Mentor Kikia

 • OPINION – SALI BERISHA PER KRIZEN!

  Të ftuar: Sali Berisha Mirela Milori Lorenc Vangjel Robert Rakipllari Mentor Kikia Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se në letrat publike të Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës, Kryeministri i ka shpallur luftë popullit opozitar. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Berisha theksoi se letra e dytë e Ramës...
 • OPINION – C’DO TE BEJE RAMA PER KRIZEN!

  Të ftuar: Edi Rama – Kryeministri i Shqipërisë Andi Bejtja – Gazetar Andi Tela – Gazetar Mirela Milori – Gazetare Mentor Kikia – Gazetar Mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama tha se do të ishte larguar nga posti i kreut të ekzekutivit, nëse do të...
 • OPINION – KUSH E TEPROI NE PROTESTEN E OPOZITES?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Fitim Zekthi – Opinionist Armand Shkullaku – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Mentor Kikia – Gazetar Në lidhje të drejtpërdrejte: Enkelejd Alibeaj – Ish-deputeti i PD Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur mbrëmjen e së hënës kërkesës së Ramës për dialog....
 • OPINION – PERSE PO BLLOKON RRUGET OPOZITA?

  Të ftuar: Prec Zogaj Anila Basha Iris Luarasi Enton Abilekaj Mentor Kikia Fitim Zekthi Samiti i Berlinit për Ballkanin!...
 • OPINION – GRABITJA NE RINAS, KE ARRESTOI POLICIA?

  Të ftuar: Klodiana Lala Artan Hoxha Mentor Kikia Shemsi Prenci Një nga të arrestuarit e fundit për grabitjen e Rinasit ka luftuar në Afganistan. Lajmi bëhet i ditur nga gazetari Artan Hoxha. Sipas tij bëhet fjalë për 38-vjeçarin Oltian Veseli. “I kam shkuar në shtëpi në Oltian Veseli. Në...
 • OPINION – SKANDALI, KUSH E RUANTE AEROPORTIN?

  Të ftuar: Spartak Koka – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar Belinda Balluku – Ministre e Infrastrukturës dhe Energjetikës Detaje të tjera lidhur me “grupin e kallashnikovit” që udhëhiqej nga Admir Murataj kanë dalë në dritë mbrëmjen e kësaj të enjte në...
 • OPINION -PAS SHKODRES KRIMI KERCENON SHQIPERINE!

  Të ftuar: Fitim Zekthi – Opinionist Klodiana Lala – Gazetare Lorenc Vangjeli – Analist Besford Lamallari 6- Zv/Ministri i Brendshëm Mentor Kikia – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Detaje të reja ka nxjerrë në studion e emisionit “Opinion” gazetari Artan Hoxha për vrasjet në Shkodër. Sipas tij situata në...
 • OPOZITA, PERSERI NE PROTESTE!

  Të ftuar: Juli Xhokaxhi – Gazetare Artan Hoxha – Analist Erl Murati – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar Vendi është në një krizë politike të paprecedentë. Por cilët janë skenarët për zgjidhjen e kësaj krize? Analistët janë të ndarë sa i përket skenarëve. Gazetari Erl Murati mendon që Edi...
 • OPINION – OPOZITA RRETHON PARLAMENTIN!

  Të ftuar: Mentor Kikia – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Artan Hoxha – Analist Mirela Milori – Gazetare Prenc Zogaj – Analist Në lidhje të drejtpërdrejtë: Edi Paloka – Ish deputet i PD-së Jemi në luftë për mbijetesë. Ky ishte akti i fundit paqësor i opozitës”. Kjo është deklarata...
 • OPINION – QENDRIMI I PS-së PER DOREZIMIN E MANDATEVE!

  Të ftuar: Taulant Balla – Kryetar i grupit parlamentar të PS-së Mentor Kikia – Gazetar Artan Hoxha – Analist Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se PS është e gatshme të komunikojë me PD dhe LSI, por sipas tij aktualisht ka vetëm një autokrizë të...
 • OPINION – CILESIA E ILACEVE NE SHQIPERI!

  Të ftuar: Tritan Shehu – Deputet i PD-së Klodiana Spahiu – Deputete e PS-së Leonard Solis – Mjek Saimir Kodra – Moderator emisioni “STOP” Mentor Kikia – Gazetar Egla Bardhi – Gazetare Në lidhje direkte: Leonard Deda – Profesor i Farmakologjisë Emisioni “Opinion” mbrëmjen e sotme i është kushtuar...
 • OPINION – SALI BERISHA!

  Të ftuar: Sali Berisha – Ish kryetar i Partisë Demokratike Juli Xhokaxhi – Gazetare Lorenc Vangjeli – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” në Tv Klan, foli për betejë përfundimtare për rrëzimin e kryeministrit...
 • OPINION – LULZIM BASHA!

  Të ftuar: Lulzim Basha – Kryetari i Partisë Demokratike Mirela Milori – Gazetare Mentor Kikia – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetare Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha mbrëmjen e së enjtes në “Opinion” se Gent Cakajt, të cilin presidenti Meta refuzoi ta dekretonte në...
 • OPINION – TE ZHDUKUR PA LENE GJURME!

  Të ftuar: Mentor Kikia – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Erzen Brecani – Ish Zëvendës Drejtor i Policise së Tiranës Elton Qyno – Gazetar “Të zhdukur pa lënë gjurmë” ishte tema mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ku u diskutua për të zhdukurit në qytetin e...
 • OPINION – VANGJUSH DAKO NE PERGJIMET E TRAFIKANTEVE!

  Të ftuar: Vangjush Dako – Kryetar i Bashkisë së Durrësit Robert Rakipllari – Kryeredaktor i “Panorames: Artan Hoxha – Gazetar Mentor Kikia – Kryeredaktor i “Klan Plus” Mark Marku – Analist Çlirim Gjata – Avokat Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka thënë në emisionin “Opinion” në Tv...
 • OPINION – AKUZAT PER TAULANT BALLEN!

  Të ftuar: Taulant Balla – Kreu i grupit parlamentar të PS-së Mentor Kikia – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, të mërkurën, deklaroi edhe njëherë tjetër se nuk e njeh Fredi Alizotin dhe nuk është i përfshirë në skenarin e paraqitur nga...
 • OPINION – BIXHOZI, DO MBYLLEN APO JO?

  Të ftuar: Dritan Shakohoxha – Komentator sportiv Artan Shyti – Kreu i shoqatës së basteve Poli Hoxha – Gazetar Akil Pano – Pastor Niko Lera – Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave Ergys Mertiri – Sociolog Mentor Kikia – Gazetar Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave,...
 • OPINION – VRASJE NE MES TE BLLOKUT!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mirash Martini – Avokat Doriana Bezat – Gazetare Xhevair Zhabina – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar Poli Hoxha -Gazetar Bilbil Mema – Drejtor i policisë së shtetit Avokati i të plagosurit Ervis Martinaj thotë se klienti i tij dhe Ervin Mata, tentuan që...
 • OPINION – CFARE THOTE XHISIELA MALOKU?

  Të ftuar: Klodjana Lala – Gazetare Mentor Kikia – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Arjan Curri – Petagog Artan Hoxha – Analist   25-vjeçarja Xhisiela Maloku, e reja që fillimisht denoncoi dhunë dhe përdhunim nga Rexhep Rraja, djali i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja, por më pas i...
 • OPINION – PIKEPYETJET E NJE DENONCIMI TRONDITES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Jordan Daci – Jurist Basir Collaku – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar     Në studion e emisionit “Opinion” është diskutuar mbrëmjen e sotme për denoncimin e ish-oficerit të policisë Emiljano Nuhu, i cili ka akuzuar se është kërcënuar nga dy deputetët socialistë...
Emisione