makina e blinduar

 • Sulmi ndaj policisë në Elbasan, thirren për të dëshmuar në gjykatë 4 efektivë

  Në datën 11 Prill në Gjykatën e Krimeve të Rënda do të dëshmojnë katër oficerë policie të cilët u goditën me një mjet të blinduar në Shtator të vitit 2017 në hyrje të tregut Agro-Ushqimor në Elbasan. Deklarime do të japë dhe ish-nëndrejtori i Policisë së Elbasanit Gjergj Oshafi....
 • Burg për dy nga tre të arrestuarit për ngjarjen në Elbasan

  Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg dy nga tre të arrestuarit për ngjarjen e Elbasanit ku një makinë e blinduar goditi në një postollok automjet e nëndrejtorit të policisë së këtij qarku. Arrestimi i Kelmend Xhaferrit është cilësuar i paligjshëm dhe togat e zeza vendosën masën...
 • Çako mbledhje urgjente me drejtues të policisë

  Prej dy ditësh në rrugët e Elbasanit vihet re një prani e shtuar e forcave të policisë. Pas përplasjes së forcave të policisë me një grup personash me makina të blinduara mbrëmjen e së hënës, në qytet po zhvillohet një operacion i gjerë për kapjen e autorëve, por edhe...
 • Emrat e plotë/ Kush janë dy vëllezërit që tentuan të vrisnin Dashamir Gjokën

  Dy ditë pas tentativës për të vrarë biznesmenin nga Sallmone e Shijakut Dashamir Gjoka, arrihen të zbardhen dhe emrat e personave  të dyshuar për ngjarjen. Ndaj 46 vjeçarit që udhëtonte me një mjet të blinduar bashkë me fëmijët u qëllua disa herë me armë zjarri nga një makinë tjetër...
Emisione