Laprake

 • Prokuroria urdhër ndalimi për biznesmenin e njohur

  Ndalohet me urdhër të Prokurorisë së Tiranës një biznesmen në fushën e ndërtimit dhe dy shtetas të tjerë. Dritan Llanaj, së bashku me Kadri Pazari e Arben Caci dyshohen se kanë falsifikuar dokumentat për 25 mijë metër katror tokë në Laprakë. Bëhet fjalë për një sipërfaqe toke në Laprakë...
 • Tiranë- Shisnin drogëra të forta në shkolla, pranga 3 personave

  Operacioni “ Lapraka” ka vënë në pranga tre persona, mes tyre dhe një i i dënuar më parë për vjedhje me armë, me pasojë vdekjen. Të arrestuarit, A. D., 25 vjeç,  A. K., 45 vjeç, banues në Tiranë (i dënuar më parë për vjedhje me armë, me pasojë vdekjen)...
 • Publikohen pamjet e autoreve të vrasjes së 17-vjeçares (Video)

  Vihet në pranga një nga bashkëpunëtorët e autorit kryesor të atentatit të Laprakës ku humbi jetën 17-vjeçarja Griselda Gjikola dhe u plagos i dashuri i saj, Erion Bengo. I arrestuari është Ronald Muzhaqi, një nga këta dy personat që duken në këtë foto të siguruar nga TV Klan që...
 • Kapet bashkëpunëtori i të dyshuarit për vrasjen në Laprakë (Emri)

  Policia e kryeqytetit ka bërë të mundur arrestimin e një personi, i cili dyshohet se është bashkëpunëtor në ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Laprakë ku mbeti e vrarë 17- vjeçarja, Griselda Gjikolaj dhe u plagos 23-vjeçari, Erion Benga. Në pranga ka përfunduar Ronald Muzhaqi me akuzën...
 • “Do mbetesh plagë në zemër”. Mesazhi prekës i vëllait të Griselda Gjikolajt

  Vëllai i 17-vjeçares që humbi jetën në ngjarjen e rëndë në Laprakë mbrëmjen e së mërkurës, ka shprehur dhimbjen e tij për humbjen e njeriut më të dashur. O.Gjikolaj i ka dedikuar një mesazh prekës motrës së tij të ndjerë Griseldës, ku në disa rreshta ai vajton për këtë...
 • Hetimet për “Laprakën”, shkak sherri për vajzën

  Policia e Tiranës ka identifikuar autorin e ngjarjes së rëndë që ndodhi në Laprakë mbrëmjen e së mërkurës dhe e ka shpallur në kërkim. Emri i tij nuk bëhet i ditur për arsye hetimore, ndërsa është ushtruar kontroll në banesën e tij në kryeqytet. Nga hetimet e deritanishme është...
 • Ekzekutohet 17-vjeçarja, plagoset i dashuri i saj

  Një 17-vjeçare u vra dhe i dashuri i saj u plagos rëndë në një atentat me armë mbrëmjen e së mërkurës, në zonën e Laprakës në kryeqytet. Viktima është Griselda Gjikolaj, e cila u godit me një plumb në kokë, ndërsa po merr ndihmën e mjekëve në spital 23-vjeçari...
 • Policia: Zbardhet ngjarja në Laprakë

  Policia e Tiranës thotë se ka mundur të zbardhë ngjarjen e rëndë të ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në Laprakë, ku humbi jetën një adoleshente dhe një 23-vjeçar mbeti i plagosur. Sipas një njoftimi për mediat, policia sqaron se është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim...
 • Qëllohet për vdekje 17-vjeçarja në Tiranë (Video)

  Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e kësaj të mërkure kryeqytetin. Një adoleshente ka gjetur vdekjen, ndërsa një tjetër i ri ka mbetur i plagosur rëndë, pasi u qëlluan me armë zjarri. Burime zyrtare të Policisë së Tiranës sqarojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Laprakë, rreth...
 • Fusha e Laprakës nuk preket

  Lapraka do të vazhdojë të ketë fushën e futbollit, por këtë herë me standardet e duhura. Këtë e pohoi kryebashkiaku Veliaj gjatë dëgjesës për buxhetin me banorë të Njësisë 11. “Lajmi i mirë për qytetin, për Laprakën dhe lajmi i keq për gjumin, kunatin dhe dhëndrin, është se fusha...
 • “Fusha e sportit në Laprakë do t’u mbetet fëmijëve”

  Fusha e sportit në Laprakë do t’u mbetet fëmijëve dhe banorëve të Njësisë 11. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë për gjithë banorët e Laprakës se fusha e futbollit nuk do të preket dhe se...
 • Digjet klinika dentare në Laprakë

  Një klinikë dentare në Laprakë është djegur gjatë natës në rrugën “Dritan Hoxha” në kryeqytet. Sipas policisë, klinika është në pronësi të qytetarit me iniciale B.T. Zjarri ka rënë mbrëmë para mesnatës rreth orës 23:00, ndërsa janë shkaktuar dëme të shumta materiale. Paraprakisht dysohet që zjarri të ketë qenë...
 • Veliaj: I njëjti standard si në qendër, edhe në periferi

  Përfundojnë punimet për rrugën “Besnik Hidri” në Laprakë. I pranishëm gjatë inspketimit të përfundimit të punimeve, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se ky investim tregon vëmendjen që Bashkia e Tiranës po i jep në vitin e fundit të mandatit të parë investimeve në periferi. “Bregu i Lumit prek sot Njësinë...
 • Bashkia e Tiranës nis punimet për rehabilitimin e një blloku të ri banimi në Laprakë

  Banorët e Laprakës do të kenë një lulishte të re për të kaluar momente çlodhëse. Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për ndërtimin e lulishtes tek rruga “Pandi Dardha” por jo vetëm, e cila do të transformojë tërësisht bllokun e banimit që më parë ka qenë i mbushur me...
 • Shkolla “Ahmet Gashi”, qendër komunitare

  Në mbyllje të procesit mësimor, shkolla Ahmet Gashi në Laprakë, vazhdon t’i ketë dyert hapura, këtë herë si qendër komunitare. Të rinjtë e kësaj zone mund të frekuentojnë palestrat për aktivitete sportive të ndryshme. “Tani që kemi hapur 62 palestra, të kemi gjithashtu edhe një kampionat mes 62 skuadrave...
 • Video/ Makina përplaset me autobusin e Laprakës

  Tiranë- Një automjet tip Audi A6 është përplasur me autobusin e Laprakës, rreth orës 11:15 pranë gjimnazit. Fatmirësish nga përplasja nuk ka persona të lënduar, por të gjithë pasagjerët e autobusit janë detyruar të dalin prej tij.  Sikurse duket edhe nga pamjet e sjella në redaksinë e tvklan.al, aksidenti...
 • Aksident i rëndë në Laprakë

  Katër persona të plagosur është bilanci i një aksidenti të ndodhur paraditen e kësaj të diele në rrugën “Vangjel Noti”, në Laprakë. Të plagosurit janë dy punëtorë të këtij lavazhi, një kalimtar i rastit si dhe pronari i makinës “Mercedez- Benz”, që ishte duke dalë nga lavazhi. Dëshmitarë në...
 • Video ekskluzive/ Aksidentohet për vdekje këmbësorja në kryeqytet

  Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësoreje ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në rrugën e “Dritan Hoxha” në Laprakë. Në rubrikën “Kallëzo”, në tvklan.al ka mbërritur një video ku duket e shtrirë viktima. Sipas informacioneve të policisë mësohet se një automjet  tip “Volksvagen”, me drejtues Edmond Goxhaj, ka përplasur një...
 • Basha: Taksat e falura për ARMO-n do të mjaftonin për të paguar 3 vjet e gjysmë naftëtarët

  Në takimin me degën 11 të Laprakës, në Tiranë, Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha, tregoi gjendjen e rëndë ekonomike duke iu referuar historisë së dhimbshme publike të një babai, i cili ditën që nuk kishte gjetur punë tek “Ushtari i Panjohur”, kishte shitur gjak për të blerë bukën...
 • Përmbyten banesat në Laprakë, banorët: Askush nuk u përgjigj

  Një lagje në zonën e Laprakës në Tiranë është  përmbytur nga reshjet e shiut. Banorët kërkojnë ndihmë pasi disa shtëpi janë akoma  nën ujë e disa të tjera janë bërë të pabanueshme. I vunë pritë, por nuk ia dolën dot të shmangin hyrjen e ujit nga reshjet e rrëmbyeshme...
Emisione