Lorenc Vangjeli

 • OPINION – C’DO TE NDODHE ME 30 QERSHOR!

  Të ftuar: Etilda Gjonaj Mark Marku Lorenc Vangjeli Prec Zogaj Iris Luarasi Andi Bejtja Fjala e fundit për shkarkimin e Presidentit të Republikës i takon Gjykatës Kushtetuese, një procedurë kjo e cila u pohua edhe nga Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. E ftuar mbrëmjen e kësaj të enjteje në...
 • OPINION – VANGJUSH DAKO PERBALLE PERGJIMEVE!

  Të ftuar: Vangjush Dako Fitim Zekthi Mentor Kikia Lorenc Vangjeli Basir Collaku Mark Marku Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka debatuar ashpër me kryetarin e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako lidhur me audio-përgjimet e publikuara të dosjes “339”. Insinuatës së kryebashkiakuat Dako, i...
 • Dosja “339”, cilët janë (ish) ministrat që do të dalin në përgjime?

  Dy ministra ose ish-ministra kanë rënë në përgjimet e dosjes “339/1” dhe emrat pritet të dalin së shpejti në publik. Të paktën kështu ka deklaruar analisti Lorenc Vangjeli, i ftuar në emisionin “Opinion”, në Tv Klan. Ai u shpreh se këta dy ministra ose ish-ministra janë përgjuar duke komunikuar...
 • OPINION – PERPLASJE NE PROTESTEN E OPOZITES!

  Të ftuar: Mentor Kikia Mark Marku Artan Hoxha Lorenc Vangjeli Artan Hoxha Gazetari dhe kryeredaktori i televizionit “Klan Plus”, Mentor Kikia thotë se mesazhet e opozitës duhet marrë seriozisht, sidomos deklarata e Lulzim Bashës në fund të protestës së 2 Qershorit, kur tha se në protestën e ardhshme fjalën...
 • Lorenc Vangjeli i rrëfen Berishës çfarë planifikon Rama për protestën e 25 Majit (Video)

  I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan përballë ish-Kryeministrit Sali Berisha, analisti Lorenc Vangjeli ka treguar se çfarë po planifikohet nga qeveria për protestën e opozitës më 25 Maj. Sipas analistit Vangjeli, Kryeministri Rama po planifikon që në këtë protestë të radhës të vendosen disa policë të shpërndarë...
 • OPINION – KUSH E TEPROI NE PROTESTEN E OPOZITES?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Fitim Zekthi – Opinionist Armand Shkullaku – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Mentor Kikia – Gazetar Në lidhje të drejtpërdrejte: Enkelejd Alibeaj – Ish-deputeti i PD Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur mbrëmjen e së hënës kërkesës së Ramës për dialog....
 • OPINION – PSE PO DESHTON POLICIA ME KRIMINELET NE KERKIM?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Artan Hoxha – Analist Julian Hodaj – Zv.Minister i Brendshëm Lorenc Vangjeli – Analist Fatjona Medini – Gazetare     A po dështon policia në arrestimin e personave në kërkim? Në emisionin Opinion këtë të hënë u diskutua mbi ngjarjet...
 • OPINION -PAS SHKODRES KRIMI KERCENON SHQIPERINE!

  Të ftuar: Fitim Zekthi – Opinionist Klodiana Lala – Gazetare Lorenc Vangjeli – Analist Besford Lamallari 6- Zv/Ministri i Brendshëm Mentor Kikia – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Detaje të reja ka nxjerrë në studion e emisionit “Opinion” gazetari Artan Hoxha për vrasjet në Shkodër. Sipas tij situata në...
 • OPINION – VIDEO TE REJA TE CESHTJES BABALE!

  Të ftuar: Prenc Zogaj – Analist Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Ervin Salianji – Ish-deputet i Partisë Demokratike Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar se përgjimet e reja që ka nxjerrë për dosjen “Babale” i ka marrë nga Prokuroria në rrugë zyrtare. I ftuar...
 • OPINION – KRIZA POLITIKE FUT DHE PRESIDENTIN NE LOJE!

  Të ftuar: Dashamir Shehi -Kryetar i LZHK-së Mustafa Nano – Gazetar Baton Haxhiu – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Fitim Zekthi – Analist Lorenc Vangjeli – Analist Në lidhje të drejtpërdrejtë: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Mbrëmjen e së enjtes në “Opinion” ka pasur një përplasje mes analistit...
 • OPINION – KRIZA, NDERKOMBETARET DHE QENDRIMI I PS-së!

  Të ftuar: Andi Bejtja – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Mark Marku – Petagog Mustafa Nano – Gazetar Elisa Spiropali – Ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin Lorenc Vangjeli – Analist Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali e ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan tha se opozita e...
 • OPINION – KRIZA POLITIKE, CFARE ZGJIDHJE DO TE KETE?

  Të ftuar: Iris Luarasi – Petagoge Andi Bejtja – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Alfred Peza – Gazetar Clirim Gjata – Avokat Lorenc Vangjeli – Analist Në lidhje te drejtperdrejtë: Blendi Klosi – Përfaqësues i PS-së Aldo Bumci – Përfaqësues i PD- Së Deputeti i Partisë Demokratike Aldo Bumçi,...
 • OPINION – PERGJIME TE REJA, KUSH PO I NXJERR?

  Të ftuar: Klodiana Lala – Gazetare Prenc Zogaj – Analist Alfred Peza – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Arman Shkullaku – Gazetar Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisè Gazetari Armand Shkullaku thotë se opozita duhet të bojkotojë zgjedhjet dhe të protestojë në rrugë për të kërkuar garanci për...
 • OPINION – SALI BERISHA!

  Të ftuar: Sali Berisha – Ish kryetar i Partisë Demokratike Juli Xhokaxhi – Gazetare Lorenc Vangjeli – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” në Tv Klan, foli për betejë përfundimtare për rrëzimin e kryeministrit...
 • OPINION – PERGJIMET, PERPLASIN VOA ME QEVERINE!

  Të ftuar: Klodiana Lala – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Saimir Kodra – Moderator i emisionit “STOP” Mirela Milori – Gazetare Etilda Gjoni – Ministre e Drejtësisë Gazetarja Mirela Milori është shprehur të mërkurën se materiali i publikuar nga “Zëri i Amerikës” për punësimet e paligjshme në administratë është...
 • PROTESTA E STUDENTEVE DHE KOMUNITETET FETARE!

  Të ftuar: Lorenc Vangjeli – Analist Tomor Alizoti – Analist Fatma Haxhialiu –  Gazetare Akil Pano – Pastor At Grigor Telushi – Kisha Ortodkse Lauret Luli – Komuniteti Musliman Syrja Xhelaj – Kryegjyshata Bektashiane Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e hënë një takim me pedagogë dhe studentët e Gjeologjikut...
 • OPINION – CFARE DO TE NDODHE ME UNAZEN E RE?

  Të ftuar: Dhurata Cupi – Deputete e PD-së Artan Hoxha – Analist Lorenc Vangjeli – Analist Arbi Mazniku – Nënkryetarë i Bashkisë së Tiranës Andi Bejtja – Gazetar Afrim Qendro – Drejtor i ARRSH Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku është shprehur se në zonën e Unazës së...
 • OPINION – AMARIKANET: KUSH E KA RRADHEN?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Lorenc Vangjeli – Analist Alfred Peza – Gazetar Çlirim Gjata – Jurist Gaazmend Bardhi – Ish Minister Drejtesie Në lidhje direkte: Dritan Laçi – Gazetar Gazetari i emisionit ‘Opinion’, Dritan Laci, të enjten, në një lidhje të drejtpërdrejt nga...
 • OPINION – LULZIM BASHA, TE VERTETAT E OPOZITES!

  Të ftuar: Lulzim Basha – Kryetar i Partisë Demokratike Lorenc Vangjeli – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Vetëm pak minuta pas deklaratave të ish-Kryeministrit Sali Berisha në ABC News se e vetmja rrugëzgjidhje për situatën në të cilën ndodhet vendi është...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIMI 2!

  Të ftuar: Ervin Salianji – Deputet i PD-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Basir Collaku – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se në Britaninë e Madhe ka vajtur zëri i Agron Hysenit dhe jo...
Emisione