Manchester City

 • Manchester City hetohet nga UEFA

  UEFA po heton Manchester City për parregullsishë financiare. Gjithçka është konfirmuar të enjten me anë të një deklarate në faqen zyrtare të Unionit Europian të Shoqatave të Futbollit. UEFA ka qenë e kujdesshme në njoftimin e saj, ndërsa në media thuhet se janë sponsorizimet fiktive, që kanë sjellë shkeljet...
 • Manchester City, kampion i Anglisë

  Manchester City është shpallur sërish kampion i Premier League në një garë të çmendur, e cila është mbyllur vetëm me përfundimin e kalendarit të plotë të kampionatit. Ekipi i Guardiolës nuk bëri hap fals as këtë të dielë në transfertën me Brighton, dike fituar me rezultatin 1-4, me gola...
 • Liverpool sërish në krye

  Liverpool dhe Manchester City po bëjnë çdo lëvizje të llogaritur për ta kapur në befasi njëra-tjetrën dhe për të siguruar vendin e parë në renditje. Lufta në distancë për të siguruar titullin kampion në Premier League sa vjen e po bëhet më interesante. Liverpool u rikthye në krye të...
 • Manchester City hakmerret ndaj Tottenham

  Manchester City bën një hakmarrje të vogël ndaj Tottenham. Në ndeshjen e luajtur në Premier League, skuadra e Guardiolas fitoi minimalisht me golin e Foden në minutën e 5. Manchester City u skualifikua pak ditë më parë nga Champions League pikërisht nga Tottenham. Me humbjen e sotme, skuadra londineze...
 • Manchester City fiton në transfertë

  Manchester City vazhdon me fitoret në javën e 33-të të Premier League. Citizens arritën suksesin në transfertë me Crystal Palace. Në rezultatin 3-1, Raheem Sterling shënoi i pari për skuadrën e Guardiolas. Në pjesën e dytë Sterling shënoi sërish. Milivojeviç shkurtoi diferencën përkohësisht për vendasit, por Gabriel Jesus vendosi...
 • Manchester City humbet me Crystal Palace

  Manchester City pësoi një humbje të papritur përballë Crystal Palace të shtunën në shtëpi. Ekipi i Guardiola u mund me rezultatin 3 – 2 nga një kundërshtar që lufton për mbijetesë. Manchester City doli pa pikë në këtë sfidë edhe pse pati më shumë mundësi shënimi. Kjo ndalesë i...
 • Manchester City nën hetim nga UEFA

  Manchester City mund të përjashtohet nga Champions League pasi dyshohet se ka anashkaluar rregullat e Fair Play Financiar. E-mail-et e zbuluara nga Football Leaks treguan se City ka manipuluar të ardhurat nga sponsorizimi. Një prej rasteve ishte ai ku afërsisht 60 milionë paund u deklaruan si të paguara nga...
 • Mourinho polemizon sërish me tifozët

  Jose Mourinho nuk u mjaftua me fitoren e skuadrës së tij në Allianz stadium të Torinos. Fitorja me përmbysje ndaj Juves nuk e përmbushi egon e tij. Portugezi bëri këtë gjest në fund të takimit ndaj tifozëve vendas që sigurisht nuk i kursyen batutat ndaj tij. “Bukuroshat italianë më...
 • Liverpool-Manchester City, barazim pa gola

  Një penallti e çuar dëm në minutat e fundit të ndeshjes, vendosi barazimin mes Manchester City dhe Liverpool. 11-metërshi u fitua nga skuadra e Guardiolas. Mahrez iu afrua pikës së bardhë, por goditja e tij nuk rezultoi e saktë. Liverpool dhe Manchester City u ndanë në barazim pa gola....
 • Manchester City fiton, por Guardiola dënon lojtarët

  Pep Guardiola nuk kërkon vetëm fitoren, por njëkohësisht edhe lojën pa gabime. Manchester City mundi me rezultatin 3 – 0 Fulham në sfidën e së shtunës, por kjo nuk e kënaqi trajnerin që nuk i lejoi futbollistët të kishin ditën e zakonshme të pushimit. Gjatë takimit lojtarët e City...
 • “Diktatori”  Guardiola

  Të fitosh kampionatin nuk është e lehtë, por të ruash titullin kampion është shumë e vështirë, aq më tepër në Premier League kur pretendentët për trofeun janë disa. Për këtë arsyeja e trajneri i Manchester City Pep Guardiola, kërkon që këtë sezon ekipi i tij të tregohet më i...
 • Manchester City sërish pretendent

  Manchester City fitoi 2 – 0 në startin e kampionatit në fushën e një rivali si Arsenal. Ekipi kampion në fuqi i Anglisë tregoi me lojën e zhvilluar se është pretendent për titullin edhe këtë sezon. Sterling e Bernardo Silva ishin shënuesit në këtë takim ku nuk mund të...
 • Manchester City fiton Superkupën

  Manchester City i Pep Guardiola e nisi sezonin duke triumfuar Community Shield, Superkupa e Anglisë. Fitorja 2 – 0 ndaj Chelsea të dielën në “Wembley” i dha trofeun. Një nisje me disfatë e Maurizio Sarri, i cili mori drejtimin e Bluve të Londrës muajin e kaluar. Protagonisti kryesor në...
 • Borussia Dortmund mund Manchester City-n

  Borussia Dortmund fitoi me kampionët e Anglisë Manchester City në ndeshjen miqësore të vlefshme për turneun “International Champions Cup”. Goli i vetëm i kësaj ndeshje u shënua në minutën e 28′ të pjesës së parë, kur Gotze ktheu në gol një 11-metërsh. Me mungesa të shumta, por me një...
 • Guardiola te Man City deri në 2021

  Pep Guardiola firmosi një marrëveshje të re me Manchester City. Një rritje page dhe zgjatje qëndrimi për trajnerin që riktheu titullin kampion te Citizens. Kontrata iu zgjat me 2 vjet dhe Guardiola do të drejtojë Manchester City deri në 2021. Ai do të përfitojë 23 milionë euro në sezon...
 • Festa e Manchester City

  Rreth 100 mijë persona kanë zbritur në rrugët e Manchester për të festuar fitoren e titullit kampion nga Manchetser City. 3 autobusë me lojtarë janë nisur për të kryer atë që u quajt si parada e centurionëve. Skuadra e Pep Guardiolas u krahasua me formacionin e ushtrisë romake pikërisht...
 • Manchester City mbyll kampionatin me 100 pikë

  Manchester City e mbylli Premierleague me 100 pikë të plota. Goli i vetëm i ndeshjes ndaj Southhampton u shënua në minutën e 93 nga Gabriel Jesus. Edhe pse titullin e kishte ngritur në fushën e vet disa ditë më parë, skuadra festoi në mënyrë të jashtëzakonshme këtë rekord në...
 • Tre kandidatë për pasuesin e Wenger

  Është ngushtuar së tepërmi rrethi i kandidatëve për pasardhësin Aresene Wenger tek Arsenal. Në fund të sezonit atëherë kur francezi të mos jetë më në drejtim të klubit do të bëhet edhe kalimi zyrtar, por më parë duhet të gjendet trajneri paues. Veç Massimiliano Allegrit që po me trofetë...
 • Manchester City merr trofeun e Premier League

  Manchester City mori sot trofeun e Premier League i siguruar disa javë më parë. Trofeu iu dorëzua të dielën ku barazoi pa gola në takimin me Hundersfild. Ky është titulli i pestë në historinë e klubit, por i pari për Pep Guardiolën në Angli. Këtë sezon Manchester City triumfoi...
 • Manchester City shpallet kampion

  Humbja 1 – 0 e Manchester United në shtëpi me West Bromuich shpalli kampion matematikisht Manchester Cityn. Diferenca e pikëve është 16, ndërsa janë edhe 5 ndeshje për tu luajtur deri në fund. Një sukses i kërkuar me ngulm nga skuadra e Pep Guardiolës që zotëroi kampionatin dhe deri...
Emisione