linda Rama

 • “Në Kurthin e Piter Pan” ul siparin

  U mbyll me emocion finalja e “Në Kurthin e Peter Pan”, një spektakël i cili mbërtheu shikuesit të hënave me panelin e gazetarëve më të vegjël që realizuan në këtë format konferencat e shtypit më origjinalë në mediat shqiptare. Personazhe të shumtë të jetës publike në vend hapën zemrën...
 • NE KURTHIN E PITER PAN!

  Alketa dhe fëmijët në audicione! Ermal Meta! Linda Rama! Kamera e fshehtë: Paula dhe Uejsi! Kamera e fshehtë: Avila dhe Biona! Kamera e fshehtë: Eno dhe Biona! Pyetjet më të bukura! Show nga të ftuarit!...
 • Video/ Çfarë do bënte bashkëshortja e Kryeministrit Rama po të ishte në vendin e tij

  Zonja Linda Rama ishte padyshim një ndër personazhet për të cilën fëmijët e ‘Piter Pan’ kishin rezervuar shumë pyetje rreth saj, por edhe për bashkëshortin e saj, Kryeministrin Edi Rama. E ftuar në këtë mbrëmje finale të “Në kurthin e Piter Pan”, ajo tregoi se si është të jesh...
 • STOP – EMISIONI 138 (SEZONI 3)

  Dita e verës në Tiranë dhe Elbasan, pjesë e festës Linda e Zaho Rama. Sot në Tiranë dhe Elbasan u festua dita e verës. Rrugët u mbushën me njerëz dhe nuk munguan aktivitetet e shumta, organizuar nga bashkitë e dy qyteteve. “Stop” sjell atmosferën në kryeqendrën e festës, Elbasan,...
 • Rama falenderon familjen, ka edhe një parashikim për Zahon

  Në morinë e falenderimeve nga sheshi “Skënderbej”, Kryeministri Edi Rama u ndal tek bashkëshortja e tij Linda Rama. “Dhe si gjithmonë mes meje dhe Lindës u fut prap politika. Faleminderit Linda që vazhdon të më durosh, shumë më heroikisht sesa ç’duroj unë të gjithë miqtë e klubeve të katundit...
 • Çifti Rama, pritje me gratë për 8 marsin

  Edi Rama ishte i ftuari i vetëm i gjinisë mashkullore në pritjen që bashkëshortja e tij Linda kishte organizuar në Pallatin e Brigadave me gra intelektuale me rastin e 8 marsit, por kjo siç pranoi nuk e bëri të ndihej inferior. Përkundrazi kryeministri tha se ndihej shumë mirë rolin...
Emisione