LSI

 • PD dhe LSI pa anëtarë në KZAZ

  Kolegji  Zgjedhor ka rrëzuar padinë e opozitës për mosregjistrimin e anëtarëve të saj në Komisionet Zonalë të Administrimit Zgjedhor në lokalet  e 30 Qershorit. Në këtë mënyrë gjykata la në fuqi vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, i cili argumentoi se Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nuk...
 • VOA: Petrit Vasilit i është refuzuar viza amerikane

  Zëri i Amerikës thotë se nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasilit, i është refuzuar viza nga Ambasada Amerikane. Këtë e bëri të ditur gjatë një interviste me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, të cilën e pyeti në mënyrë të drejtpërdrejtë nëse kishte dijeni për këtë fakt. *Intervista...
 • Betohen 3 deputetë të rinj

  3 deputet të rinj, të 3 nga radhët e LSI kanë zënë vende në karriget e opozitës në parlament. Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Koçiraj kanë bërë betimin, duke e çuar në 11 numrin e deputeteve që po zënë karriget e lëna bosh nga djegia e mandateve. Por...
 • KQZ u jep mandatin 3 kandidatëve nga listat e LSI

  Tre deputetë të tjerë nga listat e LSI-së u shtohen radhëve të opozitës në Kuvend. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve u dha sot mandatet Ralf Gjonit në Tiranë, Nimet Musait, i cili dha dorëheqjen si anëtar i Këshillit Bashkiak të Fierit dhe Enada Koçirajt në Vlorë. Më këto mandate, numri...
 • Tjetër kandidat i LSI pranon mandatin e deputetit

  Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të mblidhet paraditen e së mërkurës për t’i dhënë mandatin e deputetit dhe dy kandidatëve nga listat shumëemërore të LSI, Ralf Gjonit në Tiranë dhe Nimet Musait në Fier. Ndërkohë që këtë të martë ka dorëzuar fomularin e Dekriminalizimit dhe Enada Kociraj kandidate e...
 • Ja emrat në listat e pritjes së deputetëve të PD-LSI

  Kuvendi nuk humbi kohë dhe pa u mbushur 24 orë nga dorëzimi i mandateve nga ana e deputetëve të opozitës, iu drejtua Komisionit Qendror të Zgjedhjeve me kërkesën për të zëvendësuar vendet vakante nga lista e kandidateve pasues. Edhe pse krerët e partive opozitare kanë kërkuar dhe nga këta...
 • Koka kundër LSI: Nuk e djeg mandatin e deputetit

  Deputeti i parë i opozitës që ka dalë publikisht kundër vendimit për të djegur mandatet është Lefter Koka, i zgjedhur nga lista e LSI-së në qarkun e Durrësit. Në një reagim në Facebook, Koka thotë se qëndrimi i tij është i palëkundur për të mos djegur mandatin që i...
 • Kryemadhi: Protesta ka në thelb negociatat me BE-në. Qeveri kalimtare, jo të përbashkët

  Monika Kryemadhi thotë se protesta e opozitës më 16 Shkurt ka në thelb hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Në një lidhje të drejtëpërdrejtë me studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim shprehet se Shqipëria do të humbasë shansin nëse në muajin Qershor...
 • Balla: I bëj thirrje Prokurorisë të mos i zvarrisë hetimet për çështjen e Nuhut

  Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të thërrasë, atë, Rrahman Rrajën, si dhe Artur Bushin në mënyrë që akuzat për kërcënim të ish oficerit Emiliano Nuhu të zgjidhen njëherë e mirë. “PD dhe LSI duhet të jenë sot...
 • Protesta e opozitës, Kryemadhi: Rama është kthyer në një send të vjetër

  Pas protestës së opozitës, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i ka bërë thirrje Kryeministrit Edi Rama që të dorëhiqet nga detyra. “I bëj thirrje Edi Ramës që të dalë nga tuneli i krimit, t’i thërrasë ndërgjegjies dhe të dorëhiqet. Nuk ka zgjidhje tjetër dhe të largohet. Ai është kthyer...
 • Kërkesa e LSI për përjashtimin e Ramës, Ruçi mbledh Byronë e Kuvendit

  Prej tre ditësh LSI po kërkon përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi për gjuhën e përdorur në Kuvend. Ditën e sotme kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka kërkuar që në orën 18:00 të mblidhet Byroja e Kuvendit për shqyrtimin e kërkesës. Në një deklaratë për mediat (2 Prill) pas...
 • LSI: Do kërkojmë përjashtimin nga Parlamenti të Kryeministrit Rama

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka deklaruar se grupi parlamentar do të kërkojë përjashtimin nga Parlamenti të Kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së grupit të LSI, Kryemadhi thotë se kjo kërkesë vjen pas fjalorit të papërshtatshëm të Kryeministrit në seancën e...
 • Protesta, deputetët e PD dhe LSI mbërrijnë në Kukës

  Në Kukës kanë mbërritur mëngjesin e sotëm një grup deputetësh të opozitës. Korrespondenti i ABC News në Kukës, Bujar Muçmata, na informon se janë më shumë se 10 deputetë të PD-s e LSI-së, që po ndjekin nga afër situatën e krijuar pas arrestimeve të natës së kaluar, të protestuesve...
 • Largohen nga detyra 63 punonjës të Shërbimit të Provës

  Largohen nga detyra 63 punonjës të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Provës, të cilët nuk janë rekrutuar sipas procedurave të konkurrimit. Ministria e Drejtësisë, nëpërmjet një njoftimi publik, ka urdhëruar që Shërbimi i Provës të kalojë në “sitë” personat e korruptuar dhe atyre që kanë abuzuar me detyrën....
 • Video/ Monika Kryemadhi: Rama përgjon Presidentin

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruar se Kryeministri përgjon Presidentin e Republikës. E ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryemadhi bëri me dije se Rama ka përgjuar Metën edhe kur ky i fundit ishte kryetar Kuvendi në legjislaturën e kaluar. Sipas kryetares së LSI, Ilir Meta përgjohet...
 • Prokuroria dërgon në gjykatë ish-deputetin Selami

  Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim procedimin penal ndaj ish-deputetit të LSI-së, Shkëlqim Selami. Ai akuzohet për “Falsifikimi të vulave, stampave dhe formularëve”. Selami humbi mandatin e deputetit të fituar në 2013-ën në qarkun e Vlorës, pasi Prokuroria e Përgjithshme konstatoi në 2016-ën se nuk kishte...
 • Ndërtimi i aeroportit të Vlorës/ Agron Shehaj voton pro, LSI abstenon

  Mazhoranca i hapi rrugë negocimit të kontratës me bashkimin e kompanive turke Cengiz; Kalyon dhe Kolin Construction, ku votën pro nga krahu i kundërt politik e ka dhënë deputeti demokrat i qarkut të Vlorës Agron Shehaj, ndërsa LSI abestenoi. Demokratët e tjerë kundërshtuan procedurën pa garë që qeveria ka...
 • Rrëzohet projektligji i LSI-së për Statusin e Minatorit

  Projektligji për statusin e minatorit është rrëzuar edhe nga deputetët e Komisionint parlamentar për Punën Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë. Nisma është e këtij projektligji është e deputetit të LSI-së Përparim Spahiu. Sipas projektligjit ajo synon te zbusë pabarazinë për shtresën e minatorëve, të rrisë pagën minimale për këtë kategori...
 • Kryemadhi: Protesta e 27 Janarit, beteja e parë e luftës për të rrëzuar Edi Ramën

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka deklaruar se sapo ka nisur lufta për të rrëzuar Qeverinë Rama. Në një deklaratë për mediat nga selia e partisë që drejton, Kryemadhi u shpreh se protesta e 27 Janarit është vetëm fillimi i betejës për të larguar Kryeministrin Edi...
 • Video/ Kryemadhi në protestë: Edi Rama është vetëm, ai e di mirë

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka deklaruar se Kryeministri Edi Rama sot është vetëm dhe këtë gjë ai e di më së miri. Gjatë fjalimit të saj në protestën e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, Kryemadhi u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve që të ngrihen...
1 2 3 13
Emisione