lokale

 • Shpërndanin drogë në shkolla e lokale, 3 në pranga

  Tre persona janë arrestuar nga Policia e Dibrës për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në kuadër të aksionit “Dushaj”, u vunë në pranga Sh.D. 23 vjeç, A.Gj. 24 vjeç dhe G.D. 30 vjeç. Të arrestuarit shpërndanin drogë në doza të vogla në lokale dhe pranë shkollave. Atyre iu sekuestruan doza...
 • Kokainë nëpër lokale, arrestohen 5 shqiptarë në Itali

  Një operacion anti-drogë në Pavia të Italisë është mbyllur me arrestimin e pesë shitësve shqiptarëve. Gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e fatit, u vu re prania e një grupi të vogël personash që qëndronte pranë njërës prej sallave të lojërave. Duke hetuar mbi sjelljen e grupit,...
 • Thojini Jo akullit nëpër lokale, arsyeja …

  A e keni menduar ndonjëherë se makina që prodhon akullin është gjëja e fundit që pastrohet. E nëse jo, duhet ta mendoni tani tutje. Prandaj bëni mirë që të mos pranoni akullin t’i hidhni pijes suaj akullin që sherbet nëpër lokale Sipas personave të cilët punojnë në bare ose...
 • A duhen zhvendosur lokalet me muzikë në periferi?

  A duhen zhvendosur lokalet me muzikë në periferi? Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë që një javë më parë tronditi qytetin e Vlorës, ku një i ri mbeti i vrarë dhe tre të tjerë u plagosën, deputeti i qarkut të Vlorës, Flamur Çelaj, i është drejtuar me një...
 • Ishin kthyer në tmerrin e lokaleve, në kërkim tre adoleshentë

  Tre adoleshentë janë shpallur në kërkim nga policia e Mallakastrës, pasi dyshohen si autorë të disa vjedhjeve në qytetin e Ballshit. Ata janë F.V, 16 – vjeç, banues në lagjen 5 Shkurti të këtij qyteti, M.M, 15 – vjeç dhe D.V, 16 – vjeç, të dy banues në lagjen...
 • Aksioni antidrogë në zonën e Ish-Bllokut, lirohen 11 të arrestuarit

  Prokuroria ka urdhëruar lirimin e 11 persona të arrestuar të shtunën në Tiranë për shitje dhe shpërndarje të lëndëve narkotike. Burime nga organi i akuzës së kryeqytetit konfirmuan se arrestimi për katër menaxherë lokalesh, është cilësuar i paligjshëm. Kjo për shkak se nuk provohet se ata kanë lidhje me...
 • Stop/ Hashash, heroinë, apo kokainë? I gjeni fare kollaj në lokalet e natës në Tiranë

  Kokainë, heroinë apo hashash… Çfarë të keni dëshirë, pa lodhje dhe në mes të kryeqytetit. Në emisionin e sotëm investigativ, “Stop” u tregua shumë qartë se si ju mund të gjeni drogë në lokalet e natës, në zonën e ish-Bllokut, në Tiranë. Çfarë të bëni? Mjafton të kërkoni hapur...
 • Moti sot, i kthjellët dhe me vranësira lokale

  Moti dominohet nga kthjellime e vranësira të lehta deri në mesditë kur pritet shtim i vranësirave, kryesisht në zonat malore. Pjesa e dytë e ditës do vijojë me kthjellime e vranësira të lehta në bregdet ndërsa vranësira më të dukshme do të ketë në zonat e ulta, por kryesisht...
Emisione