurtër në sistemin elektrik. Një fakt i tillë është pohuar nga specialistët e hetimit të krimeve të komisariatit nr.1, në kryeqytet....
 • E goditën më grusht pas koke, aktori bën denoncim në polici

  Aktori Laert Vasili ka rënë pre e dhunës ditën e djeshme, sapo doli nga banesa e tij. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se 42 – vjeçari Vasili ka bërë kallëzim pranë Komisariatit të Policisë Nr 1 në Tiranë. Ai ka deklaruar për blutë e kryeqytetit se në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 538

  Të ftuar: ROBERT ALIAJ DRAGOT – Shqiponja e thyer ‘naziste’ e Robert Dragot. Ç’dmth? NARD NDOKA – Nard Ndoka: ‘Ja ç’mendoj për Shqiponjën e thyer të Robertit’ Intervista “FLUTURON… FLUTURON… BERTI, NARDI APO BLERINA?” BLERINA BRRAKA – Brraka kendon ‘Kuq e Zi’…për inat të Robertit Intervista “BRRAKA KUQ E...
Emisione