Leyla Moses-Ones

 • SHBA apel partive: Regjistrohuni në zgjedhje

  2 ditë para skadimit të afatit që partitë të regjistrohen në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, Ambasada Amerikane në Tiranë u bën thirrje të gjitha forcave politike të regjistrohen në to. Në një reagim për “Zërin e Amerikës” për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara pas vendimit të Partisë Demokratike...
 • E ngarkuara me punë e ambasadës së SHBA tregon historinë e dhimbshme

  Në një takim për sensibilizimin e punësimit të grave të prekura nga kanceri i gjirit, e ngarkuara me punë e ambasadës së SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka ndarë për publikun një histori të dhimbshme personale. Zyrtarja e ambasadës amerikane ka treguar se pikërisht në këtë muaj, 12 vite...
 • Dhuratë 37 blinda për Shqipërinë

  Perimetri i sigurisë së NATO-s në Shqipëri forcohet edhe më tej pas shqetësimeve në rritje për kërcënimet që vijnë nga Lindja. 37 mjete të blinduara rezistente ndaj pritave dhe kurtheve të minuara i janë dhuruar ushtrisë shqiptare nga Shtetet e Bashkuara. Mjetet e blinduara të markës ‘International Maxx Pro...
 • Moses Ones: Reforma në Drejtësi nuk ndalet

  E ngarkuara me punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë, Leyla Moses Ones, vlerësoi hapat që janë bërë për Reformën në Drejtësi. Zyrtarja amerikane kërkoi më shumë hetime nga prokuroria dhe në të njëjtën kohë tregoi mbështetjen e SHBA-së për institucionet e reja që po krijohen. Leyla Moses Ones: Reforma...
 • SHBA: Gabim kush mendon se Reforma në Drejtësi po dështon

  Shtetet e Bashkuara janë optimistë se Reforma në Drejtësi së shpejti do të japë frytet e saj, duke vlerësuar punën që është bërë deri tani në këtë drejtim. Në 10 vjetorin e anëtarësimit të vendit tonë në NATO e ngarkuara me punë e ambasadës së SHBA në Tiranë, Leyla...
 • Soreca dhe Moses-Ones në zyrën e Ramës

  Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca dhe Zv/Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones shkuan pasditen e kësaj të hëne në Kryeministri. Takimi i tyre me kreun e qeverisë, Edi Rama vjen pas vendimit të marrë nga Partia Demokratike dhe aleatët e saj për të djegur mandatet...
Emisione